Skocz do zawartości

--==Mały==-- [E92] 320d M-pakiet


--==maly==--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak część pewnie już wiedziała zmieniłem M3 na diesla :P

Pomysł miał na celu zmniejszenie wydatków na paliwo i się udało jest o 50-60% taniej.

Auto to E92 320d w pełnym fabrycznym M-pakiecie.

Samochód z salonu z Polski od pierwszego właściciela 100% bezwypadkowy i serwisowany.

Oryginalny przebieg 100tyś km oczywiście jest to udokumentowane.

Szukałem konkretnie takiego silnika, manuala i tylko w oryginalnym M-pakiecie nie dokładanym.

Nie brałem pod uwagę aut sprowadzanych,ze względu na niepewny przebieg a na tym bardzo mi zależało w dieslu.

Trafiło się idealnie jeden właściciel wszystko od początku do końca udokumentowane a auto bezwypadkowe.

Nie ma navi ale ja ogólnie nienawidzę gadżetów i skomplikowanych elektronicznych urządzeń i I drive niesamowicie działa mi na nerwy więc dla mnie to nawet +.

W tamtym roku przy przebiegu 90tyś auto miało robiony program ok 200km/400nm sprawdzone na Hamowni.

Auto wizualnie piękne, jedzie nieźle narzekać nie można za to prowadzenie REWELACJA.

Jestem w szoku E92 prowadzi się w moim mniemaniu lepiej,niż M3 e46 niesamowita reakcja na ruchy kierownicą.

Z minusów nie mogę się przyzwyczaić do szybko kończących się biegów i denerwuje mnie system start&stop nie ma możliwości wyłączenia go na stałe przynajmniej ja nie znalazłem muszę za każdym razem wyłączać po uruchomieniu auta bo nie lubię jak gaśnie na światłach.

Dźwięk jak to diesel na zewnątrz sobie traktorzy ale w środku w ogóle go nie słychać wyciszenie REWELACJA.

 

Ze zmian doszły dystanse 12mm na wszystkie koła oraz sprężyny H&R -50/-25 oraz czarna nerka.

Kupując auto planowałem obowiązkowo dołożenie skórzanej tapicerki można kupić za 3000zł w fajnym stanie wybór duży i pełna elektryka i grzanie jednak póki co ten mod do przemyślenia bo jak pojeździłem w krótkich spodenkach to polubiłem alcantarę.

 

Z rzeczy,które mi się spodobały auto ma system Audio HiFi gra naprawdę świetnie, radio odtwarza MP3 co jest dużym plusem, no i chłodzony schowek w podłokietniku z miejscem na puszkę czy inny napój też świetna sprawa w ostatnich dniach.

No i servotronic jest świetny.

Już nie nudzę rozkodowany VIN:

 

Rozkodowany VIN:

 

Numer podwozia WBAWD11077PWXXXXX

Typ 320D OL (EUR)

Typoszereg E E92 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik N47

Pojemność skokowa 2.00

Moc 130

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka STOFF BLUE SHADOW/ALCANT./ANTHRAZIT (ANAT)

Data prod. 2007-03-24

 

S1CCA AUTO START STOP FUNKTION Auto start/stop function

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna

S216A SERVOTRONIC Elektryczne wspomaganie kierownicy

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków

S4ADA INTERIEURL. ALU. LAENGSSCHLIFF FEIN Listwy wewn. alum., szlif. wzdłuż. dr.

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S710A M LEDERLENKRAD M Kierownica skórzana

S715A M AERODYNAMIKPAKET Pakiet areodynamiczny M

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE Wysoki połysk Shadow-Line

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S993A MODELLJAHRESCODE Kod dla roku modelu w numerze FG

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Auto po zakupie:

 

12274618.jpg

86612665.jpg

85936301.jpg

28562176.jpg

86892346.jpg

69618900.jpg

71526762.jpg

 

I tu już auto po zabiegach meguiarsem oraz na dystansach prosto zdjęta z podnośnika.

 

60390328.jpg

97056051.jpg

97462232.jpg

 

Po wymianie sprężyn i nerki:

 

obnizenie.jpg

obnizenie.jpg

obnienie2.jpg

obnizenie3.jpg

obnizenie4.jpg

 

Wykres niestety hamowałem w bardzo parny dzień co ma spory wpływ na diesla i był problem z nawiewem na hamowni bo szwankował więc zrobili tylko jeden pomiar gratis,żeby pi razy oko wiedzieć jaką auto ma moc. Dodatkowo zrobię wypalenie/czyszczenie DPFa co też poprawi moc o kilka KM.

Poprzedni właściciel mówił,że po programie miał wynik 204KM 420nm niestety nie miał wykresu ale jest realne możliwe,że jeszcze będę z tym walczył,żeby dojść do okolic 220km/450nm ale narazie nie ma takiej potrzeby.

 

wykresmay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A niektórzy mówią,że wygląda jak budka dla ptaków to już kwestia indywidualnych preferencji mi na tym nie zależało a w używanym aucie nie można wybrać tego co się chce.

Ja nie lubię I drive i ciesze się,że go tu nie ma będzie to minus kiedyś przy sprzedaży ale dla mnie jest to plus.

Co do alcantary ja wizualnie nie przepadam ale w użytkowaniu jest dużo lepsza niż skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopiero co myslalem żeby napisac do Ciebie jak wrażenie z prowadzenie e92 w porównaniu z e46 (nie m3) a tutaj wszystko jak na tacy! Piekne auto chociaz duzo bardziej podoba mi sie w bieli niż w czerni! Ja bym nie zmieniał alcantary jak bym ją juz miał, ale z drugiej strony uklad taki jak miałes w m3 (czarne auto czerwona skóra) mi się osobiscie strasznie podoba! Ciekawe ile wytrzymasz z tym egzemplarzem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna linia... z pewnością marzenie nie jednego forumowicza.

 

Na minus jak wyżej - brak navi - bidnie strasznie ta deska wygladą ale przy autach z salonu polskiego to w zasadzie norma w tych rocznikach.

 

Co do silnika jak wiesz często się wysypywały te 2 litrowe jednostki.

 

Poza tym pięeękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna linia... z pewnością marzenie nie jednego forumowicza.

 

Na minus jak wyżej - brak navi - bidnie strasznie ta deska wygladą ale przy autach z salonu polskiego to w zasadzie norma w tych rocznikach.

 

Co do silnika jak wiesz często się wysypywały te 2 litrowe jednostki.

 

Poza tym pięeękna.

 

W 320d zazwyczaj w ogóle nic nie ma zwłaszcza z salonu PL ma tylko silnik i kierownicę.

Z navi jest chyba jedna sztuka na allegro ale za to nie ma m paka.

W tym konkretnym egzemplarzu może tego nie widać ale jest dodatków za 65tyś.

Kupić ten motor w m pakiecie w Polsce jest prawie nie możliwe bo za ten pakiet i felgi była bardzo bardzo duża dopłata. Większość jak ma to dokładany i tylko na zewnątrz i też nie kompletny a różnic było bardzo dużo między m pakietem a serią łącznie z zawieszeniem i stabilizatorami.

Ogólnie w ori m pakiecie ze wszystkich E92 ze wszystkich silników na allegro jest dosłownie 3-4 sztuki reszta to dokładańce albo zwyklaki.

Bardzo duża przepaść jest między zwykłym e92 a m pakietem zarówno wizualna jak i cenowa zresztą to samo było w E46 coupe.

 

Co do awaryjności fakt ale nie te roczniki. Problem dotyczył innej wersji tego silnika inna końcówka oznaczenia i roczniki 2009 i była to jakaś wadliwa seria problem objawiał się w początkowej eksploatacji 20-40tyś km i był zazwyczaj usuwany na gwarancji.

Taki silnik na allegro kosztuje 3000-3500zl i można przebierać bo pełno tego więc jak coś się stanie nie ma żadnego problemu.

 

Dziękuje za komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kiedyś rozmawiałem z Marcinem vel Mcinkiem , czemu nie zamówił sobie navi do e91 , przecież i tak dopchał auto mocno individualem i masą dodatków a on mi na to :

chłopie navi w e9X wygląda jak gołębnik :lol::lol::lol: i trudno się z nim nie zgodzić :lol:

Mały dobrze ,że nie ma navi w Twoim aucie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie lubię diesli choć póki co jestem pozytywnie zaskoczony.

Dla mnie diesel palący 10L nie ma żadnego sensu. A tak to zazwyczaj wyglądało jak diesel jakoś jechał to palił prawie jak benzyna co nie miało sensu.

Ten pali 6-6,5L przy dynamicznej jeździe a jeździ podobnie do 330Ci więc naprawdę nie jest źle i wydaje się sensowne. Jak się chce to spali i 5-5,5L.

E92 jest dość lekkie jak dobrze pamiętam moja waży 1480kg i ma kilka patentów powodujących,że naprawdę spalanie zaskakuje a moc nie jest taka mała.

Po przeanalizowaniu osiągi/spalanie stwierdziłem,że spróbuję i póki co jestem zadowolony chyba był to dobry wybór.

 

Co do kostki zboczenie zawodowe?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ja tez sie zażekam puki co że w życiu diesla nie chce! No, ale po pierwsze to jak dla mnie diesel powyzej 100 tys przebiegu jest loterią, a po drugie kiedys też mówiłem że nigdy nie chce gazu! i co? mam e46 z gazem i sobie chwale bo już dawno wróciła sie instalacja, a teraz tylko pozwala mi oszczędzac :mrgreen: Więc moze wszystko przedemną :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...