Skocz do zawartości

[E30] 325iC '86 - classic


BYNIU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po germanie którego posiadam, przyszła pora na nowy projekt. Chciałem od zawsze zrobić jakiegoś klasyka, ktorego oczywiscie zarejestruje na żółte tablice. Od kilkunastu miesięcy szukałem czegos sensownego, na poczatku myslalem o modelu e10 ale skad brać czesci zamienne?! wybiłem sobie to z głowy. Pomyslalem ze mam 3 piwnice czesci do bmw e30 cabrio z ‘86 roku, którą kupiłem rozbitą 2 lata temu, rozebrałem i części schowałem. Decyzja zapadła - rozpoczely sie intesywne szukania.

Na mobile.de pojawiła sie pewnego dnia e30 325i cabrio '86 -po zobaczeniu zdjęć z zewnątrz i po tym jak przeczytalem opis tego co jest do zrobienia mina mi zrzedła - wszystko do remontu ale w sumie to zależało mi najbardziej na karoserii bo i tak miałem zamiar odbudować auto od podstaw. Zainteresowała mnie ta data produkcji bo przeciez czesci nadal leża w piwnicy i teraz się przydadzą .

 

Zdjęcia z ogłoszenia (screeny)

 

0ipq.jpg

uhhy.jpg

9evh.jpg

wcx8.jpg

3ue9.jpg

 

Poprosiłem wiec Niemca o nr VIN gdy go rozkodowałem pojawil sie wielki usmiech na twarzy.

Ucieszylem się bo auto jest warte odrestaurowania !! silnik m20b25, kolor przepiekny zobelbraun mettalic, ABS, wspomaganie kierownicy, 4 el. szyby, centralny zamek, podgrzewane lusterka , podgrzewany zamek kierowcy i dysze spryskiwaczy, zielone szyby, tapicerka skórzana czarna, intesywne mycie reflektorów !, szpera 3.64!, OBC 2!, wzmacniacz bmw + oryg głośniki w trójkącikach za lusterkami, antena elektryczna, kierownica wraz z gałką M-technik - tak tak to wszystko własnie w tym aucie z '86 !

 

nie bylo czasu do stracenia:

telefon do @lfreda zeby sie pakował, szybki tel o zarezerwowanie lawety na nastepny dzień i po pracy w droge. kierunek Monachium, tam sie przespaliśmy u mojego brata i z nim rano po odbior auta. auto wczesniej na zdjeciach widzialem wiec widok az tak bardzo mnie nie przerazil, lakier byl juz zmatowiony, widac ze wlasciciel szykowal sie do jego remontu . zapytałem dlaczego go sprzedaje? powiedzial ze sprowadzil jakas mazde czy toyote z Anglii, ktorej szukal od kilku lat i ten samochod jest dla niego priorytetem. Nie przykladalem do tego uwagi bo mnie te marki nie interesowaly. Wzialem sie za ogladanie e30-tki wyjetej z szopy, zastalem ją na dużej glebie, ranty na przednich blotnikach od srodka lekko zagięte (przyrdzewiale po obu stronach), tylne błotniki to samo na jednym bylo troche ubytku blachy na rancie , podłoga od spodu ładna, 2 małe dziurki, silnik ładnie pracowal, dywan smierdział stęchlizną, tapicerka (boczki) ładne, fotele w oplakanym stanie (brak fotela kierowcy w czarnej skórze) był fotel zastępczy sportsitz jasny material , a reszta wg VINU czarne skóry, pasazera fotel w miare, tylna kanapa na szwach rozpruta. Dach przedarty w dodatku bez tylnej szyby. Zderzaki brudne ale idealne ! Brak przedniej dokładki, brak listew bocznych. Zaczal sie zaladunek na lawete, spisanie umowy i powrot do PL.

 

hyr6.jpg

p1x0.jpg

thm5.jpg

k88a.jpg

2oul.jpg

gtor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mocno kibicuje :D

 

Nie wnikam za ile niemiec to wystawiał ale czy tak trudno znaleźc ori 325 w cabrio w de?

Tak sobie poklikałem 3 minuty i ciach http://suchen.mobile.de/a...tegories=Cabrio

 

po co przeplacać jak z tego co czytam to plan był na odbudowe od podstaw wiec i te ładnijsze i droze i tak były rozebrane na czesci pierwsze.

 

A z doswiadczenia wiem ze wlasnie rozebranie takiego auta do gołej budy i potem skladanie jest najlepsza czescią robienia takie projektu i daje mega duzo satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JA!!!!

 

hi wreszcie tego zloma pokazal hiihihhihi pany chodzilo mu o to ze ma być max wersja no i prawie taka znalazl a ze pognita , coz i tak wszystkie blachy nowe w serwisie zamowione budzet przygotowal zacny (50) wszystko ma byc nowe i odnowione tylko na oryginalach , tez niektorych jego posuniec nie moge zrozumiec .. np, szpera jest ok ale on musi rozebrac wymienic lozyska bo jak ma byc nowe to wszystko , sam sie nie przyzna ale inspiracja byl napewno dla niego Marcin ze swoja E21 ,, teraz sam szkielet pojechal do piaskowania wiec kazdy syf bedzie wypleniony moze moze do jesieni zdarzy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...