Skocz do zawartości

[E36] by krzys hamann


krzysiekbmwis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :wink: Chce przedstawić swoje e36 318is w coupe z 1993r. Auto posiadam już 3 lata, kupione było jako seria ale po 2 latach zacząłem coś się bawić w tuning. :wink:

Bmw kupiłem bardzo spontanicznie gdyż miał być silnik albo 2.8 albo 2.0 w planach było 6 cylindrów :mrgreen: ale trafiła się okazja więc jest tylko is :cry: może to i nawet dobrze bo pierwsze auto z silnikiem 2.8 i napędem na tylne koła mogło by być nieciekawie :wink: Poniżej parę zdjęć jak autko wygładało po kupnie i co zrobiłem od tamtej pory :-P Plany jeszcze są ale fundusz pokaże heh.

 

Nie wiem czy uda mi sie wrzuci te zdjecia;/

 

Tak auto wygładało zaraz po kupnie.

 

zib6.jpg

bcpq.jpg

v0vt.jpg

r84f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem wleciała felga R.o.d 17 wzór hamanna jednak sprzedałem czego bardzo później żałowałem :cry:

6vhy.jpg

 

później wziołem się za naprawę korozji której i tak było bardzo mało możne dlatego ze Bmw zostało sprowadzone z Włoch i tez mnie zdziwło ze rdza pojawiła się gdyż auto nie było nigdy uderzone dopiero po roku czasu kolega cofał i uderzył delikatnie w lewy błotnik :cry: tak to jest oryginalny lakier :-P

yoj7.jpg

 

Też trzeba było zrobić rdze na kielichu gdzie z tym miałem male problemy bo dużo blacharzy-lakierników mówiło mi ze muszę wyjąć silnik a oni tego nie zrobią dopiero jak wyjmę silnik to mogę przywieź do nich budę i mi naprawia kielich :-P Tak to wyglądało wylał się kwas z akumulatora poprzedniemu właścicielowi :cry:

y4k3.jpg

c2os.jpg

 

Czarna nerka tez zawitała :mrgreen:

btvc.jpg

Czasami się zastanawiam czy wrócić do pomarańczowych kierunków :-P

0kpy.jpg

xj9e.jpg

Chyba tak jest lepiej :-D

 

Doszedł też montaż progów z którym były problemy :/

Było tak że nie chciałem rozwiercać swoich zdrowych progów więc postanowiłem je przykleić pytając się lakiernika u którego malowałem zderzaki powiedział mi przyklej na (mase uszczelniającą) tak więc zrobiłem

b5cd.jpg

wiadomo nie są to profesjonalne rozporki itd ale było git :wink:

 

Wszystko git progi przyklejone super wyglądają fajnie leża schły w garażu ponad 3 dni w razie czego. Oczywiście wszystko zostało wcześniej przygotowane odtłuszczone itd. :-P

Pewnego Słonecznego dnia pojechałem autem do pracy i auto stało dosyć długo na słońcu i zobaczyłem, że coś nie tak z progiem podchodzę i zobaczyłem tak i widok :/ Dobrze ze nie odpadł po drodze :wink:

8z87.jpg

Strasznie się denerwowałem przez te progi gdyż wszystko robiłem tak jak mi powiedziano :/

później dopiero poczytałem żeby przykleić na klej do szyb tak tez zrobiłem. Wyszyściłem powierzchnie papierkiem ściernym żeby lepiej się trzymało odtłuściłem i kleje znowu 3 dni w garażu i po jakimś czasie zobaczyłem ze podczas mycia auta coś nie gra :/ Z tego wszystkiego okazało się ze pod klej do szyb stosuje się podkład jakiś Primer G coś takiego i dopiero po tym pokładzie już 3 podejście wszystko jest dobrze aż do tej pory :wink:

 

Doszły jakieś pierdoły :-P

d3zw.jpg

klamki Bmw Motorsport pomalowane na biało żeby bylo inaczej :-P Masakra z malowanie tych klamek :?

9ym8.jpg

fzyb.jpg

Zamiast oryginalnego emblematu na schowek motosport limited edition przyszło coś takiego :/

p7ev.jpg

Ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło :-P Postanowiłem gdzieś wciśnąć tą naklejkę :wink: Myślę, że to dobre miejsce :-P

k8f1.jpg

 

Taka sytuacja...

ydu9.jpg

1jyh.jpg

 

Na lato przyszła felga która kompletnie na pasuje do e36 :/ Kupiłem ją tylko dlatego że tamte R.o.d były spawane i 2 traciły kolor żółkły no i miały sliki. A tutaj się trafiła nowa felga z nowymi oponami Michelin dlatego wziąłem :-P

l7bq.jpg

oprs.jpg

jvkq.jpg

3ekx.jpg

 

Z kolegą nam się trochę nudziło więc zrobiliśmy sticker bomb :shock: klejenie 3 godziny

a na aucie możne było godzinę :-P nie pasuje coś takiego do Bmw. Głupi pomysł strata czasu i pieniędzy :-P

vmuv.jpg

xg2z.jpg

 

3 z przodu co to dla BMW :mrgreen: Jeszcze pewnie kręcona była heh :-P

47zv.jpg

 

Może wrzucę jakieś kosmetyki :mrgreen:

q8hz.jpg

x5dl.jpg

lctf.jpg

Jak jakieś pytania jeżeli chodzi o woskowanie to służę pomocą bo trochę tych wosków przestudiowałem :)

 

Delikatna zmiana środka :-P Mam nadzieje ze gałka od biegów nie długo będzie zmieniona tak samo jak kierownica na serducho :)

mk70.jpg

 

Wypucowana :))))

dxe3.jpg

 

Po trzech latach od kupna wziąłem się za naprawę nagrzewnicy, wiem ze powinienem zrobić to na początku a później dopiero zająć się zderzakami itd ale tak wyszło :wink: Po naprawieniu nagrzewnicy wyszło że jeszcze chłodnica jest do wymiany :cry: Strasznie to odczuł mój portfel :/ No ale i tak długo z tym zwlekałem, największy problem był z zaworem sterowania ogrzewaniem bo przy ręcznej 2-strefowej klimatyzacji z jednej storny od pasażera miałem cały czas 26 stopni cały czas gorąco ale cześć dostępna tylko w ASO bez zamienikow a w salonie 950 zl :shock: i musiałem kupić używana gdzie wymieniałem 2 razy bo majster od części nie wie co ma dobre a co nie na magazynie :/ ale jakoś się udało :)

mpqu.jpg

5a96.jpg

 

Ostatnio zakupiłem hokeje do zderzaka wygląd super mi bynajmniej się podobało, niby wysokiej jakości ABS a połamały się za szybko :/

7qtv.jpg

 

A tutaj aktualne zdjęcia :) Mam nadzieje że autko w miarę się podoba :wink:

W planach są pierdoły :-P

Ale też vadery :mrgreen:

Swap na 2.8(napisałem do jednej firmy co i jak z 1.8 itd jaki koszt czy zawieche itd) Dużo osób mi odradza swapa ze za dużo roboty ze nie original żebym kupił od razu 2.8 ale moje zdanie jest takie ze tutaj jest dużo rzeczy zrobionych dużo serca się włożyło w te auto i ciężko znaleść taka budę już jeżeli chodzi o e36 i nie wiem cały czas rozmyślam nad tym :-(

No i nad zawieszeniem tez myślę bo mieszkam w takim miejscu gdzie drogi nie należą do najlepszych(jak w całej Polsce) i nie wiem czy gwint czy tylko sprężyny(weitech) i jakie amorki od razu do tych sprężyn bo muszę wymienić przednie i nie wiem czy kupić serie czy jakieś specjalne już ? :-P

 

7o82.jpg

ud95.jpg

0uht.jpg

ure4.jpg

ittg.jpg

1y3x.jpg

rkst.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim dużo błędów robisz ale plus że sam to widzisz :D Auto idzie w jakimś tam dobrym kierunku ale czy kiedyś do niego dojdzie ? :D

iS na początek to raczej dobry motor, znajomy też ma iSa w hellrot w idealnym stanie blacharskim i właśnie namawia mnie na coś takiego jako dobry początek zmagań z bmw.

Co do swapa to chyba jednak źle Ci ludzie mówią, skoro tu zrobiłeś mase pracy i wiesz co i jak, to lepiej w to pakować b28 niż znowu kupić coś co niekoniecznie było by "dobre" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ładnie ale z malowaniem klamek poleciałeś na maxa, taka fajna rarka a oszpecona,szkoda :(

Pewnie że swapuj, zwłaszcza jeśli już wiesz co masz :wink:

No i ładuj tylko gwint a nie jakieś sprężyny, zawsze możesz podnieść :wink:

Myślałem że mój tłumik jest katastrofą, ale twój bije na łeb na szyję :lol:

 

Powodzenia w germanizacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ładnie ale z malowaniem klamek poleciałeś na maxa, taka fajna rarka a oszpecona,szkoda :(

Pewnie że swapuj, zwłaszcza jeśli już wiesz co masz :wink:

No i ładuj tylko gwint a nie jakieś sprężyny, zawsze możesz podnieść :wink:

Myślałem że mój tłumik jest katastrofą, ale twój bije na łeb na szyję :lol:

 

Powodzenia w germanizacji :wink:

No tłumik to strasznie zżarło :-P A co do klamek mi sie bardzo to podoba fajnie wygląda na żywo i jest inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim dużo błędów robisz ale plus że sam to widzisz :D Auto idzie w jakimś tam dobrym kierunku ale czy kiedyś do niego dojdzie ? :D

iS na początek to raczej dobry motor, znajomy też ma iSa w hellrot w idealnym stanie blacharskim i właśnie namawia mnie na coś takiego jako dobry początek zmagań z bmw.

Co do swapa to chyba jednak źle Ci ludzie mówią, skoro tu zrobiłeś mase pracy i wiesz co i jak, to lepiej w to pakować b28 niż znowu kupić coś co niekoniecznie było by "dobre" .

 

Człowiek uczy sie na błedach :wink: A czy idzie w dobrym kierunku myśle, że tak tylko swap i vadery i jakis gwint i może kiedyś większe kola.Ale to czas pokażę i jak na początku pisałem fundusz :-P A autko zostanie u mnie jeszcze pare lat wiec myślę ze coś się będzie dziać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zmierza w dobrym kierunku, lecz bardzo po woli...

Polakieruj zaciski na męski kolor, klamki w pełni na czarno i zdejmij to coś z klapy :lol:

Po woli bo nie nie zarabiam 5 tys :/ A sa rzeczy ważne i ważniejsze :wink: Męski kolor czyli jaki co jest złego w czerwonyc zaciskach ? Klamki póki co zostają :) To lotka albo bedzie malowana w kolor albo wyrzucona i zamontowany spojler mam w garazu klape od m3 z jakims spojlrem tylko trzeba przemalowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zmierza w dobrym kierunku, lecz bardzo po woli...

Polakieruj zaciski na męski kolor, klamki w pełni na czarno i zdejmij to coś z klapy :lol:

 

Tu się zgadzam w pełni. Widać że chcesz dobrze ale jeszcze sporo roboty przed Tobą skoro wrzuciłeś galerię do PRE GERMAN. Myślę że jak pobędziesz trochę na tym forum, poczytasz tematy innych to auto może za jakiś czas wyglądać całkiem ciekawie. Zacznij teraz od obniżenia auta, pozbądź się tego "spojlerka" z klapy, klamki w oryginał, wloty w zderzak ( chyba że źlę widzę na zdjęciach ) i lampy tylne zmienił bym jednak na ori z białym kierunkiem.

Tyle ode mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zmierza w dobrym kierunku, lecz bardzo po woli...

Polakieruj zaciski na męski kolor, klamki w pełni na czarno i zdejmij to coś z klapy :lol:

Po woli bo nie nie zarabiam 5 tys :/ A sa rzeczy ważne i ważniejsze :wink: Męski kolor czyli jaki co jest złego w czerwonyc zaciskach ? Klamki póki co zostają :) To lotka albo bedzie malowana w kolor albo wyrzucona i zamontowany spojler mam w garazu klape od m3 z jakims spojlrem tylko trzeba przemalowac :)

 

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla pań i ich paznokci! Ty masz oryginalne zaciski także nie widzę powodu by ukazywać je wsi całej... -sorry ale tak to widzę ;)

Z jakiego powodu napis na klamkach został zmieniony na bialy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopak się odnajdzie za jakis czas. :mrgreen:

Ja też odkąd zarejestrowałem się tu na forum, miałem trochę inne wizje "tjuningu" .

Mineło trochę czasu, bawarki nadal nie ma ale za to śledząc galerie Wally'ego czy Tasa nauczyłem się estetyki i dobrego smaku jeśli o e36 chodzi. :wytrysk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby spoko beta, ale z miejsca zdyskwalfikowała ją ta rdza na kielichu - oczywiscie w moich oczach :-P Ja to bym sie nie pier***** w tańcu tylko wyciągnął silnik i zrobił jak nalezy bo wątpie, że to ma zblizoną wytrzymałość do ori. I jak wyzej: tylne dymione lampy out, czerwone zaciski dać w ori kolorek noi ogarnąc klameczki.

 

Cyknij jeszcze fotę jak jest wyprowadzony wydech, bo dosyć mnie to ciekawi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki z tyłu juz nie ma :P Teraz pytanie czy malowac lotke czy monotwac ten spojler ? Spojler orginalny z bmw m3 niewiem jak dokladnie sie nazywa :-P trzeba bedzei tylko rozwiercac klape :/ i czy bedzie pasowal wczesniel byl w cabrio to ladnie ale nie wiem jak w coupe :roll: ?

fdbv.jpg

wtj7.jpg

ftm9.jpg

9kr4.jpg

Sorry za jakosc zdjec :wink:

w miedzyczasie zamonotwalem cup holder :)

hcxi.jpg

Czy jak wrzucam jakies zdjecia to robic nowy temat albo cos bo nie ogarniam za bardzo czy tak jak teraz to jest git ? :-P

Mam pytanie jak zdemonotwac tylna polke ? Bo chce ja zrobic w alcantrze i meczylem sie dzisiaj troche i nie wiem juz jak :/ to wole zapytac, zeby nic nie uszkodzic :-P

W sobote mam monotwac pelne obc z manetka + 2 kostki czy beda jakeis problemy czy musze kupic ten check control ? Bo jedni pisza ze tak drudzy ze nie ? W aucie byl zegarek analogowy. Prosze o pomoc :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...