Skocz do zawartości

[E30] Zielaka


zielakbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem przedstawić swojego bezdasznika :)

BMW e30

1990r

silniczek 1,8 :(

4x el szyby i lusterka

czarne recaro podgrzewane

tylne lampy MHW

itp

autko tak wyglądało po zakupie:

 

c245387aca7dbba7m.jpg

 

w trakcie robienia blachy i lakieru

 

d7b8f64408e5777dm.jpg

 

7765c200c0ff906fm.jpg

 

po zrobieniu budy, poprawienia zawieszenia i mechaniki przyszedł czas na kilka gadżetów jak:

 

BH, nowy dach, zrobienie tapicerki, windshot, antena, halogeny, wydech itp

 

aa500b36976da9ecm.jpg

 

38d35355294272ffm.jpg

 

70f762e4b117fdcem.jpg

 

a15dd30a22006a85m.jpg

 

a na dzień dzisiejszy autko wygląda tak: :)

 

65c1294bc96042c1m.jpg

 

76bebe2b9305fe34m.jpg

 

af9484c3c58fb9f5m.jpg

 

przepraszam za jakość zdjęć, ale jak się kliknie to powinny być większe szczególnie 3 ostatnie.

 

Autko czeka teraz na zawieszenie tylko mam dylemat 60/40 czy 80/60 oczywiście z płytą pod miską:)

 

Oczywiście jest jeszcze sporo do zrobienia ale co tydzień autko ląduje w jakimś warsztacie żeby zrobić to czy tamto:) Na wszystko przyjdzie czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wahania zakładaj 80/60 bez dwuch zdan a i co to za glba ma być?

dach zmieniałes na nowy? org? szyty na zamówienie? jakie koszta i jak oceniasz produkt? byc moze sam zmienie ale nie wiem co i jak w tym temacie

 

Jeżeli chodzi o glebę to zaryzykuje chyba ten MTS-Technik (sprężyny + amorki), 80/60 trochę sie boje nie z powodu miski bo osłonę już mam z blachy 0,5 cm tylko że nie dojadę do domu przez garby, dach jest szyty na zamówienie w Lublinie (tam dużo osób szyje), za kompletny daszek zapłaciłem 1800 zł + niestety 1000 zł za nieplanowane spotkanie z radiowozem:( , ogólnie uważam że jest dobrze zrobiony ja nie narzekam jest ładnie naciągnięty szybka atestowana itp.

 

Już może w ten weekend będzie trochę mniej chromu bo nerki będą pod kolor auta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualna fotka autka z przodu nerki w schadow line, pasek przeciw słoneczny na szybie czołowej

cd013aadb156a2bcm.jpg

jeszcze w wersji enduro, ale zawieszenie już jest :mrgreen: kurier dzisiaj przywiózł paczkę :mrgreen:

0adf307b3a52d698m.jpg

a to po wyjęciu :-P

883f3c41993f8273m.jpg

a oto moja pancerna osłona miski :mrgreen: (0,5 cm)

99ab8a13d074137dm.jpg

no i w końcu fabryczne lusterka (niedługo będą w kolorze nadwozia)

a052df984baf7702m.jpg

Pierwszy etap prac już prawie na ukończeniu :-)

Niedługo fotki autka bez dachu 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandacik dostałem :roll: , a raczej można powiedzieć że nie dostałem bo bez kwitu :mrgreen: za jazdę samochodem bez ważnych tablic, ogólnie blachy były niemieckie, auto ubezpieczyłem na numery nadwozia ale okazało się że na tych blachach nie powidłem jeździć bo auto było przywiezione na lawecie, a z Niemiec było wyrejestrowane i chłopaki chcieli go zabrać holownikiem na parking depozytowy, więc i tak się opłacało bo potem koszta byłyby na pewno wyższe :wink:

 

Jeżeli chodzi o smyczkę to bardzo mi się podoba :-)

 

Klucze zamieniłem tylko z przydatności, dla pilota na centralny zamek, nie chciałem oddzielnego pilota bo i tak już mam pęk kluczy i pilotów po kieszeniach. Ale 2 kluczyki oryginalne leżą w szufladzie w domu :wink: (osobiście mi się podobają) :-)

 

A to radyjko które najprawdopodobniej znajdzie się w autku bo i tak leży w domu i się kurzy:)

2881a646209bde27m.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba przekodowywać itp, wystarczy kupić zestaw centralnego zamka z pilotami tzw scyzorykami, zamontować centralkę w samochodzie, a potem dorobić sobie groty, do e30 ogólnie ciężko znaleźć groty, ja miałem dorabiane ze zwykłych kluczy które można przerobić. (centralka taka to koszt ok 110-130zł + montaż ok 150zł + przeróbka za 1 szt kluczyka 50 zł) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że bardzo byłem ciekawy twojego zdania :oops: , R6 będzie na pewno ale nie wiem czy uda się w tym sezonie :-(, a co do dokładki to jeszcze sam nie wiem, może będzie MTII, na razie czekam na 2 komplet felg :mrgreen: żeby móc dać mu glebę. Ogólnie autko ma być w german stylu :wink: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że bardzo byłem ciekawy twojego zdania :oops: , R6 będzie na pewno ale nie wiem czy uda się w tym sezonie :-(, a co do dokładki to jeszcze sam nie wiem, może będzie MTII, na razie czekam na 2 komplet felg :mrgreen: żeby móc dać mu glebę. Ogólnie autko ma być w german stylu :wink: . Pozdrawiam

 

A jaki to drugi komplet felg jeśli wolno zapytać :?:

No jak będzie M-Optik to pamiętaj na tył zakładając, że będa to 9x16 ET 15 to conajmniej 20mm dystansu na strone po to aby właśnie pakiet "nie zjadł" tej szerokości koła-bo w naszym kraju tak właśnie często sie dzieję :x -dla mnie takie coś to totalna porażka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weekend już się kończy, ale udało się coś tam zrobić przy autku, a mianowicie założyć sprężynki i amory:

fotki z prac

7d21046e9a60be89med.jpg

66ab0c43fdff59b1.jpg

a po wyjęciu starych amorków okazało się że to sachs bmw

6df82baf0b0476e8med.jpg

a tu takie małe porównanie (ale tylko przodu bo o tyłu zapomniałem strzelić fotkę :-P )

5913efa0d55f7440med.jpg

zawitała także pod maską rozpórka :mrgreen:

956eaf9c14ace476med.jpg

oraz nowe wytłumienie maski (ale jeszcze nie skończone z braku czasu :-( )

cc3992980973f1d0med.jpg

Sprężynki -60/40. Tył usiadł naprawdę elegancko że 1 palec to wchodzi na styk, przód natomiast mnie martwi bo wyszło tak że mi wchodzą 2 palce i jest minimalny luz |(no ale mam chudą rękę, a kumplowi weszły 2, mam nadzieję że jak będzie R6 to opadnie trochę ładniej na tych springach, albo się zarzuci -80 :-D

Fotki autka zarzucę jak zrobię jakieś ładne i będzie czysty :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...