Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że e30, ale ja bym się nie zdecydował na takie inwestycje jakie chcesz poczynić w sedana e30 :)

A co to sedan gorszy od coupety?

Ja tam jestem zawzięty i udowodnię, że z 4 drzwiowego sedana może być KOT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Qp, cabrio ale nie sedan...

 

będzie kot, ale nigdy nie będzie wyglądał jak coupe  :D

 

Wiesz, to trochę tak jak BBS RC vs. BBS RS  :D

 

pozdro

 

 

Nie no to absolutnie się zgadza co koledzy wyżej napisali, mało kto szukając e30 szuka sedana i nie wygląda tak dobrze jak coupe czy cabrio, ale fajnie że będzie dłubane e30 a nie kolejne e36, także czekam na postępy i życzę powodzenia.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha  sedan chu..owy, sedan zły , a przecież e30 nigdy nie wyszło w coupe.  :P

 

Bajdełej

 

Ja Wam powiem, dlaczego sedan 4d w dzis czasach będzie prawie zawsze lepszy od sedana 2d . - będzie po prostu zdrowszy nadwoziowo niż te wszystkie  KUPEty ze rdzą pod mtechnikami, dziurami za kielichami z przodu, krzywymi belkami czy mocowaniami belek, ciętymi diaksem elementami nadwozia , lakierowanymi 27 razy a i tak ruda wylezie , zjedzonymi kieszeniami z tyłu , czy brakiem ori kwadratów :)

 

Na 2 szerokie sedany 4d i jedną waska 4d które miałem z czego waska była na teie,  czyli łącznie 3 sztuki - 3 z 3ech miały własne kwadraty , miały całe kieszenie, miały zdrowe kielichy z przodu zarówno przed jak i za bezpiecznikami, żadna nie miała wyżartej grodzi przy odpływie z przodu .

 

Skąd to wszystko ? a stąd że 2d w 80% sa nie tylko dojechane mechanicznie, ale i nadwoziowo a 4d wiadomo, czesciej używane sa przez Janusza żeby wozic dzieciory do szkoły, starą Swoją do roboty, albo w weekend jechac w 6 os do Białowieży. "KUPE" z reguły i wcale nie ze stereotypu kupuja ludzie młodzi , małolaci, katują, walą po drzewach, krawężnikach, tuning w tesco co tydzień i konkretne upalanie, czy latanie bokami odbijając się od krawęzników raz na miesiąc. a potem budują ludzie z tego "projekty" na skale Polski i TOP ZUSTAND z zewnątrz a od środka zaglądasz to tu klepane, tam klepane, tu trzeba cambera połozyc maks a tam w drugą stronę żeby geometrię trzymała buda.

 

A jak wiemy wszyscy tu obecni, co nawet ostatnio było powtórzone na forum - ZACZNIJ OD ZDROWEJ BAZY a nie kontynuuj zlepianie ULEPA .

 

Ja nie mówie że 2d sa chu..owe , bo sam mam 2d kilka sztuk, ale miałem też 4d i chętnie kupie Sobie kolejne 4d, to nadwozie ma nie tylko urok (sedan  - Januszowóz na dobrym kole i glebie - no mniam)  ale i podstawę do tego by coś z tego budowac , więc doskonale np rozumiem Bartka że chce robic cokolwiek na tym co stoi w garażu a nie szukac rok jakiejś 2d która by tej wybrednej łysej pale odpowiadała.

 

PS. spuszczata się nad e34 które są naprawdę typowymi sedanami dla ludzi jak passerati, bynajmniej takie było założenie producenta żeby zrobic wygodnego sedana prawie limuRZynę, do wożenia du.py, tak jak teraz e39 gdzie musi byc na każdej wsi co najmniej jeden DIESEL i jedno 520i w gazie, a spójrzcie, pakujesz skręcana fele, glebe, mtecha , parę gadżetów i z sedana rodzinnego robi się niezły bandyta projekt wagon 3 składy osobowe plus jeden towarowy.

 

PS.2 ja jestem chory na e30 i nawet baura bym strawił jakoś :P

 

PS.3  Tak wiem że ten hu.joza na drugim zdjeciu ma błotniki na ostro.

 

 

 

 

 

 

bbse30-13.jpg

 

 

aaf3875ec2b4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dobra, czas coś zaktualizować :)

 

kwadrat jest już u Szymona vel Bona w warsztacie.

 

Poczyniłem kilka zakupów:

 

Dywan. Stan idealny. Stary był porwany i niebieski. Ten został wyczyszczony i przefarbowany na czarno. 

 

7Iwqfbgl.jpg

 

hCBiCoIl.jpg

 

 

Lampy Black DEPO. Nowe.

 

2PWt8b4l.jpg

 

oVsvukwl.jpg

 

 

Kierownica M-Technic. Do obszycia.

 

ajfjXnCl.jpg

 

 

Zderzaki chrom. Zamienniki oryginału. Nowe.

 

3QZOEHfl.jpg

 

iY2XrLEl.jpg

 

ESxRYeNl.jpg

 

 

Układ hamulcowy. Oczywiście konwersja na 5x120 z compacta 323ti e36. Nowe tarcze Zimmermann Sport przód, Rotinger tył, klocki ATE Ceramic, szczęki ręcznego ATE i nowe sprężynki do szczęk.

 

 

ZCHTmjRl.jpg

 

4ThyQ7dl.jpg

 

C4RFOggl.jpg

 

zg0g6U9l.jpg

 

agap46Nl.jpg

 

a4oIcehl.jpg

 

6wbcfpil.jpg

 

 

Sztywne przewody hamulcowe i paliwowe. Nowe.

 

kDk4iHOl.jpg

 

VX9NHlel.jpg

 

7eXZjtWl.jpg

 

 

Silnik jest już dawno kupiony. Padło na M54B30 z przebiegiem ok 160 k KM. Obecnie jest ogołocony (został sam słupek), wyczyszczony i będzie odświeżany- uszczelki, świece itd. Alternator i rozrusznik są już po regeneracji, więc w zasadzie są jak nowe. Zdjęcia zapewne Szymon wrzuci jak będzie już składał motor "do kupy".

 

Zawieszenie gwintowane będzie zamówione na dniach, z resztą tak samo jak ostatni element układu hamulcowego- przewody w stalowym oplocie.

 

Na dniach powinna dotrzeć do mnie paczka z kompletną instalacją elektrycznych szyb przód + tył!

 

Postaram się częściej aktualizować ten temat, lecz nie narzekam na nadmiar wolnego czasu, więc STAY TUNED.

 

Pozdro!

Bartas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory kupiłem takie, ponieważ po pierwsze, nie chce mi się szukać kilka miesięcy nowych Helli, po drugie 2,5k za Helle to trochę za dużo jak za element, który może się zniszczyć po pierwszym lepszym uderzeniu kamyka na drodze.

 

Co do przewodów to faktycznie, nie sprawdziłem w ASO i chyba się pośpieszyłem z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze zakup nowych Black Depo jest bardzo rozsądny wybór. Miałem w rece Black depo i są bardzo dobrze wykonane. Każdy z nas chciał by miec nowe Black hella Niestety taki rarytas juz jest cięzko dorwac a jak juz się znajdzie to albo jest w kiepskim stanie albo kosztuje nieprzeciętnie duzo. 

Osobiscie sam się zastanawiam nad zakupem depo bo tydzien temu rozbiłem jedną z lamp black helli.

 

Bartas daj znac jak ci siądzie ten zderzak zamiennik. Bo są rózne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż śmiechłem jak zobaczyłem aktualizacje bo dzisiaj pomyślałem o tym projekcie i chciałem zapytać czy coś się dzieje a tu teraz wchodzie i jest aktualizacja :) I widzie że działa się grubo! I mam nadzieje że niedługo będzie kolejna porcja zdjęć gratów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie e30 w Zdworzu ktoś opowiadał jakie góqno to depo, a co do kamyków to kurde Bartas, ja e34kami przelatałem na codzień ze 20-30k km i bh nie potłukłem. Dziwna teoria, dziwne czasy nastały ma syndykacie... depo na propsie w eczydzieści... Jednak podtrzymuje zdanie, ze zrobiles bład sprzedajac grubego kebsa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...