Skocz do zawartości

[E30] Wąska 320i coupe


--==maly==--

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No MAÅY ale psikus z tym zakupem :mrgreen:

 

No germana to się z tego nie zrobi co najwyżej jakiś classiccar i tyle!

 

Moim zdaniem szkoda go w ogóle krzywdzić czymkolwiek... Lepiej doprowadzić do stanu kupić kaszkiet, sweter w kratkę i cieszyć się klimatem lat 80-tych :wink:

 

Jacek dokładnie taki jest plan bo nic innego z tego koloru i wąskiej nie będzie.

Jeżeli swap to raczej na m20b25 choć to żadna różnica bo czy b20 czy b25 i tak nie jedzie.

To mi się podoba na balonie i klimat old school naciągów szerokich felg też tu zbytnio nie widzę.

pict08451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No MAÅY ale psikus z tym zakupem :mrgreen:

 

No germana to się z tego nie zrobi co najwyżej jakiś classiccar i tyle!

 

Moim zdaniem szkoda go w ogóle krzywdzić czymkolwiek... Lepiej doprowadzić do stanu kupić kaszkiet, sweter w kratkę i cieszyć się klimatem lat 80-tych :wink:

 

Jacek dokładnie taki jest plan bo nic innego z tego koloru i wąskiej nie będzie.

Jeżeli swap to raczej na m20b25 choć to żadna różnica bo czy b20 czy b25 i tak nie jedzie.

To mi się podoba na balonie i klimat old school naciągów szerokich felg też tu zbytnio nie widzę.

Obrazek

 

Rozumiem... Tylko, że 2,5l jeśli jest zdrowe to na pewno mamy przepaść w konfrontacji z dwulitrówką. Poza tym teraz znaleźć "stare M20B25" to chyba mało realne :roll:

Ja bym zostawił jak jest! Ważne, że w VIN-ie R6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć oryginalnych wąskich 325i już prawie nie ma... Bracia "B" mieli pół roku temu coupe w ZINNOBERROT to poszła w moment za chyba 14 tyś. do opłat import Niemcy BJ '86

 

I takie coś chciałbym kiedyś mieć :/

 

Jacek z tego co wiem to pewnie jeszcze mają coś skitrane w szopie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć oryginalnych wąskich 325i już prawie nie ma... Bracia "B" mieli pół roku temu coupe w ZINNOBERROT to poszła w moment za chyba 14 tyś. do opłat import Niemcy BJ '86

 

z tego co wiem stoi w cieplutkim garazu i nie jest na sprzedaz

 

Auto trafilo w dobre rece. Buda to podstawa do tego super kolor . Powodzenia w modach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no --==maly==-- fajny zakup. Ja bym miał dylemat... z jednej strony kolor w sumie bardziej pod klasyka niż germana ale z drugiej wąska qp o którą coraz ciężej.

 

MT1 ja bym nie wkładał, silnika też nie ma co zmieniać na inne m20, chociaż różnica jest i to znaczna przy b25 ale jak już odbudowa takiego wąsacza to trzymać się vin'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadwozie zostanie wypiaskowane, naprawione i zabezpieczone/pomalowane.

 

a ja przeżywam że u mnie 2 purchle są :lol:

 

robić bedziesz gdzie eMke? czy tam gdzie Huberta e28?

 

zawiodłem się

 

ja też liczyłem na jakieś ciekawe e36 :-P

 

Tu nie ma ani jednego purchla na nadwoziu :-P chodzi o kwadraty i kilka pierdół jak podstawa aku, który był nie przykręcony i sobie jeździł zdarł lakier i zrobił się nalot, strupek jak paznokieć na jednym fartuchu no i chciał bym wypiaskować przednie błotniki przy progach bo widzę,że coś tam pomału zaczyna się dziać.

 

Właściwie to można by to zrobić szybko u byle kogo bo nie są to widoczne miejsca ale chce,żeby było wypiaskowane i porządnie zabezpieczone bo może auto wyląduje na allegro za jakiś czas a może zostanie w szopie na kilka lat a wtedy bym żałował oszczędności.

 

Odbudową bym, tego nie nazwał bo auto jest fajne zachowane do zrobienia są tak naprawdę pierdoły choć już widzę,że koszt będzie spory wstępną wycenę od lakiernika/blacharza już mam z malowaniem klapy i konserwacją jakieś 2000zł(400zł za klapę z dwóch stron).

Z aso też co nie zamówię niby kilka pierdół a wychodzi kilkaset zł już mam parę takich faktur ceny gratów do E30 poszły miejscami +100% z tego co widzę.

Dodatki też trochę pochłonęły jak i wnętrze ale o tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabierałem trochę gratów.

E30 ma z tyłu bębny i trzeba to naprawić.

Doszły wahacze pod tarcze, które zostaną wypiaskowane i pomalowane proszkowo.

Dodatkowo nowe tuleje, tarcze,klocki, łożyska, linki ręcznego,przewody,szczęki, zaciski po regeneracji piaskowaniu i malowaniu proszkowym itp.

58e4.jpg

oyfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...