Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

Bartas, rozumiem że jak już masz wzmaka to chcesz jakieś nie OEM radio. Przerabialem w swojej coupe ten temat po zakupie - wstawiony był zestaw Hertz'a taki jak podałeś na początku, ale był nieumiejętnie podłączony i nie grał WCALE. Najlepsze co możesz zrobić według mnie to pojedź do sklepu który wzbudzi Twoje zaufanie i poproś żeby Ci coś wybrali - w kebsie za komplet głośników na przód dałem około 350zł, JBL większe jakieś w półce były od zakupu i gra to bardzo dobrze na fabrycznym CD43. Pamiętaj że w zwykłym radiu OEM można bez problemu wyciągnąć AUX, a też prawdopodobnie łatwo da się wyjście na wzmaka pociągnąć. Może to jest jakiś pomysł jak chcesz się z tematem pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głodek, radio, które podałeś nie ma wyjścia na wzmacniacz. Gdyby nie to, to już dawno bym je zamówił ;)

 

qbak, właśnie wczoraj rozmawiałem z kumplem, który pracował w CA jakieś 6 lat. Potwierdził, że wybrałem dobry wzmacniacz i z głośników nad którymi się zastanawiam on wybrał by zestaw Focala. Co do radia, to już pogodziłem się z tym, że będzie niefabryczne. Lepiej będzie można ustawić dźwięk i będę miał złącze USB.

 

Także jeszcze tylko się głowię czy Pionner czy Kenwood?

 

Dzięki za podpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie nowe radia są strasznie futurystyczne. Sam szukałem czegoś pod car audio jakies 2 miesiace temu. Gadałem z Zyziem z Clear Sound i polecił że radio musi mieć mininum po 2 wyjścia RCA oraz koniecznie filtry LPF i HPF. Grzebałem za fajnym radiem dobre półtora miesiąca i w końcu się trafiło i nie wygląda jak transformers. Wieczorem wrzucę foto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem już głośniki i Morela i PB i Rainbow'a i inne wynalazki i do moich potrzeb odseparowane Focale podłączone pod wzmacniacz 4-kanałowy 435W JBL powinny sprawdzić się w zupełności. Ze względu na to, iż głośniki zostają w fabrycznych miejscach (w nogach) to nie ma chyba również sensu wygłuszanie drzwi w kwadracie, bo nic to raczej nie zmieni dla audio, jedynie będzie ciut ciszej w kabinie...

 

Głośniki w tylnej półce w tej konfiguracji chyba nie mają sensu?- w sensie zaburzą scenę muzyczną... Czy wpakować tam jakieś woffery lub coaxiale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood KDC-BT47SD, masz CD, wejście na karty pamięci, AUX, USB i Bluetooth. Parujesz sobie z telefonem i puszczasz playliste. Sterujesz listą i z telefonu i z radia :) 3 pary wyjść RCA i filtry LPF i HPF. No i za***iście gra podświetlanie pod E30. Ja jestem bardzo zadowolony i polecam ;)

 

 

01_1.jpg

02_1.jpg

20160914_190749.jpg

 

Tu masz specyfikacje radia:

 

http://www.elcoexim.com.pl/car-audio/kenwood/odtwarzacze/bluetooth/kenwood-kdc-bt47sd-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, nie wiem czy CD43 pasuje w e30. Ale jak chcesz moge Ci pokazać jak CD43 może grać bez wyjść RCA i przy bardzo podstawowym audio - można się zdziwić. Do tego jakiś interfejs (dice, xcarlink czy cokolwiek) i nawet bluetooth masz. To tak jak bardzo byś chciał zostać przy factory look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Okay, czas na kolejną porcję nowości ;)

 

 

Audio skompletowałem. Został zestaw odseparowany na przód Focala, wzmacniacz JBLa, Radio Pioneer DEH-X5800BT a wszystko zostanie spięte kablami Hollywood.

 

SAohO0Ol.jpg

 

Esk0VOjl.jpg

 

qVLZZRWl.jpg

 

lhAyf9Jl.jpg

 

TZPBF8Bl.jpg

 

5HMuZM4l.jpg

 

 

 

Kierownicę M-Tech oddałem do obszycia. Wpadły od razu oczywiście nowiutkie emblematy prosto z ASO.

 

jcRUaacl.jpg

 

QHPCb6Tl.jpg

 

qWSAotzl.jpg

 

MwQy8E5l.jpg

 

jfhzIG0l.jpg

 

 

 

Gdzieś tam po drodze trafiła się kompletna instalacja 4 elektrycznie sterowanych szyb do "wąskiego" sedana ;)

 

3Lg7bJLl.jpg

 

 

 

jak i dwa check panele w wersji USA:

 

uOjGx5Rl.jpg

 

oF0AVZBl.jpg

 

 

 

a skoro już byłem w ASO to od razu zakupiłem dwa sety montażowe do obydwu zderzaków :D

 

CYadPpOl.jpg

 

 

 

Dzięki uprzejmości High-Techa w końcu mam upragniony gwint BC Racing !! Fabrycznie- przód e36 compact + cambery e30, tył e30, twardość springów 8 i 10.

 

1Hm33l0l.jpg

 

więcej zdjęć gwintu zapewne Szymon wrzuci z czasem.

 

 

A skoro już przy zwieszeniu to: tuleje wachacza tył febi bilstein, tuleje belki tył poliuretanowe, acentryczne tuleje wachacza M3 Meyle, łożyska tył FAG.

 

 

7XynbQkl.jpg

 

ESjgGHNl.jpg

 

BhKwpwXl.jpg

 

4QXSIKdl.jpg

 

 

 

W celu zamknięcia tematu hebli zakupiłem w ASO nowe tarcze kotwiczne i trochę spinek, trójników, sprężynek itd ;)

 

GnuUEGSl.jpg

 

mSmndsxl.jpg

 

0yI0kiNl.jpg

 

tTrDogyl.jpg

 

 

na razie chyba tyle. Lada dzień wiozę te graty do Bona i lecimy z tematem. Na chwilę obecną największym ograniczeniem dla mnie jest notoryczny brak czasu, ale "robim co możem" :mrgreen:

Pozdro!

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas wzorowe zestawy zakupione z małym ale

to radio (choć pionek to mój ulubiony sprzęt) jakoś w klasyku średnio widzę - nie myślałeś o czymś z "epoki"?

Michał, mam jeszcze BMW Bavarię CII w idealnym stanie, więc jak będę chciał auto gdzieś "wystawić / pokazać" to zawsze mogę podmienić na ten czas.

A ten Pioneer ze wszystkich jednostek, które brałem pod uwagę, wg mnie najbardziej będzie pasował do wnętrza e30 ;)

 

Wbc9VWql.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, wszystko w swoim czasie. Aktualnie Szymon chyba wrzucił gwint i teraz muszę mu dowieźć resztę gratów do zawieszenia. Następnie lecą hamulce i układ paliwowy od spodu, a później chyba motor z całym osprzętem... Zdam relację jak w końcu znajdę chwilę, żeby wyrwać się z roboty i do Szyma podlecieć zobaczyć beemkę, bo już kilka ładnych miesięcy jej nie widziałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...