Skocz do zawartości

[e46] Marek compakt 325Ti


MAREK GERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MAREK GERMAN napisał:

Zobacz sobie że głośnik ma 30cm 12", przeważnie w boczek daje się 10" czyli 25cm to jest duża różnica, jeśli tego nie widzisz to nie mamy o czym pisać ,jeśli podłoga by miała być narowno to niestety głośnik by mi nie wszedł bo był by zasłonięty podłogą, to dopiero by wyglądało 

Także przy tym głośniku musi tak zostać niestety, przy budowie audio w bagażniku musisz brać pod uwagę dużo rzeczy a nie robić jak chce , zobacz sobie że compact ma tylko chyba 350l 

Pozdro 

Tak marku widzę wszystko, ale glosnik mozna  by podniesc ciut wyzej a w podlodze zrobic wciecie aby glosnika nie zaslanialo i bedzie i plaska  podloga i  nie zasloniety glosnik, do tego dorownany drugi boczek i wszystko bylo cacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się mylisz głośnik już nie można było podnieść bo odlew by był już dużo mniejszy niż jest teraz , a tutaj nie robi się byle jak , tam wysoko były już inne pierdoły choćby silniczek od elektrycznych tylnych szyb , dla tego pisze że tam jest mało miejsca , ten głośnik wszedł na styk , on ma 19cm głębokości i nie może dotykać magnez odlewu , jeśli mam coś poprawić to mogę tylko zrobić ta część co są wzmacniacze do końca boczka to tyle 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MAREK GERMAN napisał:

Tutaj się mylisz głośnik już nie można było podnieść bo odlew by był już dużo mniejszy niż jest teraz , a tutaj nie robi się byle jak , tam wysoko były już inne pierdoły choćby silniczek od elektrycznych tylnych szyb , dla tego pisze że tam jest mało miejsca , ten głośnik wszedł na styk , on ma 19cm głębokości i nie może dotykać magnez odlewu , jeśli mam coś poprawić to mogę tylko zrobić ta część co są wzmacniacze do końca boczka to tyle 

 

Pozdro 

To jeśli faktycznie tak wszystko na styku to ok, to ew ten prawy boczek zrobic do wzmacniaczy i  w kolor do kompletu  i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Tutaj się mylisz głośnik już nie można było podnieść bo odlew by był już dużo mniejszy niż jest teraz , a tutaj nie robi się byle jak , tam wysoko były już inne pierdoły choćby silniczek od elektrycznych tylnych szyb , dla tego pisze że tam jest mało miejsca , ten głośnik wszedł na styk , on ma 19cm głębokości i nie może dotykać magnez odlewu , jeśli mam coś poprawić to mogę tylko zrobić ta część co są wzmacniacze do końca boczka to tyle 

 

Pozdro 

Albo po drugiej stronie zrób lustrzane odbicie, ale zamiast głośnika np. jakiś barek :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wisnia135i napisał:

To jeśli faktycznie tak wszystko na styku to ok, to ew ten prawy boczek zrobic do wzmacniaczy i  w kolor do kompletu  i bedzie dobrze

To już kosmetyka będzie , ale to mozna poprawić będzie rzeczywiście jednolicie , też chciałem żeby podłoga była na rowno ale niestety głośnik bydle hehehe , 

 

Pozdro 

Ps. W sumie to ten wzmacniacz tj monoblok także mogę podłączyć drugi taki głośnik do niego hahaha ale zamysłem tego audio było mieć więcej bagażnika hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MAREK GERMAN napisał:

To już kosmetyka będzie , ale to mozna poprawić będzie rzeczywiście jednolicie , też chciałem żeby podłoga była na rowno ale niestety głośnik bydle hehehe , 

 

Pozdro 

Ps. W sumie to ten wzmacniacz tj monoblok także mogę podłączyć drugi taki głośnik do niego hahaha ale zamysłem tego audio było mieć więcej bagażnika hehe 

Teraz patrząc do tego co bylo a co jest , to juz jakis bagaznik jest :-D ale  wlasnie wykonczyć to do konca i bedzie cacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2021 o 06:54, MAREK GERMAN napisał:

Lecę dalej, materiał przygotowany 

IMG-20210705-220758810.jpg

Co do kondensatora to pomyśle 

 

Pozdro

Jak bardzo nie przepadam za takimi modami to u Ciebie wyszlo to wręcz idealnie i bardzo mi sie podoba. 

Tylko jak atest na butle sie skonczy to znow tyle rozbierania ehhh... No chyba ze masz podwieszoną pod spodem to spoko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie podobają takie mody. Wolę jak wszystko wchodzi w ori miejsca. Pomyśl fajny, roboty dużo ale to nie moja bajka. Tym bardziej że jak sam mówisz nie masz dwudziestu lat żeby jeździć i słuchać na maxa. Podoba się? Spoko ale takie rzeźbienie wykracza już poza styl po prostu i nikt mnie nie przekona że to spoko. To tak jakby ktoś dowalił garba na masce i się tłumaczył że teraz mu wchodzi silnik od m5. Większy i lepszy. Spokojnie idzie zrobić dobre audio w ori miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lapka666 napisał:

To tak jakby ktoś dowalił garba na masce i się tłumaczył że teraz mu wchodzi silnik od m5. Większy i lepszy. Spokojnie idzie zrobić dobre audio w ori miejscach.

Ej no... od garba  to się odczep:razz: kupilem do mnie maskę wlaśnie z garbem jak w m3 e92... i co mam teraz zrobić no....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lapka666 napisał:

Mi też się nie podobają takie mody. Wolę jak wszystko wchodzi w ori miejsca. Pomyśl fajny, roboty dużo ale to nie moja bajka. Tym bardziej że jak sam mówisz nie masz dwudziestu lat żeby jeździć i słuchać na maxa. Podoba się? Spoko ale takie rzeźbienie wykracza już poza styl po prostu i nikt mnie nie przekona że to spoko. To tak jakby ktoś dowalił garba na masce i się tłumaczył że teraz mu wchodzi silnik od m5. Większy i lepszy. Spokojnie idzie zrobić dobre audio w ori miejscach.

Każdemu nie dogodzisz , compact już jest inny , tak samo jak Ori granie w nim, tutaj mylisz się jeśli chodzi o to żeby zrobić fajne granie w Ori miejscach, da się tylko jeśli chcesz "mało" basu i czysty dźwięk , jeśli chcesz bass to musisz dołożyć subwoofer i albo zabudowa tak jak ja mam teraz albo skrzynia która zajmuje połowę (albo większą połowę bagażnika ), to nie jest e60 gdzie masz pod siedzeniami wnęki do subwooferow czy logik 7 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wisnia135i napisał:

Żaden problem wsio pasi p&p do e82 bo, płyta podlogowa ta sama i tydzien czasu i by śmigało V8  ale wolę 2 turbiny i  duuuuużo momentu w całym zakresie :mrgreen:

Juz sie martwię o Ciebie jak przywykłeś do peugeota przez taki czas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio trochę mniej czasu ale zrobiłem to co miałem zrobić , okleilem boczek prawy i przedłużyłem wnękę gdzie są wzmacniacze, z cienkich rurek aluminiowych które pociąłem i pomalowałem , wybudowałem je w MDF i nałożyłem materiał , ochrona jest jak coś będzie w bagażniku do tego doszła maskownica na głośnik 

IMG-20210717-211431633.jpg

IMG-20210717-211443408.jpg

IMG-20210718-105351847-HDR.jpg

IMG-20210721-142200541-HDR.jpg

IMG-20210721-142157149.jpg

To by było na tyle , jednym będzie się to podobać innym nie takze luzik 

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Siemanko 

Kilka fotek, wieczorową porą 

IMG-20210904-WA0004.jpg

IMG-20210904-WA0016.jpg

IMG-20210904-WA0019.jpg

IMG-20210904-WA0022.jpg

Tutaj widać że bagażnik daje radę do tego weszły dwie walizki samolotowe i mała torba, także nie jest źle 

IMG-20210902-171551650-HDR.jpg

Koła przez zimę raczej przejdą odnowienie bo w sezonie nic nie robiłem oprócz polerki rantów, nie chciałem inwestować w nie, miały iść  sprzedaż, ale z racji że zostają to podziałam

IMG-20210902-200509011-HDR.jpg

I tutaj zaczynają się schody hehehehehe 

Rozjebalem rączkę od siedzenia ale na szczęście brachol ma takie 2 siedzenia od coupe i zamieniłem 

IMG-20210906-110815821.jpg

IMG-20210912-105403958.jpg

Po 11 latach latania na ostrej glebie jak cofałem to rozwaliłem zderzak ehhh

 

IMG-20210904-074932176-HDR.jpg

Profesjonalna naprawa , musiałem jakoś wrócić do chaty 

IMG-20210906-110844853-HDR.jpg

Dobrze że zostawiłem drugi zderzak hehe, który poleciał do lakiernika na malowanie od odprysków, założę go po zimie ,(pewnie wleci na niego już folia ppf od Carbon-Care)

Niestety rerki też w odpryskach więc zdrapalem stara farbę i tak przygotowane zostały pokryte czarną folią w połysku , zajebiście wyglądają, zobaczymy jak z odpryskami 

IMG-20210906-132208140.jpg

IMG-20210927-213418770-HDR.jpg

IMG-20210928-085227174-HDR.jpg

Żeby było mało to w tym roku zapaliły mi się po Chotowej 3 kontroli (ABS, asc i kontrolka od ręcznego na czerwono)ale zgasły i tak przejezdzilem cały sezon aż do września, zapalaly się już nagminnie , niestety po podłączeniu pod kompa padnięty sterownik pompy ABS 

Tutaj przez lusterko na szybko jakie nr 

IMG-20210913-185233187.jpg

Tak więc kupiłem podobno sprawna pompę ze sterownikiem , szybka wymiana 4.5h z odpowietrzeniem całego układu i programowaniem wpisaniem vinu auta 

IMG-20210921-113115203.jpg

IMG-20210921-113126264.jpg

IMG-20210922-134346374.jpg

Niestety po przejechaniu kilku km znów wywaliło ten sam błąd 

IMG-20210921-163057646.jpg

Także ten sterownik też padnięty ....

Jeżeli znajdę firmę co regeneruje ten sterownik to raczej dam chyba że ktoś mi da gwarancję na używkę (taka że na milion procent działa, a nie że działa i jest nie sprawna ) 

Jeśli ktoś ma taki sterownik z pompa to chętnie kupię tylko te same nr muszą być 

 

Pozdro i żeby nie było że auta z Elity się nie psują heheheheheheheheheh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, darekK napisał:

Po co zmieniasz pompę jak można samą elektronikę wymienić i to bez demontażu całej pompy robiłem to już kilka razy i przeważnie pada elektronika 

Dokładnie tak jak piszesz wymieniasz sam moduł i wszystko śmiga robota szybka a zapytaj tutaj może ci naprawi ja u niego robię sterowniki absu z e39 wyślę Ci nr na priva 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...