Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

No dobra, kilka nowinek. Beemki nie będzie jednak składał Szymon. Bono się przebranżował i niestety, ale na mechanikę nie ma czasu. Auto zostało jakiś czas temu przewiezione do Zielonki, gdzie składania podejmie się mój kolega, pewnie przez niektórych znany Robert, właściciel białego E21 z V8, który zbudował to auto od A do Z własnoręcznie.Obecnie dalej kompletujemy graty mechaniczne i powoli składamy to wszystko w jedną logiczną całość.

 

Ostatnio przystąpiłem do programu BMW Koneser by Bawaria Motors i powiem wam, że polecam każdemu.

 

No i dalej zbieram różne "wykończeniowe" graty do kwadrata.

 

Piankowe wygłuszenie maski, emblematy maski i klapy, różne spinki, nowy kluczyk, pokrywa skrzynki bezpieczników, zestawy montażowe zderzaków P+T,

9YcwrVSl.jpg

 

 

 

Klucz do BBS-ów i komplet spinek do wygłuszenia maski

ScunQyQl.jpg

 

 

 

Wygłuszenie maski. Do odświeżenia.

VK59BIml.jpg

 

 

 

kompletne OBC I (już z nowym front panelem)

YmPEaK0l.jpg

 

 

 

nowy front panel do OBC- wersja angielska.

5yxxBI2l.jpg

 

 

xZp1DyLl.jpg

 

 

hdehA7hl.jpg

 

 

 

odświeżone zegary- szybka wypolerowana, wskazówki pomalowane i zmieniona kontrolka check. Zostało mi jeszcze wyzerować przebieg, ale to już na samym końcu ;)

Bv4tj9ul.jpg

 

 

 

Dodatkowe wskaźniki VDO - odnowione. Ramki pomalowane na nowo, szkło wypolerowane.

OfnXNWyl.jpg

 

 

 

Automatyczna antena Hirschmann. Nowa.

WGvVQ4Ql.jpg

 

 

 

Maglownica z E36. Zregenrowana.

jUaIRK4l.jpg

 

 

 

Autoalarm z kluczykami na wzór E46 / E39. Dojdzie do niego jeszcze centralny zamek z modułem komfortu, pod który podepnę wszystkie 4 elektryczne szyby.

2WoEQPJl.jpg

 

 

 

komplet naklejek serwisowych.

tAyYJyjl.jpg

 

 

 

Jakiś czas temu kupiłem RECARO SPEED. W przyszłym tygodniu chcę je zawieźć do obszycia.

tIqgQB8l.jpg

 

Zastanawiam się jeszcze nad kolorem, do wyboru jest:

 

 

14zXTTTl.jpg

 

Qv3wykOl.jpg

 

LUB

 

LjNQY1wl.jpg

 

Vl4Hgupl.jpg

 

 

Najbardziej chyba pasuje mi gładka Nappa Dunkelbrown, i w sumie tej kolorystyce do wyboru jest jeszcze Kastanienbrown od AUDI i Terra typu Dakota. Jakieś sugestie?

 

Teraz temat powinien ruszyć naprzód. Postaram się częściej aktualizować postępy w pracach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

piekarz, nie mam czasu robić zdjęć, nie mam czasu szukać gratów, w ogóle ostatnio nie mam czasu... ale pomalutku coś tam się robi z kwadratem ;) jak tylko się odkopię z remontami, robotą itp, to uzupełnię galerię !! Obiecuję !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Zaniedbałem strasznie temat e30, ale to nie znaczy, że się jej pozbyłem czy porzuciłem ten projekt.

Kwadrat jest, ma się dobrze i w swoim niezbyt szybkim tempie zaczyna przypominać auto :D

Niestety przy montażu zawieszenia powychodziły kwiatki typu lakiernik spier***ił temat i jest fuszerka. Miało być podwozie oczyszczone i zabezpieczone a jeba**utki nic nie oczyścił i zalepił całość baranem w tym wszystkie przewody, uchwyty, wieszaki itd. No ręce opadają. Teraz trzeba tego baranka zrywać i poprawiać, co jeszcze wydłuża całą robotę.

Grunt, że w końcu skompletowaliśmy zawieszenie i robota rusza w dobrym kierunku.

 

vwSCeiqm.jpg

1meRi6nm.jpg

IIw7TsWm.jpg

uyhCSrKm.jpg

ktSJ00am.jpg

Ogólnie beemka jest już prawie cała oszklona (oczywiście na nowych uszczelkach i klinach), lada moment będą uzbrajane drzwi (zamki, elektryka szyb, klamki itd.) oraz gdy tylko ogarniemy podwozie, zostaną położone nowe sztywne przewody paliwowe oraz hydrauliczne i docelowo spięty zawias wraz z heblami. Co do samych hamulców to padło na sprawdzony zestaw - przód z 330i E46 oraz tył z 323ti E36. Tarcze to wysokonawęglane, nawiercane i nacinane ROTINGERY z klockami ceramicznymi ATE. Zaciski są po kompletnej renowacji i zostaną polakierowane w kolorze (B45) Estoril Blau Metallic na wzór nowych emek (bez emblematu na zacisku).

Zdjęć niestety dużo nie mam - praca i remont domku letniskowego, skutecznie pochłaniają mi calutki czas, ale będę się starał regularniej aktualizować temat mojego COSMOSA ;)

Pzdr,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ostatnio udało mi się zdobyć tylne lampy w praktycznie idealnym stanie oraz nie za miliony monet :)

0581LZtm.jpg

 

Kolejne wizyty w ASO przynoszą nowe elementy tej układanki:

BowMOWom.jpg

- Wszystkie części układu spryskiwania przedniej szyby: nowe spryskiwacze, wężyk, mocowania, uszczelki oraz pompka.

 

YShMPX4m.jpg

- Mocowania / uchwyty dolnych przewodów paliwowych oraz hamulcowych wraz z nową pompą paliwa.

 

QSUfQzOm.jpg

- Nowe uszczelki tylnych lamp, podświetlenie tablicy rejestracyjnej, mocowania tablicy.

 

yE5pmIbm.jpg

- Nowa uszczelka / guma do wlewu paliwa.

 

W międzyczasie kompletowałem też uszczelki drzwi. Dwie tylne miałem nowe z ASO, teraz udało się kupić dwie przednie w świetnym stanie. Wymagały tylko przefarbowania włosia z szarego na czarne. Wszystko się oczywiście udało.

HDuaFKAm.jpg  f5EaZPSm.jpg

 

Dzięki Hubertowi skompletowałem także pakiet M-Technik I. Brakowało mi tylko tego dziadostwa :mrgreen:

HSKLTlTm.jpg

 

Uwierzcie, że naprawdę robię co mogę, żeby to auto skończyć, jednak nie mam niestety szczęścia do mechaników, a sam mam nie za duże umiejętności, wiedzę techniczną i mało potrzebnych narzędzi żeby np. wrzucić silnik. Tryb pracy też mocno mnie ogranicza czasowo, więc wiecie... Także działam dalej w myśl: powoli do celu :)

Pzdr,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Przed świętami udało mi się zdobyć długo poszukiwane lusterko wsteczne M-Technik z jupiterkami. Najważniejsze, że jest sprawne, nic nie jest popękane (łącznie z przeźroczystymi osłonkami żarówek w jupiterkach) i są przewody. Całość jest jeszcze przed czyszczeniem, ale niebawem przejdzie zabieg odmładzający w moich rękach z użyciem najlepszych kosmetyków :)

ncZwp5Nl.jpg

PdlLQoyl.jpg

u4zdqzGl.jpg

 

Chwilkę przed świętami wysłałem pasy bezpieczeństwa do firmy "pasywkolorze" na gruntowne czyszczenie mechanizmów oraz zmianę zniszczonych, brudnych szelek na nowiuteńkie- czerwone :mrgreen:  Zaraz po nowym roku paczka zwrotna dotarła do mnie a w niej...

p9Dnpezl.jpg

A76XycKl.jpg

uQ5aonil.jpg

FIGUiJkl.jpg

Jakość wykonania jest naprawdę bardzo dobra i jestem mega zadowolony z tej modyfikacji. Cenowo też jest przystępnie, bo z przesyłkami w dwie strony zamknąłem się w 650 zł. Poza tym chłopaki z firmy "pasywkolorze" mają chyba wszystkie możliwe kolory szelek łącznie z czerwonymi "Motorsportami" z e36 oraz nowymi, czarnymi z przeszyciem w kolorach ///M jak w nowych emkach, także szczerze polecam ich usługi.

Na razie tyle, więcej niebawem ;)

Pzdr,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...