Skocz do zawartości

[e30] 328i Cabrio by Kawul


Kawul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem szukałem i wyszukałem...

 

Zaczęło się od chęci zrobienia dla siebie e30 coupe lub cabrio. Przejeździłem przy okazji trochę Niemiec, pół Polski, niektórych chciałem rozszarpać a z niektórymi nawet nie rozmawiałem.

 

 

Na miejscu okazało się że auto nie jest idealne, ale ma w końcu 21 lat wiec i tak jest super w porównaniu do poprzednio oglądanych igiełek rarów itp. Miernik lakieru pokazywał wszędzie od około 80 do 100, poza maską i przednim lewym zderzakiem tam było po około 140um. Mierzyłem ją w każdym możliwym miejscu gdzie tylko miernik dotykał dokładnie powierzchni.

 

Teraz plany na najbliższy czas:

 

- Dopieszczenie stanu technicznego do odpowiedniego wymiana świec kabli olejów filtrów żeby bylo wszystko ok.

- Pranie środka dopieszczesnie szczegółów uzupełnienie plastików itd.

- Szyba w dachu ale dostałem nową do auta aczkolwiek bez atestu i postanowiłem zamienić na tą z atestem.

- Wywalenie stożka spod maski założenie ori puszki z filtrem (ZROBIONE)

- Wymiana kierownicy najprawdopobodniej na M-Technic z wczesniejszym przeszyciem (Kiera w drodze)

- Lampy przednie i tylne chciałbym Hella Black ale zobaczymy czy sie uda dostać w dobrych $

- Jakiś dobry zawias coś na pewno z wyższej półki

- Koła na najbliższy sezon, w planie są RMy 15' aczkolwiek zastanawiam sie nad 16 bo boje sie ze 15 bedzie za mała. Wiec tutaj temat jest otwarty i jestem w trakcie poszukiwania.

- Na pewno bedzie SWAP na coś mocniejszego ale to odległy temat ponieważ na starcie chcę auto doprowadzić do stanu b. dobrego.

 

Wszystko oczywiscie zależy od dostępnych środków. :)

 

 

 

Silnik to seryjne 318i 113 km. Po VINie wychodzi tak : (świeżo po urodzinkach :D )

 

 

Numer podwozia WBABA51070EJ31668

Kod typu BA51

Typ 318I (EUR)

Typoszereg E E30 ©

Seria 3

Rodzaj konstrukcji CABRIO

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M40

Pojemność skokowa 1.80

Moc 83

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor GRANITSILBER METALLIC (237)

Tapicerka (0379)

Data prod. 1992-02-27

 

 

 

S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S286A BMW LM RAD/BMW STYLING Obr. BMW, st. le. BMW Styling

S300A ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH Centralny zamek z autoalarmem

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S350A WAERMESCHUTZGLAS GRUEN, RUNDUM Szkło izolacji cieplnej zielone

S370A STOFFVERDECK SCHWARZ Dach składany czarny

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

*S577A MIETWAGENVORBEREITUNG Instalacja samoch. do wynajęcia

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

 

 

*Co to znaczy powie mi ktoś ?

 

Trochę wczorajszych fotek:

 

dsc1282f.jpg

dsc1283b.jpg

dsc1284t.jpg

dsc1285l.jpg

dsc1286jb.jpg

dsc1287c.jpg

dsc1289r.jpg

dsc1290n.jpg

dsc1291q.jpg

dsc1292f.jpg

dsc1296t.jpg

dsc1322ta.jpg

dsc1323a.jpg

dsc1324u.jpg

 

 

Wszystkie zmiany na pewno będą dokumentowane. Idzie już kierownica, dokładka zderzaka IS szukam zawiasu no i zależy mi na lampach żeby szybko dołożyć chodzi mi po głowie yellow hella a jak nie to front zrobić całkowicie na ciemno.

 

 

Przyjmę z pogardą wszystkie negatywy, a pozytywy są bardzo mile widziane !

 

PLAN JEST JEDEN ! NISKO I SZEROKO I NA PEWNO NIE PO NAJNIŻSZEJ LINI OPORU ! :)

 

 

 

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolor

 

S577A MIETWAGENVORBEREITUNG Instalacja samoch. do wynajęcia. Nie każdy wielbiciel marki BMW, wie co oznacza ten wpis w wyposażeniu pojazdu. To nie tyle democar co po prostu auto dla klientów serwisu. W dawnych modelach takich jak e34, e39 były montowane siedzenia welurowe by klient nie dbający o auto zastępcze nie niszczył skóry Montany. Często elektronicznie ograniczona moc auta, zwykle ok 20%. Modele e34 oraz e39 jako auta serwisowe występowały wyłącznie w nadwoziu limuzyny. Charakterystycznym i nieodzownym elementem tychże aut były czarne 15" calowe koła w e34 oraz 16" w późniejszym modelu. Żaden ze spotkanych dotąd modeli nie posiadał rozwiniętego, ponad standardowe wyposażenia. Z uporem maniaka można było szukać multifunkcyjnej kierownicy, czy też szyberdachu, standardem były z tyłu korbki do otwierania szyb. Do pojazdów tego typu montowano silniki benzynowe r6 oraz silnik diesla 2,5tds ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie było nigdzie wpisywane poza przeglądem to nie dojdą co i jak. Pozatym jego przegląd i tak jest juz nie ważny bo zmieniły sie całkowicie zasady i zrobiony jest BEZ NUMERÓW a teraz to nie istnieje trzeba miec próbne polskie albo zjazdówki czy ori tablice z DE a nie wytloczone w budce na zgorzelcu.. Jestem dobrej myśli rejestrowalem w zyciu duzo takich aut klientom i jeszcze nikt mi nie wrocil z pretensjami czy z problemami.

 

 

Teraz mysle nad gwintem kołami lampami itp. Opłaty zrobi mój pracownik to wszystko będzie na pełnomocnika :mrgreen:

 

 

P.S Nie róbmy OT, jak zarejestruje bede jeździł jak mnie ktoś nie podpi.... to będzi ok. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Åadnych musisz mieć sąsiadów zatem

 

 

Żebyś wiedział TRAGEDIA ! :) Ale na dniach wyprowadzam sie do domku wiec tam już mogę robić co chcę :D

 

 

Pany powiedzcie mi jak mam taka kiere jak na zdjeciach, to ta z MT 2 podejdzie mi bez problemu czy cos trzeba dokupić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto nie było nigdzie wpisywane poza przeglądem to nie dojdą co i jak. Pozatym jego przegląd i tak jest juz nie ważny bo zmieniły sie całkowicie zasady i zrobiony jest BEZ NUMERÓW a teraz to nie istnieje trzeba miec próbne polskie albo zjazdówki czy ori tablice z DE a nie wytloczone w budce na zgorzelcu.. Jestem dobrej myśli rejestrowalem w zyciu duzo takich aut klientom i jeszcze nikt mi nie wrocil z pretensjami czy z problemami.

 

Jak można zrobić przegląd bez podania numerów ? Co to w ogóle jest ? Pierwsza czynność podczas przeglądu to jest sprawdzenie zgodności numeru VIN pojazdu z tym w kwitach w wydruku ze stacji diagnostycznej o zaliczonym przeglądzie powinien być zapisany numer VIN żeby było wiadomo, że chodzi o to auto. Nie jestem pewien czy można wydać kwit o zaliczonym przeglądzie, na którym nie jest wpisany numer vin pojazdu . W innym przypadku mógłbyś diagnoście przyprowadzić wóz konny i powiedzieć, że nazwałeś go BMW 318i i chciałbyś zrobić na niego przegląd.

 

Myślę, że nie będziesz miał żadnych problemów z rejestracją bo kto by węszył podstęp w przypadku jakiegoś starocia ale chciałbym aby ktoś potwierdził czy można wystawić kwit z przeglądu w którym nie jest podany numer VIN pojazdu i czy taki kwit jest ważny ? Bo mi tu śmierdzi lipą ze strony z tym wcześniejszym przeglądem gdzie ten VIN nie był podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zrobić przegląd bez podania numerów ? Co to w ogóle jest ? Pierwsza czynność podczas przeglądu to jest sprawdzenie zgodności numeru VIN pojazdu z tym w kwitach w wydruku ze stacji diagnostycznej o zaliczonym przeglądzie powinien być zapisany numer VIN żeby było wiadomo, że chodzi o to auto. Nie jestem pewien czy można wydać kwit o zaliczonym przeglądzie, na którym nie jest wpisany numer vin pojazdu . W innym przypadku mógłbyś diagnoście przyprowadzić wóz konny i powiedzieć, że nazwałeś go BMW 318i i chciałbyś zrobić na niego przegląd.

 

Myślę, że nie będziesz miał żadnych problemów z rejestracją bo kto by węszył podstęp w przypadku jakiegoś starocia ale chciałbym aby ktoś potwierdził czy można wystawić kwit z przeglądu w którym nie jest podany numer VIN pojazdu i czy taki kwit jest ważny ? Bo mi tu śmierdzi lipą ze strony z tym wcześniejszym przeglądem gdzie ten VIN nie był podany.

 

Pawel735, a ja myślałem, że Kawulowi chodziło o numery REJESTRACYJNE

 

Tak dokładnie, ja mówiłem o nr rejestracyjnych :D VIN MUSI BYC ! :) Nie zrozumiałeś widocznie czegoś wyżej albo ja nie do końca zrozumiale napisalem. Nieważne.

 

 

Kiere bym zostawil bo cieszy mnie ze jest ori, ale jak trzymam w ręku taki ster :D to aż mnie to przeraża :D nie widac liczników prawie zza niej :P

 

Wejdzie 9 cali i et20 do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...