Skocz do zawartości

[E36] Warmiński sedan by the_virus


the_virus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam na imię Artur i dłuugo nie miałem odwagi założyć tutaj tematu. Jednak chęć poznania Waszych opinii, rad etc. pomoże mi udoskonalić mój projekt.

 

Auto to E36 sedan, zakupione przeze mnie około marca 2010 roku. Rozkodowany VIN:

 

Dane pojazdu

Art.

Wartość

Numer podwozia WBACB51080AN12678

Kod typu CB51

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M52

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor MONTREALBLAU METALLIC (297)

Tapicerka LEDER SOFT/BLAUVIOLETT (P8MA)

Data prod. 1995-09-18

Składanie Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S246A LENKSAEULENVERSTELLUNG MECHANISCH Kolumna kierownicza regul. ręcznie

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Wskaźnik temperatury zewn.

S570A STAERKERE STROMVERSORGUNG Silniejsze zasilanie prądem

S687A RADIOVORBEREITUNG Instalacja radiowa

L814A ITALIEN-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Włochy

S855A SPRACHVERSION ITALIENISCH Wersja językowa, włoski

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

Rewelacji nie było, ale całkowitej ubogości też nie, także spoko. Auto kupiłem od brata, który jeszcze wcześniej kupił je z zamiarem podarowania swojej dziewczynie, aby ta jeździła codziennie do pracy, jednak za dużo paliła i zrezygnował z tego pomysłu. Długo się nie zastanawiałem, ponieważ auto miało nowe tarcze, klocki, wszystkie elementy zawieszenia zostały wymienione itp. (chociaż patrząc na pierwsze zdjęcia to pewnie dzisiaj bym jej w życiu nie kupił :mrgreen: ) Jedynym incydentem o którym wiem, to wypadnięcie z ciężarówki paru rzeczy na przód auta ;) o reszcie (jeżeli takie były) wolę nie wiedzieć ;)

 

Auto w momencie kupna wyglądało mniej więcej tak (oczywiście te po lewej):

Xy2veZBl.jpg

jqgk3a1l.jpg

gmec1FAl.jpg

 

Jak widzimy auto już wtedy miało super felgi M5 look oraz fajne angel eye's.

R7JjBEEl.jpg

 

Ale można też zauważyć, że od razu miałem na kim się wzorować ;)

pmeBcJAl.jpg

 

Niestety zanim to nastąpiło postanowiłem podążać drogą łatwiejszą, tańszą.

Zmieniłem sobie felgi na Styling 68. Był to zabieg tzw. "mniejsze zło":

ur5SHoIl.jpg

 

Oraz przednie lampy na DEPO angels :-P

HMPZFdLl.jpg

 

Dalej nie było wcale lepiej. Tuning w postaci sprężyn MTS -20 na tyle :mrgreen:

aInkLBll.jpg

 

....a także -40 na przód! (dobra wiem, że krzywo stała :P )

HV8PAm1l.jpg

KOtx1h6l.jpg

 

To był już okres, w którym stałem się użytkownikiem tego forum i przyglądałem się z coraz większą ciekawością projektom obecnym tutaj.

Następnym krokiem było kupno serducha, oraz zmiana radia na Alpine (widać tylko fragment):

iRrMT2Dl.jpg

 

Zima jak to bywa była czasem przemyśleń i podjęcia dalszych działań, już z tych bardziej słusznych. Wpadł przedni zderzak m-pakietowy (jeżeli różni się kolorem to przepraszam, ale kupiłem go w tym samym odcieniu (podobno), nakładki na progi skręcane(również jw.) a także gwint FK + dystans na przód 20mm (no ok może ten dystans nie był przemyślany, ale przecież chciałem mieć szeroko :mrgreen: )

0ifCtCFl.jpg

wGUiBAwl.jpg

 

Kolejny, milowy krok ku germanizacji :oops: Trafił się anglik z mitycznym, legendarnym, owianym sławą M52B28 w rozsądnych pieniążkach. No to pach laweta i w Polskę.

9LIdk6Wl.jpg

 

Oprócz silnika, skrzyni, dyfra, wału, półosi, wydechu itp itp. przełożone zostały siedzenia: skórzane

Sportsitze z el. regulacją i podgrzewaniem tyłka, spryskiwacze reflektorów, lampy przednie z soczewką BOSCH'a zestaw Hi-fi oraz full OBC,

co jako jedyne mam udokumentowane na zdjęciu :wink: :

jan1IPql.jpg

 

W międzyczasie dokupione szerokie listwy M3 oraz brakujący tylny zderzak m-pakietowy (również w kolorze) jednak wtedy nie wpadłem na to żeby zrobić zdjęcia.

Żeby nie pokazać wszystkiego na raz i zbudować napięcie (słyszałem, że to podstawa na Syndi wrzucam te oto zdjęcie kolejnego zakupu oraz proszę moderatorów o zaufanie przy akceptacji tego tematu ;)) (wiochy nie będzie):

wLmmbmtl.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

10 ET19 zrobione na ET24 około
a ten zabieg był potrzebny :?: przecież z wcześniejszym et i oponą 215/40 by weszło :wink:

 

Oczywiście, że by weszło , pewnie też powiesz, że to to samo co teraz 225/35 jest, na to samo wychodzi itp. Nie wiem pewnie tak :-P Ale na KW V1 z tyłu i bez jakiejkolwiek ingerencji w nadkola teraz raz w czas przytrze przy większych prędkościach (oczywiście mówię o jeździe samemu/z pasażerem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie z mojego poprzedniego postu.

rotor toczony w miejscu styku z piastą?

 

Tak dokładnie, rotor toczony w miejscu styku z piastą.

 

cd.

Skoro jest już koło, trzeba było je skręcić, uszczelnić, a zabawy przy tym było co nie miara :mrgreen: . W końcu pierwszy raz styczność z takimi kołami. Pierwsza przymiarka na "sucho"...:

yGVjhN7l.jpg

 

Spostrzegawczy zobaczą lampy tylne z białym kierunkiem (niestety na tą chwilę DEPO)

Bardziej spostrzegawczy naklejkę na małej szybie (uff już jej nie ma!)

Ci najbardziej spostrzegawczy widzą zieloną stalówkę na aucie :-D

 

...oraz już na aucie:

ZFBHrXJl.jpg

 

Pierwsza myśl: jest dobrze, ale może być lepiej. Spojrzenia ludzi podczas jazdy przez miasto, na stacji itp oczywiście bezcenne. Tylu uśmiechów, kciuków w górę nigdy nie uświadczyłem, ale tak to jest jak w tym województwie to raczkuje w porównaniu do reszty Polski ;)

 

Kolejne zdjęcie (sorry za jakość srajfona) utwierdzające mnie w tym, że przód pieje:

ka5u426l.jpg

 

Widzimy także kierunki DEPO, o których zapomniałem wcześniej wspomnieć. Co sądzicie, czy pasują lepiej niż ori białe?

 

Decyzja do której każdy musi dojrzeć..przód niżej (nie ma hardcoru, ale jest niżej):

cMRQdYJl.jpg

 

Widoczny brak jednego spryskiwacza (mała przygoda zimą, wiadomo ciężka dostępność) ale udało się znaleźć jeden, akurat lewy na allegro i już siedzi w aucie. Całkowicie zapomniałem o halogenach...dostałem je razem ze zderzakiem M , są to jakieś clear'y chyba, ale na szczęście z anglika zostały mi ori i chyba podpasują, także niedługo się tym zajmę! :mrgreen:

 

I ostatnie zdjęcie na dzis, na którym widać pole do manewru co do wysokości auta:

PD12xZFl.jpg

 

cdn.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, żeby wjechać na podnośnik i cokolwiek zrobić w aucie trzeba się sporo namęczyć :mrgreen: , dobrze, że warsztat zaprzyjaźniony i wyrozumiały:

fyfFePRl.jpg

 

Wymienione tarcze na ATE PD:

XpQwtFSl.jpg

 

Co do dekielków....bez:

Y7gAyPkl.jpg

 

Z (dekielki nie są ori, ale te pierścienie "carbonowe" mam) tylko kolor znowu nie trafiony:

4uEC5NNl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie na "bazy" nikt z tego forum suchej nitki by nie zostawił... gdyby teraz wyglądała tak samo jak na początku... ale fajnie opisałeś wszystkie zmiany do tej pory, jak od podstaw zaczynać i jak może wyglądać efekt końcowy (..?:)). miło mi oglądać to auto bo sam mam e36 w podobnym kolorze (mauritius) tyle że qpe, może też zacznę polować na jakiegoś dawcę anglika ;) na razie kombinuję z e46. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...