Skocz do zawartości

[E36] RED BERRY by Przemek


przemciko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Przemek i chciałbym wam zaprezentować swoje auto i zmiany które udało mi się w nim przeprowadzić przez okres jaki je posiadam :mrgreen:

Na początek rozkodowany vin:

Numer podwozia WBABE110X0JG45537
Kod typu BE11
Typ 316I (EUR)
Typoszereg E E36 (2)
Seria 3
Rodzaj konstrukcji COUPE
Układ kierowniczy LL
Drzwi 2
Silnik M43
Pojemność skokowa 1.60
Moc 75KW
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor CALYPSOROT METALLIC (252)
Tapicerka (0510)
Data prod. 1993-12-09

Wyposażenie:

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
S651A BMW Bavaria C Reverse Radio BMW Reverse RDS
S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

Pierwsze foty zrobione odkurzaczem odrazu po zakupie

8K9pl3Q.jpg

nRtYToz.jpg
Po zakupie auta kiedy już podjąłem decyzje że auto będzie przechodziło gruntowne zmiany w kierunku german style, postanowiłem zmienić jednostkę napędową i tak w sezonie 2010 zakupiłem anglika e36 328 automat. Z którego został przełożony kompletny silnik,ews, wiązka, dyfer, kompletne zawieszenie i układ wydechowy, do tego wpadła skrzynia z b20 i wał z b28, podsumowując auto przeszło metamorfozę z 316i na 328

Kolejnymi zmianami jakie zaszły to przednie lampy angel eyes zastąpiły oryginalne lampy BOSCH przerobione na BH.
Kierownica poliftowa trójramienna obszyta na nowo.
Lampy tył m-pakietowe
Klimatyzacja 2 strefowa manualna.
Obc 11 przycisków.
Nakładki na progi.
Oryginalne lusterka.
Wypadła blenda z tylnej szyby.

Auto w sezonie 2011 przeszło kolejną dawkę modyfikacji:

Na aucie zawitały koła Rondell 0058 o rozmiarach przód; 8,5J et 13 opona 215/45/17 tył: 10J et 15 opona 245/35/17. Środek felgi pomalowany na białą perłe z palety BMW a rant wypolerowany.
Wleciało kompletne zawieszenie gwintowane Ta Technix oraz cambery na tył.
Tylne nadkola najpierw zrolowane, a finalnie wypchnięte u staśka w stodole i odmalowane u ryśka w oborze na klepisku :-P

Po tych zabiegach auto wyglądało tak:

mojebmw19.jpg
mojebmw20.jpg
mojebmw22.jpg

Zdjęcie z 3er Festu z Kozienic.
mojebmw21.jpg


Sezon 2012 był bardzo owocny w modyfikacje :twisted:

Na ten sezon zaplanowałem doposażenie auta w kompletny m-pakiet, ale zanim to nastąpiło chciałem doprowadzić stan techniczny auta do perfekcji i tak zostało zrobione:
kompletne zawieszenie tył i przód, wszystkie gumy, łączniki, dodatkowo zamiast standardowych gum wpadły poliuretany na stabilizatory, oprócz tego nowe tarcze, klocki, przy okazji wymiany zaciski poszły w czerwony kolor.
Wymienione oleje w dyfrze, skrzyni, silniku, wszystkie filtry.
Nowe sprzęgło, docisk, łożysko, pompa wody, paski osprzętu, termostat, cewki, świece, uszczelka pod pokrywą, chłodnica wody plus chłodnica klimy, magiel zregenerowany.
Następnie nabyłem drogą kupna m-pakiet tj: zderzaki, szerokie listwy, dodatkowo, grill poliftowy, z takim kompletem auto trafiło do lakiernika i zostało odmalowane w całości.
W międzyczasie pracowałem nad tematem kół do auta, wybór padł na OZ Futura, przód: 8,5J ET 13 opona 205/40/17 tył 10J ET 20 opona 225/35/17. Felgi przeszły kompletną renowacje tj. czyszczenie bębnów, pomalowanie rotorów w ori kolor, oraz polerka rantów.

Wrzucam kilka fotek z malowania i składania auta :-)


20120414112737.jpg
20120414164608.jpg
20120414164636.jpg
1335302903136.jpg

Fotki z ogarnięcia felg:

20120206215245.jpg
20120221200534.jpg
dsc04322hu.jpg
20120325164103.jpg

Po tych wszystkich modyfikacjach wziąłem udział w zakończeniu sezonu w Osiecku.
Poniżej kilka fotek:
mojebmw14.jpg
mojebmw15.jpg
mojebmw16.jpg
mojebmw18.jpg

Korzystając z pięknej pogody w ten weekend ogarnąłem jesienną sesje na zakończenie sezonu. Auto na dzień dzisiejszy wygląda tak 8) :
mojebmw2.jpg
mojebmw4.jpg
mojebmw6.jpg
mojebmw7.jpg
mojebmw9.jpg
mojebmw10.jpg
bmwmoje.jpg

Czekam na wasze opinie i sugestie te dobre i złe :mrgreen: a plany na kolejne modyfikacje przedstawię w najbliższym czasie. Pzdr Germanizatorzy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo nocna sesja będzie ale jeszcze trochę bo muszę ją ogarnąć do końca. Co do gleby z przodu to wydaje mi się że jest wystarczająca, może na zdjęciach tak wygląda. Bo jak na niektóre fotki patrze to wygląda jak by było wysoko. A brakuje 1cm do końca gwintu. I już momentami ciężko jest się przemieścić. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wariaty za opinie. Co do 0,5' na tyl wiecej mozna by sprawdzic jak to siadzie. Tlko obawiam sie ze wtedy by trzeba bylo kombinowac z twardszym tylem, a nie chcial bym jezdzic betonem :roll: . Co do wnetrza bije sie z myslami czy ruszac te bordowe sporty czy cos kombinowac z tym. Bo boczki to az sie prosza o wymiane :wink: w weekend ogarne jakies foto to lukniecie. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...