Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

O gustach się nie dyskutuję, pierwszą i podstawą kwestią jest to że robię ten samochód pod siebie, a sam wiem że nie jestem fanem chromów ... nad zderzakami zacznę zastanawiać się dopiero gdy znajdą się w moim posiadaniu :wink:

w międzyczasie dotarły kolejne gadżety :

Radio BMW Bavaria C II oraz gwizdki w trójkąty, kompletna wiązka z podgrzewanymi spryskiwaczami, oświetlenie rejestracji,

Wbc9VWql.jpg

 

XfhZrKcl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem mocno zaskoczny, troche kastrujesz wąską na moje oko, z chromow w shadow, i czarną nerkę? a co ze zderzakami? zostaną chromowane?

 

 

Co tu gadać? To jest mocna kastracja :? Wąska w shadow to mniej więcej tak samo jak szeroka w chromach. Oczywiście wiadomo, że wąska w shadow wychodziła fabrycznie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nadszedł w końcu dłuuuugo wyczekiwany dzień, kiedy to zadzwonił lakiernik ... Robota skończona ...

Auto zostało:
- zabezpieczone antykorozyjnie od spodu,
- spawy łączenia i inne krytyczne miejsca zostały zagumowane, zabaranowane i zalakierowane,
- odmalowany środek, komora silnika i bagażnik

 

tvl4754l.jpg

 

ErH3Wdsl.jpg

 

LSRPKwbl.jpg

 

kUyfhobl.jpg

 

krFeVENl.jpg

 

P85iJODl.jpg

 

GtoTlWEl.jpg

 

OWcux68l.jpg

 

SJ1DOttl.jpg

 

aXbj1kol.jpg

 

HZcwGS7l.jpg

 

GT0ICCkl.jpg

 

OT1UIShl.jpg

 

B5UGfbdl.jpg

 

vF0TV9wl.jpg

 

1jkj39Ml.jpg

 

FtNmneIl.jpg

 

NaeYrSyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten pręt musi być i wiem jak kiedyś założyłem lotke mt1 do klapy, klapa nie trzymała się w górze i sama opadała . Jak popatrzysz na ten pręt i mocowanie zobaczysz ze przy mocowaniu tego pręta są dodatkowe miejsca na regulacje , musisz mocno wypiąć pret z mocowania i przesunąć go w strone kabiny jak z lewej strony tak i z prawej strony. Jak ja to zrobiłem to klapa bagażnika bez najmniejszego problemu leciała sama do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszła pora na kolejną porcję rzeczy które oddałem do piaskowania, teraz pójdą do lakierni proszkowej aby finalnie ukazały mi się pomalowane na czarny mat :)

Elementy "zawiasów" pokrywy silnika
Mechanizmy klamek
Część pedału hamulca
i zewnętrzne elementy ozdobne drzwi.

QkO3vmFl.jpg

W międzyczasie gdy ostały się w portfelu jakieś wolne pieniążki, odwiedziłem ASO i zamówiłem wygłuszenie grodzi ( Lewa strona, Prawa strona, oraz Centralna część wygłuszenia) również mata głusząca wewnętrzna grodzi.

Uszczelki drzwi zamówiłem już ok 2 miesięcy temu, w ASO twierdzą że jest kilka tysięcy zamówień z całego świata na te uszczelki i nie są w stanie sprecyzować kiedy zostaną wyprodukowane i kiedy będę mógł je otrzymać.

Odebrałem elementy, wyszło pięknie

8qhYjiXl.jpg

Zakupiłem też wiązkę kompletną od m20b25, trochę nad nią popracuję i będę starała się ją jakoś zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem wygłuszenia grodzi od strony komory silnika oraz wewnętrzne wygłuszenie grodzi kabiny, oraz multum zakrętek nakrętek "przycisków" i bardzo bym prosił aby ktoś mi doradził co gdzie i jak powinno być zamontowane.

 

pSOLNKFl.jpg

 

BOJ8eNHl.jpg

 

XcP97YLl.jpg

 

1CXH69tl.jpg

 

WijChVzl.jpg

 

ST3UUqBl.jpg

 

u1adZqQl.jpg

 

0LsUvyfl.jpg

 

MRkczayl.jpg
 

IyjAGhIl.jpg

 

dCCp0C9l.jpg


Proszę pomóżcie mi ogarnąć co gdzie wcisnąć, zamontować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z dniem dzisiejszym oficjalnie przejmuję ten projekt od mego brajdaka.

 

Plany są jeszcze nie do końca sprecyzowane.

Na pewno kolor zostaje.

Na pewno silnik będzie inny niż m20b25 i m10b18. Skłaniam się ku m60b40 lub w ostateczności m54b30 - zależy od funduszy.

Na pewno będzie gwint, szerokie 3tlg i odpowiednie heble.

Na pewno będzie wnętrze obszywane, lecz nie podjąłem jeszcze decyzji co do koloru- zastanawiam się mocno nad ciemną czekoladą w stylu nowych Mercedesów:

 

2016-S-CLASS-MAYBACH-008-MCFO.jpg

 

 

Na pewno będzie M-Technik I - w zasadzie już jest, leży i czeka.

Z grubsza to tyle.

 

Jakieś aktualne fotki wrzucę nieco później, bo teraz się rozchorowałem i czuję się tragicznie, a auto stoi u mojego kolegi w garażu.

 

Wszelkie sugestie mile widziane- będę miał nad czym rozmyślać ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem wzór ku któremu będę zmierzał z kwadratem, przynajmniej jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Pomijając obsikane reflektory, halogeny i czerwone lampy oczywiście ;)

 

 

 

 

aaf3875ec2b4d.jpg

 

IMG_3346.jpg

 

 

IMG_3372.jpg

 

 

 

 

U mnie lampy tylne raczej STARTEC.

Reflektory i halogeny Black Hella.

Nad Shadowline'm jeszcze się zastanawiam, choć chrom też nie będzie zły.

 

Na silnik mam już zupełnie nową koncepcję, ale najpierw muszę to przegadać z kilkoma typami czy da się to porządnie ogarnąć :mrgreen: :mrgreen:

 

Prace nad trzydziechą ruszą pełną parą jak Motorsport zmieni właściciela.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uwielbiam takie projekty na efekt końcowy juz czekam z niecierpliwością jak na kolejne mody. Mam tylko zapytanie co do lakiernika czy on mial piaskarkę i piaskował miejsca gdzie bylo spawane? bo na zdj widać że przebija sie przez podkład ruda na spawach... epoxyd był dany za cieniutko? Mam nadzieję że lakiernik to ogarnął a nie zalał podkładem bo jak nie to klaaaaapaaa 

 

PS. Ale to już by powychodziło po 2 latach wiec na pewno jest ok :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...