Skocz do zawartości

[E911] INDIVIDUAL by rush


rush

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez jestem na tak !choc fotele i ta kiera mi nie lezy, no ale cos tam innego jest tutaj w tym projekcie wiec ujda

 

a powiedz nam czy tyl masz az taki beton ze nie obciera?bo na fotkach widac ze raczej obciera ale moge sie mylic.... A skad to wiemy to forum o szeeerokich beeemach i tu ludzie walcza nie tylko z szerokosciami ale tez z przycierkami wiec kazdy widzi to i owo.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Czarny nie rozumiem komentarzy z brakiem gleby

pytałem się Ciebie i bodajże Bujonika na raceism jak kombinowałem z kołami o Wasze setupy, z tego co pamiętam mieliście na 17" opony 205/40 i 245/35, czyli

 

u Was

przód 215/40 - wysokość rantu opony 86x2 - opona dodaje 172mm wysokości koła

245/35 - wysokość rantu opony 85,75x2 - opona dodaje 171,5mm wysokości koła

 

u mnie

przód 215/35 - wysokość rantu opony 75,25x2 - opona dodaje 150mm wysokości koła

tył 255/30 - wysokość rantu opony 76,5x2 - opona dodaje 155mm wysokości koła

 

 

1" to 25,4mm

więc na wysokości opon urwałem prawie tyle co zabrało 1" większe koło

 

przód jeszcze pójdzie w dół, na razie ogranicza mnie gwint dokręcony do końca ale tak jak pisałem w planach, będę szukał zawieszenia na przód, które pozwoli zejść niżej

nie mam też progów m-pakietowych, których nie założę a one też optycznie obniżają auto ale to taka trochę "fake" gleba :)

a powiedz nam czy tyl masz az taki beton ze nie obciera?bo na fotkach widac ze raczej obciera ale moge sie mylic.... A skad to wiemy to forum o szeeerokich beeemach i tu ludzie walcza nie tylko z szerokosciami ale tez z przycierkami wiec kazdy widzi to i owo

szczerze jak jeżdżę sam to nie przyciera, w dwie osoby potrafi przytrzeć ale nie o ścianę boczną opony tylko o wystający rant ochronny, który jest najbardziej odsłonięty ze względu na naciąg

jestem pewny że nie będzie w ogóle przycierało w 2 może nawet 3 osoby po tym jak wrzucę springi beton od Stammka, mam je na chacie, jeszcze nie zdążyłem założyć

to nie są seryjne błotniki, stare błotniki były wycięte, kupiłem reperaturki, które były dopasowywane do tego setupu koło/opona tak żeby wygląd błotników był zbliżony jak najbardziej do oryginału i żeby można było porządnie to spasować

tył jest szerzej o jakieś 1-1,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele od porsche mi wizualnie nie leżą specjalnie, nawet w porsche, strasznie płaskie siedzisko wygląda słabo, mimo że naprawde uwielbiam prosiaki.

 

calosc prezentuje się fajnie, schludnie, chociaz e36 lepiej faktycznie klei sie z prostszymi wzorami kół. (chociaz dla mnie cięcie budy i wstawianie reperaturek zeby zrobić spas, jest chore, chociaz, to kwestia podejscia)

 

napewno jednak, moim zdaniem na duży plus jest to, że jest inaczej, nawet gdy nie wszystko jest tak, jak najlepiej pasuje wg giermanowego szablonu

 

 

a! bardzo podoba mi się za to kierownica, daje swietny kontrast, nie kując w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanam mysle, ze dobrze "Rasza"

a i auto znam dlugo - widzialem je w roznych odslonach

nawet udalo mi sie byc przy gieciu rantow, ba nawet blotnik przedni klepalem po tym jak Rush w poprzedniej odsonie zrobil auto "troche" na tor i na jednym z zakretow po dohamowaniu lekko wyjechal rantem blotnika na zewnatrz :mrgreen: (blotnik juz jest nowy :-P )

 

moglbym tak dalej... ble bleble bo troche histori przy tym "Kiblu" czy tam "Bulim" bylo :lol:

 

ale...

 

tutaj nie ma sciemy i pol-kosztow, nie ma grania pod publiczke i schematycznej pracy przy aucie,

tutaj tak jak wyglada samochod na zdjeciach wyglada tez w realu (a moze i w realu lepiej),

tak jak wyglada z wierzchu wyglada tez od spodu :-P

 

a to wsztstko bez klepania po ramieniu i lekko pod prad :twisted:

 

WIELKI SZACUN ZA SERCE WLOZONE W AUTO piwo

 

(mimo ze nie moja bajka :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ale czy nikt nie zauważył tego zdjęcia :?: przecież tu już jest tragikomedia, Bujonstajl, GERMAN bez kompromisów

 

Obrazek

moje koło z tyłu ma 10,75"

zachwycaliście się tutaj nie jednym szerszym kołem w e36 na tyle niż moje :)

ale co mnie obchodzą suche dane, można dać 9,5 cala ET -6 i też będzie koks na sterydach, jakie masz ET ? jaki dystans ? jak na Gotti Bujona było już skandalicznie to tutaj jest podobnie tyle że na 18" kole a to jeszcze bardziej potęguje ten stan. Osobiście jestem od dawna za tym, że 18" jest bardziej proporcjonalne do E36, sam miałem kilka takich kompletów, ale jest pewna granica po przekroczeniu której z dobrej sylwetki robi się napakowany knur, taka sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mnie obchodzą suche dane, można dać 9,5 cala ET -6 i też będzie koks na sterydach, jakie masz ET ? jaki dystans ? jak na Gotti Bujona było już skandalicznie to tutaj jest podobnie tyle że na 18" kole a to jeszcze bardziej potęguje ten stan. Osobiście jestem od dawna za tym, że 18" jest bardziej proporcjonalne do E36, sam miałem kilka takich kompletów, ale jest pewna granica po przekroczeniu której z dobrej sylwetki robi się napakowany knur, taka sytuacja...

tył w sumie daje ET28, chyba bez dramatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mnie obchodzą suche dane, można dać 9,5 cala ET -6 i też będzie koks na sterydach, jakie masz ET ? jaki dystans ? jak na Gotti Bujona było już skandalicznie to tutaj jest podobnie tyle że na 18" kole a to jeszcze bardziej potęguje ten stan. Osobiście jestem od dawna za tym, że 18" jest bardziej proporcjonalne do E36, sam miałem kilka takich kompletów, ale jest pewna granica po przekroczeniu której z dobrej sylwetki robi się napakowany knur, taka sytuacja...

tył w sumie daje ET28, chyba bez dramatu :)

na tyle na ile się znam, a znam się :P to tam nie ma 10,75" ET28, miałem u siebie 10,5ET13 które teoretycznie powinno wystawać bardziej, a przy twoich kołach wyglądało jak dojazdówka :P Chyba żę podajesz wymiary bez dystansów to by sie moglo zgadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najładniejszy kebab na 18" jaki widziałem jesli chodzi o glebe i spasowanie to było cabrio Kujona na RH

 

ab11ebfca341be648b67a8a7fb3c0be6.jpg?1322500691

 

:mrgreen::mrgreen:

 

 

A wracając do auta, dlaczego chcecie zepsuc chłopaka, przecież nie każdy "cienki kurczak z mieszanym sosem" musi tutaj wyglądac tak samo, Mpak, Viader, Hamman, TaT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie nie znam na Gjermanach i tych calych kiebabach, ale...

 

w sparwie 18 cali i wygladu od tylu, to zawsze jest cos za cos...

 

ladne spasowanie w nadkolu (jest stance ? :mrgreen: ) ale koza od tylce musi byc, chyba zeby je***c 8,5J18, upchac to w nadkolu, nakleic na szybe STANCE WORK i pol neta bedzie sie spuszczac przy kolacji :lol:

 

 

zreszta fota jest robiona z pod zderzaka, wiec na zywca tak nie razi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tyle na ile się znam, a znam się :P to tam nie ma 10,75" ET28, miałem u siebie 10,5ET13 które teoretycznie powinno wystawać bardziej, a przy twoich kołach wyglądało jak dojazdówka :P Chyba żę podajesz wymiary bez dystansów to by sie moglo zgadzać :)

w dodawaniu i odejmowaniu liczb dwucyfrowych mój kalkulator jest niezły a ściemniać nie mam w zwyczaju :)

ET koła 63 dystans 35mm

A wracając do auta, dlaczego chcecie zepsuc chłopaka, przecież nie każdy "cienki kurczak z mieszanym sosem" musi tutaj wyglądac tak samo, Mpak, Viader, Hamman, TaT :P

dzięki Bono za wsparcie

nikt mnie tu nie zepsuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie chce sie klocic, ale Kujon chyba cos zle mierzyles :lol: Twoje 10,5" ET 13 = 11j ET~19 = setup jaki byl u mnie w białej. Jak wygladalo, sam wiesz, wiec albo cos zle policzyles, albo miales cabrio w pakiecie Schnitzera S3 CLS :lol:

Zreszta ponoc matematycznie niemozliwe jest juz 10j ET20 w 17", a Ty miales 10,5" ET 13 w 18" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta ponoc matematycznie niemozliwe jest juz 10j ET20 w 17", a Ty miales 10,5" ET 13 w 18" ?

Ja miałem Rensport TYP I 17" od tego trzeba zaczać , a 17 to nie 18"

W 18" to miałem Future 10"ET20 i RH PD 10" ET19

Nie wiem teraz czy robisz sobie jaja czy na powaznie gadasz.

 

Broder, mordeczko nic nie pomyliłem taki setup był i jest na ostatnich moich Schnitzerach w byłym E36, chyba jak na tamte czasy to standard na Syndykacie rant 3,5 bęben 7 , chyba widać to dosadnie przy ostrym blotniku

 

22042012228.jpg

p8292478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mistrzu, od du** strony nie poznalem ze to sznycle, a ze jest tu mowa o 18" upchanych w kebaba, sadzilem ze pokazujesz setup wlasnie na RH. Nie zmienia to faktu ze i tak dziwnie wasko wygladaja te sznycle, choc z autopsji wiem tez ze miedzy 17" a 18" w dobrych szerokosciach jest przepasc jesli chodzi o upychanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum ma swoją specyfikę, jeśli nie idziesz wyznaczonymi przez "starszyznę" drogami to nie jest OK. Auto dla mnie urywa jaja. Nie powiem, że nie miałem mieszanych uczuć co do emblematów Porsche ale czy ograniczając się jedynie do sznycli, rsów czy futur nie stanie się to w końcu nudne? Brawa za ogrom pracy włożonej w auto. Tylko te halogeny ogarnij :wink: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwesti sie zgadzam, 18" w kebabie jest smaczne, ale do pewnego momentu, potem jest cienka nieprzekraczalna granica gdzie samochód wygląda jak koks

 

i o to własnie mi chodzi szerokie 11" w e36 to od tyłu pokemon tak jest tutaj koła jak od terenówki jest poprostu zaszeroko jak na 11"

 

Idealnie spasowane 18" to byłe RH Kujona wiecej to przesada jesli chodzi o 18"

p1020960r.jpg

 

 

To forum ma swoją specyfikę, jeśli nie idziesz wyznaczonymi przez "starszyznę" drogami to nie jest OK. Auto dla mnie urywa jaja. Nie powiem, że nie miałem mieszanych uczuć co do emblematów Porsche ale czy ograniczając się jedynie do sznycli, rsów czy futur nie stanie się to w końcu nudne? Brawa za ogrom pracy włożonej w auto. Tylko te halogeny ogarnij :wink: Pozdro

 

dobry schemat nigdy nie jest zły

 

Czy może być to nudne? ja tu nie widzę takich samych aut każde jest inne są tylko dwa bardzo podobne auta e36 Tas2die4 i Kuby

 

By auto nie było nudne mozna zawsze sobie zrobic przeszczep i z przodu miec e46 a z tyłu e36 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry schemat nigdy nie jest zły

 

Czy może być to nudne? ja tu nie widzę takich samych aut każde jest inne są tylko dwa bardzo podobne auta e36 Tas2die4 i Kuby

co do tego schematu, to stara gwardia się na nim wychowała i jest nam z tym dobrze, zawsze i wszędzie w każdej dziedzinie będą pojawiać się jednostki które próbują zmienić sprawdzony schemat, choć ja bym to nazwał inaczej - nie schemat, a kanon, bo schemat cały czas modyfikujemy z roku na rok poprzeczkę podnosimy i dążymy do ideału, a kanony są jak moda, wpływowe osoby im ulegają, i tańczą jak muzyka gra, stara gwardia nie tańczy, a gra muzykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozmów toczących się w tym temacie nie nazwałbym kłótniami tylko wymianą argumentów, kultury nikomu nie brakuje :)

wpływowe osoby im ulegają, i tańczą jak muzyka gra

rozumiem że to o kanonach bez żadnej dygresji w moją stronę :)

Tylko te halogeny ogarnij :wink: Pozdro

zaślepki już na miejscu tylko na razie mam wrażenie że bez nich było lepiej, muszę to przetrawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...