Skocz do zawartości

[E46] Kasi 330 cabrio Individual - graty 2016 str.36


KUJON

Rekomendowane odpowiedzi

6 lat miałem E36 cabrio. którym się "nie dało jeździć" teraz chwila odpoczynku w plastikowozie, który jest o niebo wygodniejszy nawet na 19" od kebaba na 17" :P

Eeee jaki to tam plastikowóz z e46, Panie- jeszcze daleko do plastiku :mrgreen:

Zdrowa seria nie jest zła swoją drogą :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie dawno tutaj nie zagladałem . Przygladam sie wasze dyskusji na temt kwarcu i korekt lakieru . Powiem wam tak ze kwarc to w dzisiejszych czasach mocny przezytek . Nie uwierze w to ze wytrzyma 4 lata . Jedno mocno niefachowe mycie i powstanie luna na czarnym lakierze .  Co do korekty to bmw zakladajac ze jest w farbrycznym oryginalnym lakierze jest straszliwie twardym lakierem . Kazdy lakier powtornie malowany jest juz miekki . Profesjonalna korekta lakieru wymaga od 20 do 24 roboczogodzin .  Co do powłok to tak naprawde wszystko jest mocno przereklamowane a zwłaszcza Ceramic Pro . Pochlebne opinie zbiera Crystal Serum z Gtechnica chodz  i tak uwazam ze to wszystko zabawki w stosunku do plynnego szkła Pomponazzi https://www.facebook.com/Pomponazzihk?ref=ts&fref=ts  .

Otatnimi czasy troche przy tym robie i wydaje mi sie ze wiem co robie i pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakladam ceramikę na codzien i wcale nie trzyma sie tak zle, jest jeden czlowiek który przyjezdza co piatek mycie auta i przez pól roku zrobil 20 tys i ceramika sie normalnie trzyma, przyjeżdżają ludzie po roku czy półtorej i tez Ona jest, wiadomo, ze jezeli ktos nieumiejętnie myje samochod lub oddaje na mycie za 50 zl to nic sie nie utrzyma na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jak dlugo siedziec bedzie ceramika kwarc czy plynne szkło ,ma wplyw przygotowanie lakieru pod ochrone  czyli solidne odtłuszczenie karoseri zmywaczem, ipa i roznymi specyfikami o ktorych malo kto ma pojecie ;) Drugi czynnik to mycie auta odpowiednimi srodkami .Co z tego ze nałoze ceramike a pozniej bede myl auto np.Tenzi Truck Cleanerem lub innymi agresywnymi srodkami .O wszystko trzeba dbac aby efekt utrzymywal sie jak najdluzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy to się utrzyma 4 zobaczymy za 4 lata, patrząc na książkę serwisową mojego samochodu istnieje duże prawdopodobieństwo, że to się uda. A co do nieumiejętnego mycia, hmm ale o czym my tutaj rozmawiamy nie jestem niepełnosprawny ani nie używam gąbki z LUDWIKIEM oraz PLAKA, a bardziej ambitniejsze kosmetyki i mniej wrażliwe szczególnie mając dach ze "szmaty".

 

1fv0wk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nakładając powłokę kwarcową za pierwszym razem samodzielnie nie wyszło mi to. Narobiło sie pełno smug, sprzedawca zle mi wytlumaczyl sposob nakladania, ewidentnie nie mial z tym nigdy do czynienia. Usunięcie smug których narobiłem bie było proste, polerką było ciężko. Dlatego sadze ze samo mycie nie uszkodzi powłoki... Chyba że nitro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzić tak od razu nie uszkodzi ale nie dość, ze porysujesz lakier to skraca Ci sie czas trzymania powloki na lakierze, u nas byl koles który sprowadzil powloke z Niemiec i chcial żebyśmy ja nalozyli, zrobiliśmy korektę, nalozylismy powloke i przyjechal po miesiącu całym porysowanym samochodem i dziwil sie co sie stalo bo jak jego znajomy z Niemiec to naklada to zjeżdżają na masce w dżinsach i sie nie rysuje, wez tu z człowiekiem rozmawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Z obawy przed tym aby Admin nie skasował mojej galerii, robię małą aktualizację, zmiana niewielka ledwo zauważalna, ale wprawne oko dojrzy wnętrze z M3 :) Zdjęcia robiłem telefonem samochodowym, więc kolor wyszedł trochę malinowy ;) 

 

2w49od4.jpg108eqtt.jpg153pvrq.jpg2hyiik1.jpge67yjd.jpg25k7itz.jpgfpif9.jpg2ppaii0.jpg2j9qgw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...