Skocz do zawartości

[E36] 330i coupe by Kuba


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

225 to nieporozumienie w M54

 

a seria w e46 to 205/50 :D

 

Ten rozmiar który podajesz jest do zimowych kół na tych alu/stalówkach 17'' 7cali 205/50/17.

Letnie opony na tył to chyba 245/40/17 było jak dobrze pamiętam bo felga każda jedna letnia z 330ci miała 8,5 cala i 17 i 18'' więc 205 to już dobry naciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie ... to jakie osiagi ma takie m54 w e36? bo kazdy tak sie zachwyca....

bez urazy, do nikogo nie pije, chodzi mi tylko o to ze na forum jest sporo m3, gdzie o osiagach nikt nawet nie wspomina/nie przezywa ich tak jak m54.

 

Może dlatego tak się wszyscy zachwycają bo nie wychodziły seryjne e36 z takim motorem?

Może tez dlatego ,ze koszty swapa, utrzymania w codziennej jeździe sa niższe niż M3?

Kto wie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie ... to jakie osiagi ma takie m54 w e36? bo kazdy tak sie zachwyca....

bez urazy, do nikogo nie pije, chodzi mi tylko o to ze na forum jest sporo m3, gdzie o osiagach nikt nawet nie wspomina/nie przezywa ich tak jak m54.

 

wyciek plynu chlodniczego to jakas starsza sprawa?

 

mówisz o poplamionym zbiorniczku wyrównawczym? to pozostałości po odpowietrzaniu i dolewaniu plynu ,poprostu nie myłem tego.

 

Silnikiem wiekrzosc sie zachwyca, bo nikt nie swapuje z 2.8 czy 2.5. tylko wlasnie 1.6 1.8 czy 2.0 i roznica jest kolosalna. Jesli ktos juz miał doświadczenie z mocniejszymi autami jak Kujon to wiadomo szczena mu nie opadnie ale ja pierwszy raz siadłem do ponad 200koni :-) wiec banan jest.

 

a tak wracajac do skrzyni, to juz jest ok, po tygodniu jazdy juz wyczulem ją na tyle ze problemow z biegami nie mam :-) czyli jak mówili chłopaki kwestia przyzwyczajenia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kilka lat temu jak się zaczęły pojawiać e36 m52b28 to opinia była taka, że jest wyczuwalna różnica między m50b25, a dodatkowo mniejsze spalanie itd...

 

M54 jest bardzo fajnym, a teraz także tanim rozwiązaniem przy swapach. Kupić zdrowe e36 328i jest bardzo ciężko, a do tego wcale niemało to kosztuje. Więc swapują ludzie 318, 320 itd... I nie można na takie 330i powiedzieć złego słowa. Jedzie ponad serię e36, pali mało, wygląda jak fabryka itd... Co chcieć więcej do jazdy na codzień i hobbystycznego ganiania po łukach?! Zresztą - w większości przypadków swap na m54 jest świadomą i przemyślaną operacją i mało kiedy ktoś jest z takiej decyzji niezadowolony. Ale jak widać szukanie dziury w całym jest w grudniu na syndykacie modne :lol:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje jezdzic Kamila cabrioletka z tym silnikiem 3 litrowym i powiem szczerze byłem mile zaskoczony. Mówie o osiągach bo az tak długo jej nie miałem aby sprawdzic spalanie a jesli mówicie spalanie jest przyzwoite to naprawde fajny motorek do swapowania. Mi by wystarczyło w zupełnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Binio-LODZ, przeczytaj jeszcze raz, a zauwazysz ze pytalem o zachwycaniu sie tylko i wylacznie osiagami, a nie kosztami utrzymania.

 

high-tech, nie szukam dziury w calym, po prostu zapytalem, ale jak widac nie wolno :lol: dziwie sie ze moje pytanie o osiagi M54 nie zaciekawilo i ciebie, bo przeciez jak mowiles nawet M5 na tobie nie robi wrazenia :lol:

 

Pytalem dlatego ze jezdzilem m54b30 w budzie e46 i jakos urwania du** nie bylo, dlatego pytam jak sie sprawuje w e36, czy to takie trudne do zrozumienia?

 

kuba,

pytam o wyciek bo cala maske masz zabryzgana od plynu i nie wiem czy zwrociles na to uwage a chyba lepiej usterke usunac za wczasu jesli powstala juz z nowym silnikiem, bo szkoda go przegrzac

img6412s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high-tech, nie szukam dziury w calym, po prostu zapytalem, ale jak widac nie wolno :lol: dziwie sie ze moje pytanie o osiagi M54 nie zaciekawilo i ciebie, bo przeciez jak mowiles nawet M5 na tobie nie robi wrazenia :lol:

 

broder, zastanawiam się gdzie ty masz rozum?! Czy ja w tym temacie wspomniałem o e34?! Co ma piernik do wiatraka. Może napisz lepiej kto tam swapuje s54 :lol: Mówiłem, że m5 e34 nie zrobiło na mnie wrażenia. Dokładnie - ani b36, ani b38. Popatrz na masę tego samochodu i poczytaj o bolączkach kloca s38, szczególnie, że te silniki mają 16-20 lat! A teraz zastanów się, pomyśl i odpowiedz mi, co ma s38 w e34 do m54 w e36?! Czym ma mnie to zainteresować?! Człowieku, s38 to zdecydowanie nie jest silnik do dupowozu. Jako fun car też raczej odradzam ze względu na serwis, jak i na osiągi, ale co najważniejsze - ze względu na unikatowość ładnie zachowanych m5 e34. Po prostu to sa auta kolekcjonerskie. Naprawdę jesteś miszcz. Mnie ma interesować m54 w e36 w porównaniu do s38 w e34, buhahaha. Bardziej mnie interesuje porównanie e36 330i z m3 e21! Nawiasem mówiąc, skoro wpadłeś już w tak refleksyjny nastrój, to myślę, że jest naprawdę dużo innych interesujących tematów do zastanaowienia dlaczego ktoś się tym lub innym podnieca. Na mnie na pewno nie robi wrażenie b28 na darkach i tat :lol:

 

Binio-LODZ, przeczytaj jeszcze raz, a zauwazysz ze pytalem o zachwycaniu sie tylko i wylacznie osiagami, a nie kosztami utrzymania.

...

Pytalem dlatego ze jezdzilem m54b30 w budzie e46 i jakos urwania du** nie bylo, dlatego pytam jak sie sprawuje w e36, czy to takie trudne do zrozumienia?

 

Fakty są takie- w teście:

e46 328i -> 7,6s do 100 km/h

e46 330i -> 6,8s do 100 km/h

Elastycznośc na IV biegu (60-100) i na V biegu (80-120) praktycznie identyczna.

Za to średnie spalanie:

328i 11,1 l/100 km

330i 9,9 l/100 km

 

Aha - to teraz odnieś sobie to do e36, czyli odejmij od masy ok 100kg!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams też myślał nad młotkowym kolorem. wybiłem mu to z łba.

wybrałem zwykły srebrny, bez fajerwerków typu "brokaty, gruby metalic, dużo metaliku".

a co do przetaczania rotorów to jestem zdania, że właśnie on nadaje wygląd feldze i mito przetoczone nie wygląda już tak dobrze i traci to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...