Skocz do zawartości

[E30] 325iC '86 - classic


BYNIU

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda prawie jak moje e21 :twisted:

ieqf.jpg

 

Piaskowanie pokazuje wszystkie niedoróbki. Niby auto od blacharza wraca super a po piasku jeszcze zawsze się coś znajdzie.

 

tak z czystej ciekawości tylko, jakie są koszta piaskowania samej całej fury?

 

Całej fury się nie piaskuje bo płaskie blachy jak drzwi, błotniki, dach itp. się gną pod wpływem ciepła. Ja za piaskowanie podłogi z dwóch stron, bagażnika i wnęk drzwi dałem 200zł ale to po duuużej znajomości :wink: Jednak podobnie jak Byniu będę to jeszcze raz piaskował przed samym lakierowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całej fury się nie piaskuje bo płaskie blachy jak drzwi, błotniki, dach itp. się gną pod wpływem ciepła. Ja za piaskowanie podłogi z dwóch stron, bagażnika i wnęk drzwi dałem 200zł ale to po duuużej znajomości :wink:
tors to dałeś naprawde malutko, az trudno w to uwierzyc bo nie jest to za ciekawa robota widzac tych ludzi w kombinezonach, do tego sprzet plus koszt pracownika który siedzi nad tym kilka dni.

 

tak z czystej ciekawości tylko, jakie są koszta piaskowania samej całej fury?
mnie całość wyjdzie ok. 2300 zł. Tj. piaskowanie nadwozia (bez błotników, maski, drzwi i tylnej klapy- tego sie nie robi jak pisał Tors) , usuniecie oryginalnej konserwacji -gumy, piaskowanie podwozia. Po blacharzu ponowne piaskowanie, posmarowanie auta chemią i na koniec podkład epoksydowy.

 

foty w trakcie usuwania gumy i piaskowania podwozia. Zawias zostanie zdjęty przed piaskowaniem końcowym.

 

gbiw.jpg

 

r69c.jpg

 

j28b.jpg

 

shti.jpg

 

mbgj.jpg

 

db38.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tors to dałeś naprawde malutko, az trudno w to uwierzyc bo nie jest to za ciekawa robota widzac tych ludzi w kombinezonach, do tego sprzet plus koszt pracownika który siedzi nad tym kilka dni.

 

Tak ale u mnie to były koszta samego piaskowania bo konserwacje zdzierałem sam. Po ściągnięciu konserwacji auto trafiło do blacharza a potem do piasku. Dopiero po piaskowaniu powychodziły jeszcze drobne niedoróbki o których istnieniu nie miałem pojęcia! Wszystkim którzy mają stare/zabytkowe auta już po ingerencjach blacharzy i lakierników za kadencji poprzedniego właściciela polecam piaskowanie! Okaże się wtedy co ten poprzedni majster nawyprawiał :lol: U mnie na szczęście były to niegroźne ingerencje, ale i tak kilka razy się zdziwiłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Narazie czekam na termin u blacharza, wstepnie jestem umowiony na 20 stycznia.

Ma całe podwórko aut, ale obiecał ze jak skończy dwa rozpoczęte auta to wezmie moje.

Niestety na dobrego blacharza trzeba troche poczekac.

W przerwie swiatecznej rozebrałem zawieszenie, pedały i wszystkie inne elementy malowane na czarno, które pojechały do piachu i malowania proszkowego.

 

Próbuje znaleźć jakies zdjęcia mocowania zbiorniczka odpowietrzającego paliwo z mizernym skutkiem.

Posiada ktoś z Was dokładne zdjęcia mocowania, bo mojego już nie ma ? dziekuje za każda pomoc (mogą być linki do zdjęć)

 

Kilka elementów karoserii już zamowiłem w BMW. Chciałem również zamówic wnękę nadkola tylniego gdzie znajduje sie

ten zbiorniczek ale przyszła informacja do salonu, że ten element jest juz niedostępny, czekają na wznowienie produkcji

i nie wiadomo nic po za tym.

W salonie mówią, że muszą uzbierać wieksze zamówienie na daną część wiec produkcja moze rozpocząć sie za miesiąc a rownie dobrze i za rok.

 

hgom.jpg

 

m7df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że gruba robota się szykuje. Będę kibicował.

Na pw wysłałem ci wiadomość odnośnie poprzedniego projektu.Mam w garage ten spojler i nie wiem czy go zakładać czy nie.

 

Moja w tym roku otrzyma w końcu jakiś gwint bo też borykam się z tymi Ostrymi nadkolami, które ktoś wyklepał.Ciężko to wyprowadzić ładnie z kołami.

No i te złoto od Dare idzie na srebrno :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składanie, jak wszystko jest juz gotowe to sama przyjemnosc wisienka na torcie! Ciepły garaż i można nie wychodzić.

 

x999

 

jaka frajda z rozbierania? Składanie jak już wszystko zregenerowane/wyczyszczone/pomalowane itp to czysta przyjemność, powoli dokładnie, każda śrubka, spinka, element, na swoje miejsce, kawałek po kawałku... ja najbardziej właśnie jaram się takim składaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie składanie, jak wszystko jest juz gotowe to sama przyjemnosc wisienka na torcie! Ciepły garaż i można nie wychodzić.

 

też tak myśle ze składanie bedzie nejlepszą częścią tego projektu ale do tego jeszcze długa droga. przewiduje na blacharke 3 tyg. poźniej kolejny tydzień na piaskowanie wraz z zabezpieczeniem blachy i podkładem epoxydowym i miesiąc co najmniej na lakierowanie. chciałbym już na wiosne mieć auto polakierowane gotowe do składania.

 

Narazie musze uporać sie z blacharka, na szczeście auto trafiło juz do blacharza po dwu tygodniowym opóźnieniu.

Elementy karoserii juz doszły, brakuje prawej wnęki tylnego nadkola niestety BMW zakończyło już produkcje tego elementu. Pozostaje mi jakiś zamiennik którego nie chce bo wole oryg. ale nie wiem czy wogóle występuje, jeśli nie to bede zmuszony go połatać.

Teraz mam troche czasu to pobawie sie wiązką elektryczną, taśma z tkaniny jest to można działać.

 

ub6d.jpg

 

cimw.jpg

 

4s1g.jpg

 

es3w.jpg

 

 

1rzo.jpg

 

n1lg.jpg

 

ivix.jpg

 

9e40.jpg

 

tw9f.jpg

 

6h6b.jpg

 

796g.jpg

 

dajv.jpg

 

zw42.jpg

 

svgb.jpg

 

uteu.jpg

 

k6x2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...