Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.04.2020 o 21:49, Barticzopper napisał:

Opłaca się kupić błotnik w aso ?? Pasuje to jakoś dobrze ??

Każda cześć z aso to przyjemność i łatwość w montażu - często dużo droższy element rekompensuje dodatkowe koszty które pochłonąłby montaż zamiennika. 

@Bartas, działasz coś przy aucie? Przymierzałeś koła? czy dalej służą w pokoju jako obiekt westchnień? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pomału sobie dłubię ;) Żadnych większych ruchów teraz nie ogarnę, bo jak mówiłem wcześniej, cały spód auta mam do zrobienia, a obecna sytuacja epidemiczno-polityczna w kraju nie zapewnia mi nadmiaru wolnego czasu.

Kół nie przymierzałem, obfociłem je i tego samego dnia poleciały na strych do reszty klamotów od E30 :mrgreen:

Zawiozłem w zeszłym tygodniu do wypiaskowania i pomalowania heble. Finalnie stanęło na takim setupie: przód- E46 330i (tarcza 325mm), tył- E46 328i (tarcza 294 mm). Z kolorem celowałem w Estoril Blau lecz paleta kolorów RAL mnie trochę ograniczyła i wyszły chyba bardziej w stylu Fordów RS :lol: Nie ma jednak tego złego, bo przecież przez RSy i tak ledwo co będzie widać te zaciski ;)

9JvUupUl.jpg

48qywV5l.jpg

Hs8OiNNl.jpg

svtDt3yl.jpg

I jeszcze jedno foto ze sztucznym oświetleniem:

HcUBg1Gl.jpg

W rzeczywistości kolor jest nieco ciemniejszy niż na fotkach... Niebawem zabiorę się za złożenie zacisków "do kupy", bo przecież nikt nie zrobi tego tak pieczołowicie jak sam właściciel :mrgreen:

Piona,
B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bartas napisał:

Dlaczego? Co się nadaje do skrobania? Pytam, bo mechanikiem nie jestem i w sumie nigdy sam nie regenerowałem zacisków ;)

Moje też tak pomalowali po całości.

Chyba nie wejdzie Ci na zacisk gumka - osłona przeciwpyłowa bo na nią wchodzi jeszcze taki oring metalowy. Plus jeśli malowali bez wkręconych śrub to musisz nagwintować wszystkie gwinty.

Ja też nie jestem mechanikiem, więc może się mylę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie miejsca "gwintowane" zostały zabezpieczone śrubami na czas piaskowania i lakierowania, także z tym nie będzie problemu :) Tłoczyska również były powsadzane na miejsca, żeby nie zniszczyć ścianek cylindrów. Muszę kilka tutoriali obejrzeć na YT i się dowiem, czy te kołnierze przy cylindrach muszę skrobać, czy gumowe osłony wejdą bez tego.

5 godzin temu, atos1987 napisał:

Najważniejsze że zaciski i jarzma masz w tym samym kolorze 

Oddawałem na raz 2 komplety zacisków do zrobienia (każdy w innym kolorze) i po Twoich doświadczeniach do dnia odbioru żyłem w niepewności :lol: W najgorszym wypadku miałbym srebrno-niebieskie :mrgreen:

Piona,
B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić swoje 3 grosze odnośnie zacisków, bo tez mam ich swap od e46 330 :)Ja u siebie tez lakierowałem proszkowo zaciski i pomalowałem je w całości, tak jak wyciągnąłem je z auta. Następnie oddałem do lakierni, pomalowali mi je całe tak jak je dostali, czyli z gumkami, oringami, odpowietrznikiem, zaworkiem, tłoczkiem, prowadniczkamk itd (u mnie w temacie na 1 stronie jest foto), a po odbiorze złożyłem je po prostu na nowych częściach z "zestawu naprawczego" i wszystko weszło bez żadnego problemu, można powiedzieć p&p i wszystko dziala bardzo dobrze po dziś dzień :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 02:00, Bartas napisał:

Oj Michaś... fabrycznie w E30 nie było też M54B30. Poczekaj, zobaczysz z kołem i wtedy ocenisz ;)
Uwierz- lipy nie będzie, a nawet jeśli zmienię zdanie to je przemaluje / ocynkuje :mrgreen:

Piona,
B.

ok

czekam na finał bo dawkujesz te foty jak bimber przez kroplówkę :mrgreen::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...