Skocz do zawartości

[e30] 328i Cabrio by Kawul


Kawul

Rekomendowane odpowiedzi

ale znowu daaaaaaaaaaaare

 

jak chcesz to sprzedam Ci oryginały :)

 

 

Dajesz na PW propozycje cenową :D

 

Co do felg to beda raczej 16 4x9 et 20 wszystkie, i mysle ze to powinno wejść na grubą lage ? Hmm ?

 

 

P.S Na 9 cali lepiej 195/40/16 czy 215/35 ? Tak żeby weszło do cabrio i nie było kina z jazda : :roll:

 

1. 9j , et20 na grubą lagę nie wejdzie. Przy 9J et15 trzeba dawac 5mm dystansu, także liczyc :)

 

2. ja bym dał 205/40 , pomimo że stara szkoła zawsze 215/40 uczyła zakładac i sam takowe pakowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 9j , et20 na grubą lagę nie wejdzie. Przy 9J et15 trzeba dawac 5mm dystansu, także liczyc

 

Poważnie? Ale tu mowisz tylko o przodzie? czy tył tak samo ? :P

 

2. ja bym dał 205/40 , pomimo że stara szkoła zawsze 215/40 uczyła zakładac i sam takowe pakowałem

 

Ten temat juz nieaktualny, bo zamówiłem 195/40 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Coś tam w aucie się zmieniło, aktualnie stoi pod kocem w garażu i nic z nim nie robię..

 

Co poniektórzy mnie przeklną za felgi, ale z czasem jak będzie konwersja to może coś się zmieni, problemem jak zwykle sa $ :)

 

hxoi.jpg

o78v.jpg

hb4p.jpg

zt9c.jpg

31jw.jpg

v5ce.jpg

l2g3.jpg

0db1.jpg

 

 

Na przyszły sezon chyba pierwsze co jestem zmuszony zrobić to motorowania, bo 1,8 juz nadaje sie tylko na wagę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie męczy to przednie i tylne nadkola, trzeba zaklepać, sam tego nigdy nie robiłem, wie ktoś coś gdzieś na dolnym ślaśku ? Bo przód jest niżej niż na zdj i czesto przy skrecie w lewo potrafi przetrzec a sa ori nie zaklepane ani nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi klamkami to pojechałeś jeszcze lepiej niż felgami...

 

z klamkami wyobraznia troche poniosla :mrgreen:

wygladaja prawie jako ori :lol:

 

klamki-bmw-motorsport-m3-e30-rarytas-s50b32-gt-e36-2548050266.jpg

 

podobnie jak kola... prawie jak ori, tylko szkoda ze nawet z daleka z RSem ich pomylic nie mozna, chyba dlatego kapsle BBSa wpadly :mrgreen:

 

idziesz w za***iscie ujowym kierunku, bo za identyczne siano mozna by to zrobic dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e30 chyba w ogóle nie było klamek takich, w żadnej wersji...

 

i są słabe generalnie.

 

 

 

pozatym auto naprawde wygląda super czysto, ma to coś, kola wiadomo - tymczasowo fajnie było by zdjąc klar i wypolerować klasycznie ranty - to ich fabryczne mleko pod klarem bardzo rzuca się w oczy.

 

no i nie podoba mi sie opcja czarnych wlotów chłodzenia i halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e30 chyba w ogóle nie było klamek takich, w żadnej wersji...

 

i są słabe generalnie.

no i nie podoba mi sie opcja czarnych wlotów chłodzenia i halogenów.

 

Dokładnie...

 

Poza tym lepiej założyć jedno-częściówki niż latać na "daremnych" a kół jest trochę do wyboru w 9Jx16!!!

 

Auto ma potencjał tymbardziej, że E30 w tymże kolorze z rzadka opuszczała bramy fabryki, działaj dalej :wink: czekam na wynik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi jakoś klamki nie przeszkadzają. co innego, że w swoim aucie bym takich nie założył. jak dla mnie to one w zamyśle nie miały przypominać ori, tylko po prostu akcent m-technik (jedyny w tym aucie? ;) ). natomiast felgi to na pewno chociaż dare? mają takie brzydkie te ramiona, w innych felgach dare trochę bardziej oryginalne RS'a przypominają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi są przejściowe jak pisałem na początku wolałem wsadzic za 1200 zł to, niz latac na stalówkach, a wtedy nie bylo nic ciekawego w 4x100 i 17. Założone byly 16x9 tak jak mial Dahrek ale niestety to jest 1,8 i miska szurała po ziemi...

 

Klamki czy wylecą nie wiem, lepiej wygladają niz te na których ja kupilem (pomalowane połyskiem czarnym z zaciekami).

 

Mam już ori w garazu ale zastanawiam sie czy zmieniać ... :)

 

Na pierwszy strzal poszedł motor, bo oryginalny pow 3 tyś obr pali na 2 gary i nie zamierzam w niego inwestowac (Kable kopułka nie pomogły). Po swapie bedzie czas na koła albo i konwersje i pozniej koła..

Wszystkiego od razu zrobić sie nie da, niestety :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje tylko e39 a tam nie ma co wyciagać chyba ze jakies 19 zoll a to nie ujdzie ;P

 

Mam cała e36 wiec teraz tył z compacta i bedzie 5x120, chociaz myśle nad nawiertem bo cisnienia nie mam zeby 5x120 montować.. chciałbym to tylko ze wzgledu na wiekszy wybór felg...

 

Dostałem pocisk i jutro bede musial klamki zmienic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko handel autami, a handel autami na czesci to co innego :)

Zobaczymy, pojawił sie pomysł nawiercenia felg, kolega ma lata 2 rok i nic sie nie dzieje wiec nad tym pomyśle jak nic nie znajde sensownego :) Tylko nie wiem kto sie tym trudni i jakie sa tego koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...