Skocz do zawartości

[E30] 325iC '86 - classic


BYNIU

Rekomendowane odpowiedzi

mały to wejdź na e30.pl i zobacz co chłopak robi z alpina c1 i chłopka z sopotu z 325e :twisted:

 

Projekt z Sopotu znam to ta ze spaloną komorą ale nadwozie nie było tam tak kompleksowo zrobione jak tutaj mimo wszystko tam też rewelacyjnie chłopak działa.

Chciał bym mieć taką pasję do e30 i tak kochać jeden model hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co ty tam powkłądałeś w te tylne wahacze do piaskowania bo też dokłądnie takie samo zawieszenie będe na dniach piaskować, jak po proszku wprasowywalo sie tuleje w belke i wachacze ? nie było problemu czy lepiej to zabezpieczyć/zaślepić przed malowaniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co ty tam powkłądałeś w te tylne wahacze do piaskowania bo też dokłądnie takie samo zawieszenie będe na dniach piaskować, jak po proszku wprasowywalo sie tuleje w belke i wachacze ? nie było problemu czy lepiej to zabezpieczyć/zaślepić przed malowaniem :?:

 

jeśli mozesz to zabezpiecz sobie te miejsca jak najlepiej. podam mały przykład, u mnie na mcperson w miejscu łożyska założyłem blache zwinięta i zacisnąłem cybantami. piaskowanie wytrzymała a w firmie gdzie malowali musieli gdzies uderzyć i odpadła- efekt wiadomo pomalowany trzpień. żaden rozpuszczalnik tego nie zbiera, musiałem opalarką podgrzac i skrobać po kawałku nożykiem. naszczescie stalo sie to tylko na jednym elemencie. z wachaczami prostsza sprawa, w miejsce tulei włożyłem rurki stalowe, a w miejscu łożyska rurę o minimalnie wiekszej srednicy którą przeciałem w jednym miejscu kleszczami scisnąłem i włożyłem gdy pusciłem dopasowała sie idealnie do scianki.

Jeszcze nic nie wprasowywałem, w czwartek odebrałem z malowania. Jak skompletuje wszystkie elementy to zabiore sie za składanie. Myśle ze nie bedzie problemu z wprasowaniem, ścianki zostały dokładnie takie jak po wyciśnieciu tulei i łożysk.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor będzie MEGA !

 

Co do renowacji zapału i podejścia do sprawy to pełna profeska !

Potrzeba czasu, ale mysle ze efekt końcowy będzie co poniektórym "moczył krocze" ! :mrgreen:

 

Na pewno będę obserwował temat !

 

Życze samych powodzeń, oby nikt nie przeciągał z usługami ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarła nareszcie wnęka koła z szerokiej lampy, sa jednak roznice miedzy wąską a szeroką ale blacharz to opanuje - brak tej części troche wszystko opóźni. reszta pierdół do ukończenia blacharki jest w komplecie.

Musiałem dorobić mocowania zbiorniczka we wnęce koła tylnego i zostały oczywiście ocynkowane.

 

 

f9a96f9843cb4f21.jpg

 

b5e43ee5b1cd5ea6.jpg

 

ce714cac015bbb70.jpg

 

2a0080108d86f30e.jpg

 

d32c4d4204504fe7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

coś się tam dzieje .. :-P wczoraj odebrałem auto od jednego blacharza który zrobił 90 % roboty, ale nie ma czasu bawić sie z małymi dziurkami i jutro jedzie do gościa który lubi takie rzeczy robić. Zależało mi najbardziej na tym pierwszym bo gość jest niezastąpiony przy pracach blacharskich. Jestem strasznie zadowolony z jego pracy, gdzie było dojście to pozgrzewał, pospawał i pozalewał mosiądzem wszystkie łączenia tak jak było w oryginale .

 

cccf5face302ad31.jpg

 

2cd6f34c79f8424a.jpg

 

953233565ad9c7df.jpg

 

0bb73162e9c25a65.jpg

 

b079daa7a603ee64.jpg

 

7074a85270b9cd55.jpg

 

f68f2cb693535eea.jpg

 

2fb3a326fe1df5a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nic nie wyszło po pewnym czasie!!! Czekam na dalszy rozwój sytuacji ;)

 

co by jacku miało wyjść ? po zdjęciu tylnych błotników w niektórych miejscach, rownież były naloty i dzieki temu wszystko jest już wyczyszczone i zabezpieczone.

 

a czemu na mosiadz robił, a nie na cyne?

 

Fabrycznie jest robione na mosiądz a czemu to nie wiem :)

 

tak maxx robili i tak też mi zrobił blacharz. pozdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nic nie wyszło po pewnym czasie!!! Czekam na dalszy rozwój sytuacji ;)

 

co by jacku miało wyjść ? po zdjęciu tylnych błotników w niektórych miejscach, rownież były naloty i dzieki temu wszystko jest już wyczyszczone i zabezpieczone.

 

 

Wiesz chodzi o to, że masz do czynienia z autem wiekowym mającym jakieś "tknięcia za sobą" a fabryki już nikt z tego nie zrobi!!! Ja w moim przypadku się o to boję o takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no to pokazuj jak lakier wyszedl ,

 

jaki lakier ??????????????? ty tylko siejesz zamęt, tak to jest jak sie nie słucha ze zrozumieniem ! :wink: auto odebrałem i jest w podkładzie epoksydowym. termin u lakiernika za 2-3 tygodnie. znajde chwile czasu to zrobie foto. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

trochę czasu minęło ale w końcu widać jakieś tam efekty, po podkładzie epoksydowym w miedzy czasie zrobiłem masy na łączeniach blach.

Auto u lakiernika od początku maja, jest już we właściwym podkładzie pod bazę, na podwoziu nałożona guma natryskowa tak jak w oryginale. W sobotę będę u lakiernika to zrobię aktualne zdjęcia.

Wykorzystując to że garaż jest pusty zmieniam posadzkę :)

 

5add5ce7ce4bebdcmed.jpg

 

a6566b0b2a96ed94med.jpg

 

695439de9b7bf3b4med.jpg

 

8f05e96620592d15med.jpg

 

ce57418b64002a5emed.jpg

 

7412add306857108med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...