Skocz do zawartości

[E39] Pituh for ///M5


Gość Pituh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pituh

Witam ! Na początku chciałem podziękować użytkownikowi KUJON za zaproszenie na to forum :wink:

 

Chciałbym Wam przedstawić mój nowy nabytek mianowicie M5 E39 . Auto jest narazie w czystej "seriI" ale w miarę możliwości temat będzie rozwijany. Docelowo jest zmiana zawiasu na jakiś dobry gwint i oczywiście koło...wklejam rozkodowany VIN i parę fotek jeszcze z ogłoszenia

Dane pojazdu

Art.

Wartość

Numer podwozia WBSDE910X0GJ20300

Kod typu DE91

Typ M5 (EUR)

Typoszereg E E39 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik S62

Pojemność skokowa 5.00

Moc 294

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor LE-MANS-BLAU METALLIC (381)

Tapicerka PRAEGELEDER/SCHWARZ (O5SW)

Data prod. 2000-07-04

Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S358A KLIMAKOMFORT-FRONTSCHEIBE Szyba frontowa klimatyzacji komfort

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S629A AUTOTELEFON MIT KARTENLESER VORN Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

Wyposażenie seryjne

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S261A SEITENAIRBAG FUER FONDPASSAGIERE Poduszka bocz. pasaż. na tyln. siedz.

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S500A SCHEINW.WASCHANL./INTENSIVREINIGUNG Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S555A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

Information

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S602A BORDMONITOR MIT TV Monitor pokładowy z TV

 

cdhii14ebg0d_t.jpg

 

a6ay0i48l4ym_t.jpg

h4x410v9qc3e_t.jpg

6u2b2nl438ht_t.jpg

 

9m9f6mw8m1g2_t.jpg

gx4vk40exdec_t.jpg

 

cqrv6stwfkcz_t.jpg

ada0l8hvm076_t.jpg

8s34u0fxuxvn_t.jpg

1xtshvr99gwi_t.jpg

 

hcws7ccv9noq_t.jpg

lv8uezsuquce_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie "weteran allegro" jak to u Binia :lol: wszystko co nie zeszło w pierwszej odsłonie łapie sie do tej kategorii ;)

 

zmiany to na szybko takie oczywste - wywal ten "cabron" i te szyby - albo wszystkie cimne albo żadna - ja osobiscie sklanialbym sie do tej drugiej opcji.

 

pogratulowac wozu, ktory jest za***isty w serii - zazdraszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę narazie pisać za kolegę bo nie ma 30 postów :)

 

tak koła oczywiście są w zamiarze tylko najpierw sprawy które są pierwszorzędne :)

co do tej folii to musimy zdiagnozować czy to czasami nie jest piecowo zaciemnione .. wtedy były problem

 

folia na konsoli ma fajną strukturę i chyba zostanie :) właściciel się jeszcze na myśli ;p

 

a taki pytanie do znawców tematu czy jest sens wkładać gwint do tego auta żeby zesrtoić koło/ nadkole ? bo już wiele opinii słyszałem że auto straci na komforcie... Gwint oczywiście górna półka ( KW, AP, VOGTLAND)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest bdb co nieco o nim wiem i ponoć dobra sztuka.

Binio mówiąc TO chciał ubliżyć z zazdrości bo sam chciał kupić :-P

 

Co do gwintu czy innego zawiasu to powinna być pierwsza modyfikacja w każdym M5 bo w serii ma zawias z du** nie dający sobie rady z tym silnikiem miękki i buja się strasznie nie ma szans na wykorzystanie możliwości auta.

Koniecznie wkładaj coś sztywniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie "weteran allegro" jak to u Binia :lol: wszystko co nie zeszło w pierwszej odsłonie łapie sie do tej kategorii ;)

 

Gdzieś ty tak przeczytał? :mrgreen:

Ty czep sie "klatki" w e30 lepiej :lol:

 

Auto jest bdb co nieco o nim wiem i ponoć dobra sztuka.

Binio mówiąc TO chciał ubliżyć z zazdrości bo sam chciał kupić :-P

 

Dobra źle się wyraziłem - KTOŚ TO (AUTO) KUPIÅ.

 

Z zazdrości?Każdy mierzy swoją miarą Kanalio jedna :lol:

 

Teraz mówisz dobra sztuka a ostatnio wspominałeś ,ze du** była robiona a graty kupowane u.... więc się zdecyduj Pinokio :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie "weteran allegro" jak to u Binia :lol: wszystko co nie zeszło w pierwszej odsłonie łapie sie do tej kategorii ;)

 

Gdzieś ty tak przeczytał? :mrgreen:

Ty czep sie "klatki" w e30 lepiej :lol:

 

Auto jest bdb co nieco o nim wiem i ponoć dobra sztuka.

Binio mówiąc TO chciał ubliżyć z zazdrości bo sam chciał kupić :-P

 

Dobra źle się wyraziłem - KTOŚ TO (AUTO) KUPIÅ.

 

Z zazdrości?Każdy mierzy swoją miarą Kanalio jedna :lol:

 

Teraz mówisz dobra sztuka a ostatnio wspominałeś ,ze du** była robiona a graty kupowane u.... więc się zdecyduj Pinokio :lol::lol::lol:

 

no tak zderzak z tyłu jest w innym odcieniu i nie mam zamiaru tu nic ukrywać :) auto ma 13 lat i trochę mocy pod maską więc trochę ciężko o bez wypadek..

można się jeszcze coś dowiedzieć na temat samego samochodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się jeszcze coś dowiedzieć na temat samego samochodu ??

 

Pytaj PINOKIA - czyt.: Małego on tam słyszał, ze jego kolega słyszał ,ze Marcin powiedział że jego tata powiedział

:mrgreen:

 

to już lepiej nie wiedzieć :mrgreen::mrgreen: wszystko wyjdzie w praniu jak będzie użytkowane :) na razie właścicielowi uśmiech z twarzy nie schodzi :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wyjdzie w praniu jak będzie użytkowane :) na razie właścicielowi uśmiech z twarzy nie schodzi :mrgreen: :mrgreen:

 

Wcale mnie to nie dziwi przy takiej mocy pod maską... az szkoda kaleczyć to auto jakimiś gwintami kołami 3tlg itd.

 

felgi same w sobie mają ciekawy wzór , szkoda że chińczyki narobili podróbek tego...

co do kaleczenia to np. Paryczken ma M3 koło skręcane i gwintowane zawieszenie i auto wg. mnie nie jest skaleczone lecz jest podkreślony jego urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paryczken ma M3 koło skręcane i gwintowane zawieszenie i auto wg. mnie nie jest skaleczone lecz jest podkreślony jego urok

 

Zgadza się ma - ale widziałeś w takim setupie to auto w akcji* czy tylko kółko po trawce w koło domu 5km/h :lol:

 

Choć tak jak pisałem - mnie byłoby szkoda robić z M5 kalekę... 400 km pod maską kusi.

 

 

 

 

 

*Zastrzegając ,ze to jego auto i jak dla mnie może z niej kapliczkę zrobić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ma - ale widziałeś w takim setupie to auto w akcji* czy tylko kółko po trawce w koło domu 5km/h :lol:

 

Choć tak jak pisałem - mnie byłoby szkoda robić z M5 kalekę... 400 km pod maską kusi.

 

 

 

 

 

*Zastrzegając ,ze to jego auto i jak dla mnie może z niej kapliczkę zrobić :mrgreen:

 

Tak tu się zgodzę bo nie da się poszaleć w takim zestawieniu a wiem że właściciel lubi trochę przy$%^olić :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ma - ale widziałeś w takim setupie to auto w akcji* czy tylko kółko po trawce w koło domu 5km/h :lol:

 

Choć tak jak pisałem - mnie byłoby szkoda robić z M5 kalekę... 400 km pod maską kusi.

 

 

 

 

 

*Zastrzegając ,ze to jego auto i jak dla mnie może z niej kapliczkę zrobić :mrgreen:

 

Tak tu się zgodzę bo nie da się poszaleć w takim zestawieniu a wiem że właściciel lubi trochę przy$%^olić :mrgreen::mrgreen:

 

 

mi się te auto widzi w klimacie GS, ale trzeba uważać jeszcze kaleka wyjdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolega PITUH chce takiego germana do sportu trochę :mrgreen::mrgreen: ale oczywiście wszystko z umiarem bez 12"na tyle :):)

 

z tą szybą wpisałem w google i po przetłumaczeniu wyszło coś takiego

 

 

Szyby komfort klimat z zielonym paskiem.

Oddychaj swobodnie, widać wyraźnie: Funkcje klimatyzacji zapewniają wysoką jakość powietrza w pomieszczeniu i automatycznie zapobiec parowaniu lub staje się przegrzana przez bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

Automatyczne recyrkulacji powietrza (AAR) kontrole i znacznie poprawiło jakość powietrza w twoim samochodzie. System wykrywa zapachy i zanieczyszczeń w powietrzu i oczyszcza go przez mikrofiltr. Wraz ze wzrostem stężenia zanieczyszczeń, system blokuje poza wlot powietrza przez ograniczony czas i automatycznie przełącza się recyrkulacji powietrza.

Słoneczny czujnik wykrywa kąt i intensywność światła słonecznego, deszczu wyczuwając możliwe zamglenia.Temperatura i ilość powietrza we wnętrzu może być regulowana automatycznie.

Pożądany klimat wnętrza pozostaje stała w każdych warunkach i zawsze cieszyć się dobra widoczność. Korzystając z resztek silnik cieplny, można korzystać z funkcji kontroli klimatu nawet podczas postoju, silnik jest ciepły przez około 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...