Skocz do zawartości

[E30] 325iC '86 - classic


BYNIU

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

dzięki wszystkim za komentarze

 

Zabrałem się za zawieszenie, od czegoś musiałem zacząć a więc na początek przygotowałem sobie zaciski hamulcowe, czujniki ABS oraz przewody hamulcowe - stalowe wszystkie oryg. BMW , giętkie ATE ( takie same otrzymamy w BMW).

Za niedługo następna aktualizacja...

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

przód:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

tył:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem pracy serca i pasji wkładanej w ten projekt ale mam jedno pytanie jeżeli możesz to odpiszesz chciałbym chociąż w przybliżeniu wiedzieć ile taki projekt na grubasie kosztuje dokładnie rzecz biorąć chodzi mi o koszty finansowe bo wiadomo pasja jest bezcenna-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim ;)

 

Wracając do zawiasu !
Zająłem się tylna belką żeby założyć ją u sąsiada w garażu jeszcze przed zimą.
Nie mam u siebie kanału a przy montażu będzie bardzo pomocny. Opisywać za bardzo nie ma co bo widać wszystko na zdjęciach, goła belka którą w wolnej chwili będę uzbrajał.
W piwnicy znalazłem jakiś stary preparat do profili zamkniętych, wlałem całą puchę w tylne wahacze.
Hamulce całe w ATE, reszta jak gumy/tuleje wahaczy itd oryginał BMW.

Cd. nastąpi pozdro

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki !

 

 

Brakuje blaszek/sprężynek na zaciskach ;) Poza tym wszystko pięknie jak zawsze. Będzie poprostu nówka dopieszczona lepiej niż w fabryce :D

 

Prozi sprężynki są, ale jeszcze nie zamontowane :)

 

 

 

bitexy, smarowidla profili itp.. ciekawe ile ta buda bedzie wazyc po tej restauracji/odbudowie???

 

Jaqub a wg Ciebie auto opuszczające fabrykę nie miało konserwacji profili zamkniętych, czy nawet wahaczy?
chyba nie masz pojęcia w tych sprawach, wyjmij chociażby zatyczkę z tylnego wahacza w e30 (jeśli w ogóle wiesz gdzie się znajduje),
przechyl go i zobaczysz ile substancji Ci wypłynie.

Auta jeszcze nie ważyłem, ale Twoim tokiem myślenia to może ważyć około 2 ton, a jak tak na poważnie chcesz znać wagę użytych specyfików to Ci szczegółowo opiszę poniżej:
5 puszek po 1 kg do profili zamkniętych ( gdzie 4/5 wyciekło na ziemię), następnie 0,4 kg wosku do tylnych wahaczy (a może i 300g bo był bez freonu) + 1 puszka 1kg masy na łączenia blach = 2,4 kg !
Odjąć jeszcze należy tarę puszek, która jest dla mnie nieznana - po prostu po opróżnieniu ich nie ważyłem.

Bitexy??  W tym aucie nie ma takiego g.... , można zastosować to w polonezach ale tylko jako przykrywkę rdzy,
bo żadnego zabezpieczenia z tego nie ma. U mnie na podwoziu jest epoksyd, guma natryskowa i lakier akrylowy.

Jakbyś miał jeszcze jakiekolwiek pytania to śmiało pisz. pozdr.

 

 

 

Wracamy do zawieszenia z przodu ! Po za amortyzatorami i sprężynami jest już złożony.

Lemforder został mi z poprzedniej e30-tki i teraz wleciał do przednich wahaczy, zdecydowałem się na piasty FAG, tarcze i klocki ATE.
Reszta standard oryg. BMW.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...