Skocz do zawartości

[E36] sedan by NoName 330i


noname

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

wszystko fajnie super  szeroko ale kolego nie wiem szczerze po co wkładałeś taki silnik robiąc germana bo i tak nie wykorzystasz jego potencjału ... chyba że naprawdę pięknie zgrasz glebę z wypchaniem nadkoli i nie będzie ci tarło

 

Moge ci zagwarantowac ze napewno wykorzystam caly potencjal tego silnika :) nie wkladam wiekszego silnika zeby tylko ladnie wygladal na zdjeciach :) Odnosnie obcierania , jesli wypcham blotniki i bedzie obcieralo to sprzedam te felgi i kupie inne ( tez 3ltg ) ale juz 10" :)

 

Ale mysle ze bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname : o ile bede w tarnowie to staniemy na kreske - strasznie jestem ciekaw o ile takie M54 jest szybsze  bo nie ukrywam ze zaczyna mi chodzic po glowie taka modyfikacja .. zawsze to troche oszczedniejszy silnik niz S .. a szkoda mi zdrowej budy 

 

Mozemy sprawdzic :)

 

Odnosnie osiagów to mysle ze bedzie jezdzilo porownywalnie z m3 3.0 :) e46 330i wazy 1560 kg i do setki ma 6.5 sekundy , e36 z tym samym silnikiem wazy 1380 kg ( sprawdzalem ) wiec mamy prawie 200kg roznicy .

 

Jak to bedzie to zobaczymy :) Odrazu po odebraniu samochodu jade na hamownie sprawdzic ile wyjdzie koni na dolocie k&n i ile na orginalnej puuszcze :) Jesli beda jakies straty na stozku to zostane przy orginale.

 

Daniel325 pisal ze jego e36 m54b30 dawalo rade m3 3.0 :)

 

"w e36 m54b30(przebieg 60tyś km) miałem most s3,15 czasy znam tylko g-techowe wahały sie na poziomie 5-5,4s "

 

Daniel mial zrobiony program oraz wydech wlasnej konstrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie , tansze czesci , lepsza elastycznosc , no silnik duzo mlodszy .

mlodszy nie znaczy trwalszy

 

w tym przypadku chyba znaczy (jeżeli m54 ma 3 lata a s50 13 to jak by na to nie patrzeć w użytkowaniu jako n/a jednak m54 wygrywa)

 

elastycznością w zakresie 1tysiąc -4 tysiące m54 poprostu miażdży s50nawet b32 ale za to powyżej 5 tysięcy nie ma co porównywać s50 do m54 inna bajka

 

moja e36 m54 na podobnym dolocie, z układem wydechowym mojego pomysłu+barany m3 kołem zamachowym 6 kg ramowym i programem -dała radę każdej m3 3,0 jaką napotkałem podczas użytkowania tego auta

ogólnie ja startując na tej samej slice co s50b32 mojego kolegi musiałem sartować z max 2 tysiecy bo w inym wypadku stałem w miejscu m3 starowały z 4,500

a ogólnie w porównaniu do m3 3,0 ruszalismy odskakiwałem 1i2bieg na jakieś 2 do 3 długości

zdrowe modele m3 na 3i4 powolutku zmniejszały dystans ale na 400 metrach zwykle były conajmniej długość za mną

(jeżeli w warunkach ulicznych z satrtu zatrzymanego nie miałem naprawde dobrej opony(slika) i nie mogłem ruszyć pełna parą z dołu zwykle dostawałem ale za to z rolki powiedzmy 4 bieg 1500obrotów i ruszamy na klakson odchodziłem na 4-5 długości i juz nie było o czym mówić

 

ale jeżeli jedziemy 150 obaj i ja jadę dalej z dowolnego biegu zwykle 4 a m3 może jechać też z dowolnego zwykle 3 m3 odjeżdża u mnei powiedzmy powtórka tez jazda z 3 nic nie zmieni w wyniku -przebieg bedzie identyczny

 

-ogólnie m54 3,0 jest dużo lepsze na ulice od s50 lepiej tym polatac bokiem i przyjemniej jeżdzi sie na codzien ale trzeba pamietać że do naprawdę sportowej jazdy parametry silnika poniżej 4 -5 tysiecy nie maja znaczenia liczą się górne obroty a tu zwycięzca jest tylko jeden s50

 

(nie wiem jak jeździ m54 na fabrycznym kolektorze wydechowym z katami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety jestem przekonany do silnikow starszych i pewnie gorszych ale zawsze wole m50 od m52 moze jest wolniejszy i wiecej pali ale motor nie do zabicia dlatego chcia;bym sie sprawdzic z e36 m54 a co do zywotnosci to m20,m50 rozklada na lopatki m52,m54

 

 

czy ja wiem nie widziałem jeszcze zdrowo dojeb... m54 więc nie wiem jaka ma wytrzymałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...