Skocz do zawartości

[E30] '86 Sedan 330i Cosmosblau od Bartasa.


Bobek E30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi reflektorami? Wybrałem je ze względu na to, że obecnie oryginały Hella w idealnym stanie są właściwie nie do zdobycia. To był główny powód zakupu DEPO, bo czym to się może różnić od Helli? Atesty wszystkie ma, jest dopuszczone do ruchu itd.

I gwarantuję wam, że jeśli okaże się, że DEPO nie będą pasowały, będzie coś odstawało czy pojawią się u mnie jakieś wątpliwości to będę pierwszą osobą, która "wychromoli" je z powrotem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, rozjebałeś mnie argumentacją, stary, z całym szacunkiem do Ciebie, bo się znamy nie od dziś, a do tego poprzeczkę wysoko zawiesiłeś swoim e36, ale to co piszesz, to dla mnie jakbym odpalił forum 1 kwietnia...

 

Po pierwsze nawet nie mam zamiaru odpowiadać na to pytanie, bo jak nie rozumiesz nadal, to już pewnie nie zrozumiesz, a tylko się pokłócimy bezsensownie :)

"Nie rozumiem o co wam chodzi z tymi reflektorami? "

 

Po drugie pomijając subiektywne odczucia na temat tego o co komu chodzi, to tu już trudniej dyskutować >>  "obecnie oryginały Hella w idealnym stanie są właściwie nie do zdobycia", ponieważ fakty są inne, więc nieprawdą to jest! 

Bobson znalazł bardzo ładne i chyba poniżej 2k. Kolejnego kompletu nie muszę szukać dalej jak tydzień temu, gdy kupił ode mnie e30 Bono z igłami ory BH...

 

Po trzecie >> "czym to się może różnić od Helli" A no pewnie niczym, hahaha, oprócz ceny :) No i może trochę tym co tylne depo z białym kierunkiem do e36 od oryginału, ewentualnie troszkę tym co znaczek na maskę za 30zł i za 130 :) Jeśli nadal nie trafia, to czytać u góry "Po pierwsze..."

 

Ory 3tlg stare,spękane, spawane i puszczają powietrze śrubkami?! A dare z pudełeczka na fv i ze wszystkimi atestami! SZATAN KUSI :)

 

Na tym skończę, nie mam zamiaru nawet wdawać się w dalszą dyskusję, bo tu nie ma o czym dyskutować.

 

Aspekt rarytasowości, czy zbieractwa, chęci posiadania czegoś naprawdę fajnego, trudnego do znalezienia itd specjalnie pominąłem, bo to nie o tym...

 

Pozdrawiam Bartas i mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo nadal Ci lubię, choć mam inne zdanie na temat tych lamp :)

 

ps. czy naprawdę miałbyś jakiś kompleks, jakby ten wąsacz dumnie się prężył na ory lampach po vinie?!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie kłócić się z Tobą Kamilu nie zamierzam. Cały sęk jest w tym, że nie mam już nastu lat i tyle czasu co wtedy, kiedy mogłem szukać ory gratów godzinami dziennie. Na szczęście DEPO nie były drogie i jeśli znajdę idealny komplet BH to na bank go łyknę, bo przecież nie o kasę tu chodzi, a o mój cenny czas ;)

Peace.

Pzdr.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w kraju bida aż piszczy, gratów ni ma, zostały się ino Depo i TaTechnixy :mrgreen:

 

14102264_1305438649467850_40676803793008

13690668_1276423622369353_21212201250746

13576011_1269271189751263_83915997091797

 

Bartas Ryjku, nr telefonu do mnie skasowałeś? :-P

 

PS. M54B30 dobry motór, będzie trzeba zalewać. Już wiem po co Bono wziął ode mnie tyle Castrola tydzień temu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam pytanie do znawców tematu car audio, bo przede mną wybór tych właśnie elementów całej układanki.

 

Tak więc sprawa wygląda następująco- nie jestem audiofilem broń Boże, w mojej e30 dźwięk ma być w miarę czysty i dosyć głośny. Nie ma opcji, żeby zmienić miejsca fabryczne dla głośników. Zostaje tak jak przewidzieli inżynierowie BMW, czyli przód- nogi, tweetery- trójkąty lusterek i tył- półka. Jestem absolutnym laikiem jeśli chodzi o car audio- nie wiem o tym praktycznie NIC. Na chłopski rozum wybrałem zestaw głośników HERTZ DSK 130.3 DIECI na przód (2x woofer, 2x zwrotnica i 2x tweeter) oraz HERTZ DIECI DCX 130.3 (2x woofer) na tył, do tego kabel głośnikowy 2x1,5 mm z czystej miedzi- nie wiem z 20 metrów chyba starczy na e30 sedan? Czy potrzebuję do tego coś jeszcze? Jakiś wzmacniacz czy inne dziadostwo? Radio raczej będzie klasyczne - BMW BAWARIA C, lecz nie mówię, że nie będę chciał skitrać czegoś nowszego np. w schowku...

Ewentualnie wykombinowałem takie coś, żeby faktycznie zostawić ten tył w spokoju i dać tylko na przód zestaw odseparowany Focal R130S2 (2x woofer, 2x zwrotnica i 2x tweeter) podłączony pod wzmacniacz 4-kanałowy o mocy 435W JBL GX-A604.

Wytłumaczcie mi proszę jak krowie na rowie czy elementy, które wybrałem zagrają razem oraz czy to wszystko ma sens, lub czego mi jeszcze brakuje. Na dobrą sprawę to nie jestem nawet pewien czy dobre rozmiary głośników wybrałem...

 

Pzdr.

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz jak i Focal to bardzo dobre firmy CA. Osobiście wybrałbym Hertz'e - lepsze parametry. Przydałby Ci się oczywiście wzmacniacz pod ów głośniki - całość wtedy zagra lepiej, ładniej i głośniej. Bezsensu podłączać nowe głośniki do ori radia, gdyż to po prostu będzie miało mizerny efekt i będziesz niezadowolony. Osobiście wygłuszyłbym przy okazji auto, da to również lepsze brzmienie całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz JBL 435W już zakupiłem. Teraz został mi do wybrania zestaw odseparowany na przód oraz radio.

 

Po oddzieleniu ziarna od plew zestawy jakie biorę pod uwagę to Focal R-130S2 lub Rainbow EL-C5.2

 

Natomiast co do radioodtwarzaczy to w grę wchodzą  tylko trzy modele: PIONEER DEH-X5800BT, SONY MEX-N6001BD lub KENWOOD KMM-303BT.  Dlaczego tylko te? Ano dlatego, że jako tako pasują do deski rozdzielczej w e30 i będę mógł ustawić bursztynowe podświetlenie zarówno na przyciskach jak i na wyświetlaczu.

 

Ktoś z was miał jakieś doświadczenia ze sprzętem przeze mnie wymienionym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...