Skocz do zawartości

[E46] ALPINWEISS 3 COUPE by Wilku


Wilku_kbj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W Lipcu 2012 zacząłem kolejną przygodę z kolejnym BMW... :) już czwarte więc padło na e46 wcześniej były e34 325i, e36coupe 316i i e36cabrio 320i :)
Z zakupu auta wstępnie jestem MEGA zadowolony ponieważ auto jest zdrowe, nie bite oraz stan techniczny bardzo dobry.. więc baza do modów jest nawet na długie lata...

vlh9.jpg
p0cl.jpg

Wyposażenie:

Silnik: M43TU 118KM
Skrzynia: Manualna
Dyfer: HECK
Kolor: TITANSILBER METALLIC (354)
Data produkcji: 2000-03-31

- ASC
- PDC
- BC manetka
- 6x AIRBAG
- Zderzaki standard
- Wnętrze sport size manualne fotele podgrzewane
- Srebne listwy deski rozdzielczej
- Kierownica sportowa
- Audio Harman/Kardon
- Zawieszenie Przystosowanie Sportowe

Fotka Vinu:
hefe.png

Jeszcze w Lipcu 2012 wymienione zostały oleje i filtry...
- Olej do silnika to 5w50 Mobil 1 a filtry MANN
- Zakupiłem interfejs i nauczyłem się ogarniać programowanie BMW w NCS Expert
- Oddałem do regeneracji amortyzatory Sachs Adventage (przysposobienie sportowe BMW)
- Wymieniłem tylne światła na LED DEPO lecz w zimę popękały.. od mrozów... :/ musiałem wrócić do ori ale jeszcze planuje innej firmy zamiennik do przedlifta.

7v43.png
tjhi.jpg

Potem były drobne naprawy:
- jakieś przetarte kabelki manetki BC itp.
- wymiana oringów na wszystkich złączach układu chłodzenia nawet za silnikiem bo były drobne wycieki
- wymiana wahaczy, drążków kierowniczych
- malowanie zacisków na żółto

f4s.jpg

Następnie zakup Felg M5 ET15 8,5" które pomalowałem lakierem z palety BMW Silvergrau metalik, wybrałem ten kolor bo bardzo ładnie się mieni w słońcu wydając się dużo jaśniejszy a w cieniu wydaje się grafitowy.. :)


A tutaj przymiarka jeszcze przed pomalowaniem (pierwsza fota VT made in PAINT :P):
xsuw.jpg
51gt.jpg
8xio.jpg

Fotki z innych modów:
rpwb.jpg
z9ia.jpg
cbdp.jpg
2w7v.jpg

Początkiem Sierpnia 2013 wymieniłem:
- nowe poduszki skrzyni biegów lemfa
- podporę wału lemfa
- poduszki tylnych amorów meyla hd
- zamówiłem również oponki Falken 215/35 R18

Parę fotek po zglebieniu ale jeszcze przed założeniem felg :P bo opony mają przyjść po weekendzie... ;)

hqgg.jpg

vuhy.jpg

w47s.jpg

No i są pierwsze fotki po założeniu felg :) jeszcze przed geometrią robione przed garażem:

9t5l.jpg
pohk.jpg
9ia4.jpg
gn5a.jpg
ajce.jpg

...była również jazda próbna i nie ma żadnych komplikacji żeby coś przycierało itp... wszystko okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zgrzebałeś tego klina z tą felą. To napewno jest 8.5j? Ciekawe jakby wyglądało u Ciebie 9 z tyłu? To jest to co lubię :D:twisted:

 

Zawsze szukam na google grafika różnych konfiguracji jak będzie się to prezentować, znalazłem tą fotkę http://imageshack.us/a/img801/7862/uoee.jpg

no i szukałem z takimi samymi wymiarami (na foto ma jeszcze dystans z tyłu).

 

No właśnie szkoda ze nie ma 9J z tyłu no ale myślę ze chociaż dystans 5mm albo 10mm dorzucę z czasem na tył :)

 

Obaczy się na żywca w Osiecku :wink:

 

W Osiecku może uda się być w Piątek na wieczór chodź jeśli nie to na 100% w Sobote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad pół roku temu wymieniłem olej na Mobil1 5w50 oraz zamontowałem filtr oleju MAXGEAR (bo tylko taki był na stanie, wiem ze to dziadostwo i miał być na chwilę) a w tym miesiącu pojawił się problem klekotu po odpaleniu silnika który po chwili przechodził.. (olej mam na bank jeszcze dobry bo dużo nie jeżdżę) więc dziś zakupiłem nowy filtr firmy którą zawsze preferowałem czyli MANN... filtr do mojego silnika jest bardzo mały więc z dokupionej dolewki oleju (mobil1 5w50) tylko z 150ml dolałem zalewając filtr.

 

Obecnie auto odpala bez żadnych klekotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obecne plany:

1. Wnętrze full mpak + radio seria cd lub dynavin

2. Z zewnątrz się jeszcze zastanawiam bo jest kilka opcji m.in.:

- Zderzaki i progi Mpak

- Zderzak przód i klapa tył CSL a reszta Mpak

- Zderzak przód Aero a reszta seria

3. Rozpórki przód i tył

4. Dystans 5mm lub 10mm na tył

 

Co raz częściej chodzi mi po głowie swap na m54b30

 

Kilka fotek z obecnego stanu rzeczy :)

 

0f4z.jpg

 

eta3.jpg

 

j8c3.jpg

 

e9uo.jpg

 

vxzr.jpg

 

9ax0.jpg

 

jgra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co to tu nic z Giermana nie ma. Może top seria.

 

może po fotkach nie widzisz ale wydaje mi się ze gwint skręcony, felga wystająca, negatywy i naciąg to już coś w kierunku german style ;) dlatego się już nie zgodzę z tym zdaniem a wiadomo ze to e46 dopiero zacząłem modzić...

 

 

A mi sie podoba na tym kole I gleba tez odpowiednia jest, dalbym jeszcze lampy soczewkowe

 

 

pozdro

 

 

Co do soczewki myślałem ale to dopiero jak zmienię zderzaki bo do seryjnych u znajomego soczewka lipnie pasuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Nadkola ori nic nie robione, co do osiecka to jeszcze będzie nie jeden german fest więc się zgadamy :) a co do auta to niedługo szykują się kolejne mody i zakupy hehe :P w obecnej chwili auto jest podniesione i na 16" zimówkach :/ bo przegląd na dniach mam i na rolki by nie wjechała ale że autem jeżdżę codziennie więc na zimę to dobre rozwiązanie do tego doszła konserwacja na podłużnice które niestety w drodze na Osieck parę razy przytarłem :P

 

1adj.jpg

 

d5kx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mini modyfikacja pod mpak :) szpile oraz ramki na wzór m3.. szpilki wyciąga się i wkłada tylko w jeden sposób zachowując ich 100% sprawności... na foto tarcza ori europa lecz dołożyłem tarcze z milami i km tylko na prętościomierzu co zrobiło większą "choinkę" :) żeby ustawić idealnie wskazówki trzeba troszkę czasu spędzić w aucie na podpinaniu licznika i ustawianiu wskazówek tak że robota dla cierpliwych...

 

 

 

na0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Po ostatnich przejażdżkach bmw 530 i 323 stwierdziłem że nie ma co się zastanawiać tylko trzeba swap'ować a że buda zdrowa więc szkoda sprzedawać :)

 

Goły silnik już sprzedany z kolektorem wydechowym i wiązką lecz posiadam jak coś na sprzedaż pozostały osprzęt.

 

Do końca roku planuje wyjechać z silnikiem M52TU B28

 

WESOÅYCH ŚWIĄT!!!

 

cpng.jpg

 

g6t6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem silnik, dziś go umyłem, dokupiłem niezbędne części, zamontowałem i co najważniejsze odpaliłem :) Jutro prace porządkowe, skręcanie przodu do kupy a następnie trzeba brać się za montaż odpowiedniego dyfru, wału i półoś :) jak poskładam to wrzucę lepszą fotkę a obecnie sory za jakość !

 

vryn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...