Skocz do zawartości

[E36] Coupe "SS" by MAXX


MAXX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

no i nadeszła chwila kiedy na pokładzie zagościły Bilsteiny B6, jako że moje oryginalne wkłady zakończyły kariere, w szczególności prawy, który eksplodował, trzebabyło poszukać nowych. Niestety żaden z tu obecnych kolegów mi nie pomógł znacząco w tej kwesti więc musiałem sam sie pobawić, metodą prób i błędów, wyliczeń, kalkulacj przy użyciu zaawansowanej techniki, wzorów, logarytmów itp itd (czyt: 2 browce, metr, suwmiarka, ołówek, kartka papieru) :-P doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będą wkłady z Audi 80 B4 a żeby było profi to Bilstein B6 :twisted:

 

dscf0255x.jpg

 

dscf0256f.jpg

 

jak widać różnica w grubości tłoczyska jest dość znaczna, ori FK mają 20mm a Bilsteina 33mm :mrgreen: więc mam nadzieje że będzie to dobrze fruwać

 

nie obyło się jednak bez małych przeróbek, trzebabyło roztoczyć otwory w gógnych miseczkach pod sprężyne i wytoczyć tulejki dystansowe które trzymają amorek w obudowie i dają mu prowadzenie

 

dscf0258.jpg

 

a to miejsce bitwy MAXX PERFORMANCE GARAGE :lol:

 

dscf0259o.jpg

 

dodatkowo przy okazji zrobiłem mały negatyw z przodu wrzucając 2.5mm podkladki pod mocowania mc'persona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...