Skocz do zawartości

[e39] Sowa ---> e39 540i manual


Sowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dłuższy czas wahałem się czy tą strychninę pokazywać tu na tym forum, sami oceńcie czy powinna tu być czy nie, dodam że ani to TOP ani PRE...

 

Oczywiście zakładając tą galerię oświadczam, że na GF się nie "pcham", gdyż nie mam na to szans choćby ze względu na dystans :-P

 

Moja przygoda z BMW zaczęła się w kwietniu 2006r kiedy kupiłem E30 320i, jednak po prawie roku wyjechałem do Szkocji i tu zacząłem poszukiwania dawcy organów na swap. Tak z przypadku od Polaka ode mnie z miasta znalazła się następna...

 

Chciał bym teraz Wam przedstawić moją bumę, którą posiadam od 2008r. W sumie to jest seria po za zawiasem Eibach'a (springi + amory). Auto można powiedzieć że kupiłem za grosze, co skutkuje tym że trzeba było w nie wkładać. Cały czas je ulepszam pod względem technicznym, jak i wizualnym, ale zanim doszło do takiego stanu trzeba było włożyć trochę pracy i chciałbym Wam pokazać jak to do tej pory wyglądało:

 

Vin:

Numer podwozia WBADE52020BG98130

Kod typu DE52

Typ 540I (EUR)

Typoszereg E E39 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy RL

Drzwi 4

Silnik M62

Pojemność skokowa 4.40

Moc 210

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BIARRITZBLAU METALLIC (363)

Tapicerka STANDARDLEDER/BEIGE E36 SANDBEIGE E (N6SN)

Data prod. 1996-11-26

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa

S354A GREEN STRIPE WINDSCREEN Szyba przednia ziel. z klinem ziel.

S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lusterko wewn. przyciemniane autom.

S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących

S481A SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER Fotel sportowy

S500A HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S555A ON-BOARD COMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem

S629A CAR TELEPHONE (GSM) W CARD READER FRONT Tel. sam. sieci D z czytn. kart z przod.

S672A CD CHANGER BMW FOR 6 CDS Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S704A M SPORT SUSPENSION M Podwozie sportowe

S710A M LEATHER STEERING WHEEL M Kier. sport. wielofunk.

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S773A WOOD TRIM Wersja z drewna szlachetnego

L812A ENGLAND VERSION Wersja krajowa Wielka Brytania

S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Dodatkowe napełnienie zbiorn. na eksport

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S877A DELETION CROSS-OVER OPERATION Brak obsługi krzyżowej

S880A ENGLISH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. angielski

S961A SPECIAL ENGINE Silnik specjalny

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S260A SIDE AIRBAG DRIVER/FRT PASSENGER Poduszka boczna dla kierowcy/pasażera

S280A LT/ALY WHEELS SPOKE STYLING Obr. BMW, st. le. styl. spr.

S411A WINDOW LIFTS, ELECTRIC Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni

S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulator zasięgu świateł

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S665A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business RDS

S853A LANGUAGE VERSION ENGLISH Wersja językowa, angielski

 

 

 

Information

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S694A PREPARATION FOR CD CHANGER Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

 

Kilka (starszych) fotek nie najlepszych:

 

dsc0074tn.jpg

 

dsc0076oz.jpg

 

dsc0075ic.jpg

 

dsc0073om.jpg

 

dsc0070hk.jpg

 

dsc0068dw.jpg

 

dsc0335m.jpg

 

dsc0337zb.jpg

 

Fotki wnętrza będą...

 

Wymienione graty:

dsc0035rv.jpg

 

dsc0042fk.jpg

 

dsc0040vp.jpg

 

dsc0079pg.jpg

 

Przy okazji wymiany kloszy i regulatorów...:

Było:

dsc0036gb.jpg

 

Z prac nad światłami:

dsc0039dt.jpg

dsc0026zm.jpg

dsc0027ju.jpg

Pierwotnie tą obwódkę chciałem zamalować farbą, ale pędzelek ją robił straszne smugi - nie kryło, więc użyłem markera, który z czarnego zrobił się brązowy... W efekcie końcowym tego nie widać.

dsc0028qx.jpg

dsc0029ry.jpg

Przy montażu nie użyłem ani silikonu ani żadnego kleju, krzyże i zaślepki wokół soczewek trzymają się bardzo dobrze.

 

Efekt:

dsc0001czm.jpg

 

Do tego pasowała by czarna nerka:

dsc0072n.jpg

dsc0073eg.jpg

dsc0074ry.jpg

 

I na aucie:

dsc0077wl.jpg

dsc0078mc.jpg

 

Wnętrze po wypucowaniu:

dsc0104kq.jpg

dsc0105jw.jpg

dsc0106y.jpg

dsc0107nnr.jpg

dsc0108t.jpg

dsc0110yj.jpg

dsc0113j.jpg

 

Trochę plenerowych:

dsc0088y.jpg

dsc0087lu.jpg

dsc0098ot.jpg

 

Tu widać jaka koza - przydało by się niżej i szerzej:

dsc0091dz.jpg

dsc0090hp.jpg

dsc0115ri.jpg

dsc0117dj.jpg

dsc0118ef.jpg

dsc0120km.jpg

dsc0122kb.jpg

dsc0123ja.jpg

 

Więc 540tka kupiona była wyłącznie z myślą że będzie dawcą organów do e30. Całość kupiłem w sumie za równowartość samego m62b44 z manualem - kpl. do swapu. Jednak e30 stała w Polsce i po sporych perypetiach z nią odpuściłem ambitne projekty... ...a w Szkocji używałem piątki jako dupowozu.

 

Zastanawiałem się czy jest sens inwestować w to auto, gdyż ciągle coś się dzieje, czy też pogonić... Będąc w Polsce na urlopie zajechałem do Jetronika na hamownię:

skanuj0002xk.jpg

 

298,3kM i 419,7Nm przy przebiegu ok.315tyś. km rozwiało moje wątpliwości :) Więc nadal inwestuję...

 

Moje stare hamulce nie były już w najlepszej kondycji do tego są krzywe, a czymś to trzeba wyhamować:

dsc0509wd.jpg

 

Do tego są jeszcze przewody w oplocie i zestaw naprawczy do zacisków. Zaciski przy odnowie pójdą w kolor...

 

Do reszty dokupiłem jeszcze szczęki sprężynki do ręcznego i czujniki zużycia, oprócz tego wyszedł luz na tulei wahacza:

198833mil:

dsc0582md.jpg

 

Zabrałem się w końcu za zrobienie hebli. Zaciski zostały wypiaskowane, wyczyszczone i pomalowane, nowe gumki założone:

dsc0578k.jpg

dsc0584mp.jpg

 

Piasty wyczyszczone, aby było dobre przyleganie i zmierzone - bicie 0,01mm myślę że nie ma powodu do wymiany:

dsc0580t.jpg

 

A tak się to w całości prezentuje:

dsc0607t.jpg

dsc0606f.jpg

 

Przy aucie robię niemal wszystko sam, łącznie z piaskowaniem, choć warunki mogły by być lepsze (na tamten czas robota pod chmurką, teraz mam mały garaż).

Tak więc temat hamulców uważam za zamknięty, wymienione niemal wszystko, przewody metalowe są całe miedziane(kład mechanik 3 lata temu ze względu na brak warunków w tamtym czasie), tak więc mam nadzieję na spokój na następne parę lat :)

Zawieszenie również jest zrobione od A do Z. Przód wszystkie wahacze i końcówki, tył cała belka zmieniona.

Sprzęgło nowe Sachs dwa lata temu.

Chłodnica, pompka z elektrozaworami, termostat OEM(niepotrzebnie), zbiorniczek wyrównawczy, bo się kruszył w środku, czujnik poziomu płynu w chłodnicy bo się rozpadł razem ze zbiorniczkiem, paski, rolki, klimatronik (był sprawny ale brzęczał), dwa katy (z opla ale dają radę) i jeszcze kilka większych lub mniejszych pierdół.

Tak jest jak się kupi tanio...

 

To jeszcze trochę po przynudzam fotkami z postępów doprowadzania do świetności ;)

 

Jakiś druciarz zrobił coś takiego i trzeba było poprawić bo ciekło:

dsc0931aa.jpg

Do tego używana chłodnica

dsc0930m.jpg

i zrobione

dsc0959r.jpg

Przy okazji wymieniłem chłodnicę na Nissensa, używkę ale prawie nówka, choć moja była też dwa lata temu nowa ale tani zamiennik i już na samym początku się pociła.

 

W międzyczasie...

dsc0935t.jpg

dsc0939w.jpg

...rozpoczęła się trzecia setka.

 

Przebieg 200122mil czas na zmianę oliwy:

dsc0953b.jpg

 

Kilka ujęć ze spotu:

dsc0976v.jpg

dsc1023ev.jpg

dsc1042q.jpg

Nie dość że najbrzydsze auto zlotu to niestety jeszcze na zimowym obuwiu...

...więc trzeba było coś z tym zrobić...

 

...niestety tylko 17":

dsc1058he.jpg

dsc1062a.jpg

... i do tego strasznie zajechane...

dsc1063ib.jpg

dsc1064i.jpg

...jedną udało mi się wstępnie przygotować do malowania, jeszcze tylko umyć. Ręcznie takich wżerów bym nie usunął, z pomocą przyszła wcześniej stworzona do tego celu drut-maszynka:

dsc1072a.jpg

wżerów trochę

dsc1226em.jpg

dsc1228c.jpg

dsc1229z.jpg

wszystkie wyczyszczone z każdej strony

dsc1243k.jpg

dsc1249f.jpg

w podkładzie wypełniającym wżery

dsc1252e.jpg

na to zwykły podkład

dsc1255i.jpg

no i w końcu przyszedł kolor i klar

dsc1262b.jpg

dsc1263p.jpg

dsc1269d.jpg

Felgi można było troszkę lepiej zrobić, ale tyle czasu już przy nich spędziłem, że pod koniec nie mogłem na nie patrzeć; można było je wypiaskować ale bałem się, że piasek który posiadam będzie za gruby i chciałem uniknąć jeszcze większych kraterów niż wżery :), było by szybciej i ładniej w efekcie końcowym. Z efektu jestem zadowolony, jak na garażową robotę i pierwszy raz to wyszło na prawdę dobrze, teraz wiem co można było zrobić lepiej. Niestety poprawki trzeba będzie zrobić, gdyż pseudo wulkanizator je obdarł :mur: ....

"Kapsle" też dostały nowe życie

dsc1259c.jpg

dsc1431qq.jpg

dsc1432i.jpg

dsc1435d.jpg

Do tych felg nie przykładam zbytniej wagi, gdyż traktuję je jako przejściowe, docelowo chciał bym 19".

I jeszcze parę oczekiwanych wcześniej gadżetów:

dsc1067m.jpg

Kupiłem nowy przepływomierz, gdyż miałem dwie używki, pierwsza pochodziła 1,5roku, a druga nie wykazuje błędów w inpie, ale silnikiem telepie.

 

I znowu na kołkach :)

dsc1294v.jpg

poprawiałem konserwacje w środkowej części podwozia, przy okazji zmieniłem katalizatory na ori mimo, że wspawane z opla miały się dobrze, ale na łączeniu z tylną częścią wydechu był mały "przeciek" i denerwowało mnie to, nie było głośno ale... Dodatkowo zrolowałem tylne błotniki (plany przyszłościowe).

Zrobiłem sobie short shifter (opis w "Zrób to sam")

dsc1302d.jpg

 

Na dziś trochę sporo, jak przejdzie akceptację dokleję więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to lecim dalej...

trochę odnowiłem ramiona wycieraczek i założyłem good rain'a:

dsc1272e.jpg

dsc1278g.jpg

dsc1280u.jpg

 

Przy okazji wymieniłem drugą chłodnicę wspomaganie gdyż w poprzedniej alu się utleniło i ciekło. Po wymianie nie zalałem od razu olejem (stał tak dwa tygodnie na kobyłkach), tylko w przeddzień wyjazdu do Polski i okazało się że cieknie na wejściu węży :kwasny: :x Już mam dość walki z tym :hammer: :x Niestety nie zrobiłem już tego bo musiałem jechać w trasę...

 

...do Polski. W takim stanie odstawiłem auto do lakiernika:

Maska po kamienowaniu:

dscf3779q.jpg

Tylny zderzak miał dziurę na hak, który całkowicie zdemontowałem i nie chciałem dziury :)

dscf3790x.jpg

 

A tu parę nowych gadżetów:

dscf3770k.jpg

dscf3771q.jpg

Do kompletu brakuje mi tylko progów, na allegro były ale gość nie chciał sprzedać osobno, tylko w kpl. Tylną dokładkę pod zderzak mam ale nie chcę jej zakładać bo mi się nie widzi...

 

dscf3772z.jpg

Do tego doszła jeszcze maska, której nie ma na fotkach, moja ma popękany lakier w kilku miejscach i lakiernik stwierdził, że jak on to zrobi to za jakiś czas będzie to samo, zobaczymy co na drugiej wyjdzie :)

 

W czasie gdy auto się malowało, ja się nie nudziłem:

Wycieraczka raz jeszcze, stara miała jedno ramię/dźwignię uwaloną, więc trzeba było to zmienić, gdyż mimo że działało to plastikowa osłona obcierała o maskę.

Nowy gadżet - szadoł, który potrzebował odnowy

dsc2350.jpg

dsc2352a.jpg

 

Porównanie:

dsc2362f.jpg

 

Po rewitalizacji:

dsc2367k.jpg

dsc2379f.jpg

dsc2380b.jpg

 

OEMowe PDC

dsc2355x.jpg

 

Jeszcze parę pierdół:

dsc2397x.jpg

dsc2405d.jpg

 

Jeszcze raz uszczelnianie układu kierowniczego i klimy oraz spinki do shadow lina:

dsc2395.jpg

dsc2381n.jpg

 

Po odbiorze od lakiernika, parę takich byle jakich jeszcze bez dokładki i spoilera, które czekały na szklarza gdyż między innymi wymieniałem szybę, bo była wypiaskowana.

 

201999mil:

lakierowanie

wymiana przedniej szyby

dsc2406m.jpg

dsc2407q.jpg

dsc2409x.jpg

dsc2410.jpg

dsc2412zm.jpg

dsc2413d.jpg

dsc2415k.jpg

dsc2408xv.jpg

...lakiernik się nie popisał, tzn zniszczył swoją robotę polerką :hammer: :x:evil: Zostawił holosy, a na jego nieszczęście było słonecznie co tylko uwydatniło je :x Auto brudne jeszcze, gdyż z tym też miał problem...

 

Zamontowany szadoł, dokładka i spoiler:

dsc2441y.jpg

dsc2456.jpg

dsc2444i.jpg

dsc2442.jpg

dsc2447y.jpg

dsc2464l.jpg

dsc2463p.jpg

dsc2468y.jpg

dsc2446u.jpg

dsc2445.jpg

dsc2454p.jpg

Listwy były czyste, ale byłem na bezdotyku i chemia tak narobiła.

 

Jeszcze parę takich:

dsc2680x.jpg

dsc2519w.jpg

dsc2507a.jpg

Fotki bez obróbki, auto brudne...

 

Zanim skończył mi się urlop w aucie nastąpiły jeszcze dwie zmiany.

Pierwsza z nich:

Było:

dsc2736.jpg

dsc2738w.jpg

Jest:

dsc2798r.jpg

dsc2797z.jpg

dsc2796u.jpg

dsc2794.jpg

dsc2799p.jpg

Z kierownicy jestem mega zadowolony :D a gałka zmiany biegów w planie :P Ta się nie nadawała do takiego obszycia jak chciałem, ale będzie taka jak chcę...

 

Drugą zmianę pokaże kiedy indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz przydałoby się niżej i szerzej :D

 

Będzie już wkrótce :-)

Porządne koło i będzie gitara

Koło już jest inne, ale niestety gitary nie będzie :|

skory bajka jak i caly srodeczek

Fotki prześwietlone i wnętrze wydaje się idealne, niestety to już nie taka bajka, ale tragedii też nie ma :wink: Cały czas idzie ku lepszemu :-)

jedyne co mi nie pasuje to, ze kierownica jest po prawej stronie

Przyzwyczaiłem się :-P

"że też ci się chce" .. ;)

Uwierz mi że już coraz to mniej, starzeję się chyba szybciej, zaczynam narzekać bardziej :-P Pocieszam się że najgorsze za mną, a teraz zostają już przyjemniejsze rzeczy do zrobienia przy aucie :wink:

 

Dziękuję Panowie za pozytywny odbiór, auto jeszcze się zmieniło, ale nadal czeka na zmiany...

 

Jakieś po pucowaniu :D

dsc3366.jpg

dsc3353k.jpg

dsc3352.jpg

dsc3342b.jpg

dsc3350d.jpg

dsc3340kr.jpg

dsc3339m.jpg

dsc3343g.jpg

dsc3345h.jpg

dsc3348f.jpg

dsc3357e.jpg

dsc3356m.jpg

dsc3363j.jpg

dsc3365k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupiłem w jednym sklepie dwa gadżety do mojej piątki, jeden dotarł dziś (w 3 dni robocze - bardzo szybko :shock: ), drugi idzie z germanii, więc mam nadzieję że w ciągu tygodnia dotrze :)

 

Pudełeczko:

dsc3678p.jpg

:)

A w nim 8)

dsc3689.jpg

dsc3679s.jpg

dsc3683o.jpg

dsc3686g.jpg

 

Teraz żeby znaleźć trochę czasu i to zamontować :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc doszedł kolejny fant na który czekałem, był mały problem, gdyż producent wysłał mi nie właściwą rozpórkę (do e36), jednak kilka maili ze sklepem i w mega tempie naprawili swój, a właściwie producenta błąd, oczywiście na własny koszt. Jestem zadowolony zarówno z zakupów jak i ze sklepu :D

dsc3759aw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I takie parę fotek niestety nie skończonego jeszcze auta :(

dsc3810o.jpg

 

Wydech:

dsc3801y.jpg

dsc3803g.jpg

dsc3808t.jpg

dsc3818r.jpg

dsc3824eu.jpg

dsc3827c.jpg

dsc3831g.jpg

No i tyle z wydechem, bo końcówki są niby z kwasiaka, ale topią się jak wosk, niestety brak sprzętu, owocuje :zly:

 

Zawieszenie:

Najpierw zreanimowałem mój stary stabilizator, który powinienem założyć jak montowałem tylną belkę z 535, ale jakoś się zeszło...

dsc3811y.jpg

dsc3828u.jpg

Do tego nowe łączniki, jeden na przód, drugi przedni był wymieniany w listopadzie do przeglądu...

dsc3830e.jpg

dsc3833mp.jpg

dsc3823d.jpg

dsc3821v.jpg

dsc3822f.jpg

Na fotkach przód jest jeszcze z dystansem 17mm, a na tył miałem 20mm, jednak po złożeniu tyłu okazało się za szeroko i na przód trafił 20 a na tył 17 tak że jest szerzej, jest w sam raz :D Camber jest na razie na 0 i wolał bym tak zostawić, bo trochę szkoda mi opon, a zawias był już ustawiany z pięć razy i pewnie jeszcze z pięć będzie. Po pierwszym ustawieniu tył był wyżej o jakieś 3cm, wyjechałem z garażu i siadło na błotniku :shock:

 

Przy okazji wyczyszczone zostały heble, bo zaczynały brać nie równo :|

Mam nadzieje że wyrobie się do końca tygodnia z tymi końcówkami i poskładam to do kupy, a jeszcze chcę podłączyć PDC :) Jak poskładam i umyję auto to zrobię lepsze fotki ;)I takie parę fotek niestety nie skończonego jeszcze auta :(

dsc3810o.jpg

 

Wydech:

dsc3801y.jpg

dsc3803g.jpg

dsc3808t.jpg

dsc3818r.jpg

dsc3824eu.jpg

dsc3827c.jpg

dsc3831g.jpg

No i tyle z wydechem, bo końcówki są niby z kwasiaka, ale topią się jak wosk, niestety brak sprzętu, owocuje :zly:

 

Zawieszenie:

Najpierw zreanimowałem mój stary stabilizator, który powinienem założyć jak montowałem tylną belkę z 535, ale jakoś się zeszło...

dsc3811y.jpg

dsc3828u.jpg

Do tego nowe łączniki, jeden na przód, drugi przedni był wymieniany w listopadzie do przeglądu...

dsc3830e.jpg

dsc3833mp.jpg

dsc3823d.jpg

dsc3821v.jpg

dsc3822f.jpg

Na fotkach przód jest jeszcze z dystansem 17mm, a na tył miałem 20mm, jednak po złożeniu tyłu okazało się za szeroko i na przód trafił 20 a na tył 17 tak że jest szerzej, jest w sam raz :D Camber jest na razie na 0 i wolał bym tak zostawić, bo trochę szkoda mi opon, a zawias był już ustawiany z pięć razy i pewnie jeszcze z pięć będzie. Po pierwszym ustawieniu tył był wyżej o jakieś 3cm, wyjechałem z garażu i siadło na błotniku :shock:

 

Przy okazji wyczyszczone zostały heble, bo zaczynały brać nie równo :|

Mam nadzieje że wyrobie się do końca tygodnia z tymi końcówkami i poskładam to do kupy, a jeszcze chcę podłączyć PDC :) Jak poskładam i umyję auto to zrobię lepsze fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się podoba :oops:

czym próbowałeś spawać?

Najpierw robiliśmy próby MIGiem jednak nie chwytało się, ale mam taniego miga więc nie było pewności co jest przyczyną MIG > gaz (czysty argon) > drut (który wymieniałem oczywiście do kwasa) > materiał... Użyliśmy elektrod co widać po spoinie :roll: Z blachą którą dospawaliśmy do puch nie ma problemu, ale końcówki się topią, czy to MIGiem czy elektrodą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W niedzielę mieliśmy spocik w Aberdeen, ale Szkocja jak to Szkocja pogodą nie rozpieszcza, także auto uwalone...

zdjcia2061.jpg

zdjcia2076.jpg

zdjcia2068.jpg

 

A dziś, poniedziałek spontaniczny spot zapewnił mi kumpel z lokalnego forum, którego też osobiście poznałem dziś.

img1445gk.jpg

img1441wz.jpg

dsc3863y.jpg

dsc3855b.jpg

dsc3845o.jpg

dsc3849m.jpg

dsc3841c.jpg

dsc3853h.jpg

dsc3847q.jpg

dsc3859s.jpg

dsc3860.jpg

dsc3861b.jpg

Przepraszam ale auta nie zdążyłem jeszcze umyć po niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...