Skocz do zawartości

[E36] 323i - ALPEJSKIE COUPE by Mateusz (B-MM-W)


B-MM-W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam swojego upragnionego alpejskiego kebaba:

 

Dane:

 

Seria: 3

Rodzaj konstrukcji: COUPE

Układ kierowniczy: LL

Drzwi: 2

Silnik: M52

Pojemność skokowa: 2.50

Moc: 125

Napęd: HECK

Skrzynia biegów: MECH

Kolor: ALPINWEISS 3 (300)

Tapicerka: STOFF KLEE/ANTHRAZIT (D6AT)

Data prod: 1997-10-15

 

Wyposażenie według VIN-u:

 

S214A Automatyczny układ przeciwpoślizgowy (ASC+T)

S240A Kierownica skórzana z poduszką powietrzną

S243A Poduszka powietrzna pasażera

S246A Kolumna kierownicza regulowana ręcznie

S260A Poduszka boczna dla kierowcy/pasażera

S285A Obręcze BMW Styling

S314A Podgrzewane lusterka i dysze spryskiwaczy

S341A Zderzaki w kolorze nadwozia

S320A Brak napisu modelu

S410A Siłownik szyby elektryczny przedni

S415A Roleta przeciwsłoneczna tylna

S423A Dywaniki podłogowe Velours

S428A Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S440A Pakiet dla niepalących

S465A System załadunku

S473A Podłokietnik przedni

S481A Fotel sportowy

S498A Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S508A Park Distance Control (PDC)

S510A Regulator zasięgu świateł

S520A Lampa przeciwmgłowa

S534A Klimatyzacja automatyczna

S540A Tempomat

S548A Licznik kilometrów

S556A Wskaźnik temperatury zewn.

S564A Pakiet oświetlenia wnętrza

S669A Radio BMW Business RDS

S686A Anteny Diversity

L801A Wersja krajowa Niemcy/Austria

S806A Trzecie światło stop

S863A Spis dealerów, Europa

S879A Instrukcja obsługi, język niemiecki

+

- Xenon

- Oryginalne radio BMW Business RDS zastąpione bardzo fajnie grającym radyjkiem Blaupunkt – według mnie doskonale pasuje do klimatu wnętrza i do bursztynowego podświetlenia, ktoś miał wyczucie dobrego smaku.

- Centralny zamek na pilota z alarmem i funkcją domykania szyb (moduł komfortu)

- Gwint

- Poliuretanowe elementy zawieszenia

 

Auto wewnątrz w stanie idealnym, motor w stanie perfekcyjnym, przebieg 152.000 km, zawieszenie gwintowane z elementami poliuretanowymi bez zastrzeżeń, wszystko sprawdzone, serwisowane i udokumentowane. Pomimo tego, iż blacharka wymagała odświeżenia, to wyposażenie i mechaniczna kondycja auta dały motywację do pracy i zrobienia ze śnieżyny kebaba według mojej wizji na długie, długie lata, bo prędko się z nią nie zmierzam rozstawać.

 

Początek – kilka fotek z ogłoszenia:

64516022.jpg

 

42926684.jpg

 

85942538.jpg

 

97363627.jpg

 

20974600.jpg

 

A to już fotki mojego autorstwa, tuż po zakupie:

113iw.jpg

 

114bzd.jpg

 

116nm.jpg

 

117sxt.jpg

 

194ii.jpg

 

181fy.jpg

 

175cq.jpg

 

Przechodząc do sedna (przepraszam za niską jakość niektórych fotek ale robiłem je tel stacjonarnym):

snc00361b.jpg

 

snc00355k.jpg

 

snc00351.jpg

 

157ga.jpg

 

162gk.jpg

 

168mi.jpg

 

Następnie wymieniłem wszystkie płyny, filtry, klocki hamulcowe, kupiłem niezbędne rzeczy i wykonałem kilka modów:

112il.jpg

 

172ds.jpg

 

173be.jpg

 

1137j.jpg

 

1138n.jpg

 

1115f.jpg

 

09luty.jpg

 

W lutym odebrałem śnieżynę od lakiernika, gdzie dostała nowy ori lakier Alpinweiss III – 300 – który został położony na wszystkich elementach oprócz przedniej maski tylnej kalpy i tylnego zderzaka. Została również nałożona konserwacja w newralgicznych punktach auta:

22luty.jpg

 

22luty1.jpg

 

23luty23.jpg

 

1123uk.jpg

 

Aby zachować chronologię przedstawiam następne kilka części i prace wykonywane przy śnieżynie (również Wybaczcie mi jakość niektórych fotek):

76153637.jpg

 

23luty5.jpg

 

170bd.jpg

 

171nt.jpg

 

174ze.jpg

 

git4.jpg

 

git12.jpg

 

08luty2.jpg

 

08luty3.jpg

 

wrwe.jpg

 

wrwh.jpg

 

wrw1.jpg

 

wrw3.jpg

 

20120224152419.jpg

 

33598547.jpg

 

37847179.jpg

 

90568819.jpg

 

11329901.jpg

 

20120322133630.jpg

 

74015174.jpg

 

ttthk.jpg

 

Dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i wiary we własne siły powstało to:

20120324121238.jpg

 

20120324120824.jpg

 

20120324120812.jpg

 

20120324121209.jpg

 

20120324121159.jpg

 

20120324121102.jpg

 

20120324121133.jpg

 

20120324121310.jpg

 

20120324121322.jpg

 

20120324121354.jpg

 

Na ostatnim foto nie ma tylnych listew narożnych, ponieważ przyszły mi do compacta i muszę czekać na wymianę.

 

Oczywiście to nie koniec prac. W aucie zamierzam:

- Założyć nowe felgi

- Wyregulować gwint

- Zamontować podłokietnik

- Wymienić kierownicę na serducho

- Wymienić OBC

- Wymienić i pomalować tylny zderzak, który będzie w lepszej kondycji (nie m-pakiet) jedynie założę do tego dokładkę a'la m3 dyfuzor

- Wymienić tylną klapę i pomalować ją razem z maską

- Wymienić wewnętrzne nakładki progowe na te z emblematem Motorsport International

- Zamontować końcowy tłumik stylizowany na m3

 

Reszta znając życie wyjdzie w praniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

dzięki za opinie, sory że wcześniej nie odp ale tylko jak zobaczyłem że mój kebab został doceniony i galeria zaakceptowana to poszedłem ze szczęścia się napić :mrgreen:

 

A tak poważnie:

Nie 2,3 a 2,5 :wink:

fakt, masz rację, mi chodziło o oznaczenie 323i, zmienię to w temacie będzie lepiej :-)

 

 

 

Osobiście bardzo lubie białe e36 :-P

A to co bym zrobił:

-ringi out

-gleb/koła

-wnętrze

i znaczki ori

jakie koła planujesz?

kibicuje temu projektowi :-P

 

pozdro

kurcze tak właśnie myślę nad tymi ringami, rzeczywiście je wyrzucić???? Nosiłem się też z zamiarem wymontowania całych lamp (kompletu razem z zenonem i ringami), ewentualnej ich sprzedaży i wstawienia ori ale ZKW, ze względu na o wiele tańsze, nowe szkła i też zrobienie ich w BH, jak myślicie???? Znaczki zostają wydaje mi się że pasują do ogólnej koncepcji auta i mi się podobają. Co do felg niestety ale Was zawiodę, nie będzie szaleństwa, nie planuje na ten sezon 3 tlg, ze względu finansowych, ale na pewno coś wpadnie lepszego niż te "oryginalne" Alpiny :lol:

Bigos co bys proponował zrobić z wnętrzem? :twisted:

 

 

 

dajcie sie chlopakowi rozkrecic , - fakt ze ringi jak swini siodlo , te dare alpina felgen tez trza zmienic , a gwint to gdzie jest ?? bo chyba nie w zawieszeniu - a jak jest to ciekaw jestem co to za wynalazek jakiej firmy.

A właśnie pomimo wszelkich znaków na niebie i ziemi jest w zawieszeniu, nie jest to jednak firma, której należy się firmowa naklejka na szybie czy też błotniku :twisted: jedyne usprawiedliwienie to to, że ja go nie zakładałem tylko poprzedni właściciel. Tak jak napisałem postaram się go wyregulować w ramach możliwości, jak będę miał koło, może mi się uda.

 

 

 

nawet nie waż sie zakładac tej dokładki! reszta całkiem ok 8)
dawaj tylko ori m-pakietowy tylny zderzak skoro masz przod to nie kombinuj bo bedzie kiepsko wygladac!!!pozdro
No ale fakt... tył m pakiet, gleba i byłby sztos :wytrysk:

No właśnie i tu jest problem, nie podoba mi się zderzak od m-pakietu, podobnie jak i progi skręcane (proste mi leżą). To może, w takim razie zostawić normalny bez dokładki???? Czy może powinienem udać się na leczenie do specjalisty, aby wykorzenił ze mnie zło i opinie co do tylnego zderzaka? :wink:

 

 

 

Auto ma w sobie coś ale tylne lampy całkowicie mi nie leżą :?
Migacz przedni fuj tylny dymiony fuj, dawaj białe będzie milion razy lepiej.

i odp:

Nie zgodzę się z przedmówca! Czarny ryj białego kebaba to jest to

Według mnie bardzo ładnie kontrastują się z kolorem lakieru i mi się ten kontrast podoba, mam nadzieje bmw_m3, że mimo wszystko nadal będziesz śledził mój projekt 8) pozdro

 

 

 

auto fajne ale ciekawi mnie jedno, miałś go już w alipneiss 3 że nie malowałeś klap? czy pomalowałeś w innym terminie? skręć gwint, daj dobre koło i będzie ok

Nie malowałem klap ponieważ tylną chcę wymienić, przednią albo zostawię albo też wymienię, a to się wiąże z gotóweczką, postanowiłem, że zrobię to, tylko trochę później. Mam nadzieję Arkku, że zaspokoiłem Twoją ciekawość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie że biała, można coś ciekawego na jej bazie stworzyć.

Bynajmniej jak M pakiet zakładasz to tylko cały

Szkoda, ze nie poczekałeś na wszystkie elementy karoserii i polakierowałeś całości. Tak moim zdaniem trochę widać różnice w odcieniu klapy i maski od reszty.

Resztę już wyżej chłopaki napisali

Była tu jeszcze niedawno temat White-Sensation odnośnie jego e36 i z tego projektu mógłbyś czerpać inspiracje ale niewiem czy ten wątek jeszcze istnieje bo nie mogę go znaleźć.

Edit :mrgreen:

Jest za to na allegro, ale ma już chyba nowego właściciela

http://moto.allegro.pl/ale-ona-jest-zrobiona-biale-bmw-e36-od-hamanna-i2283253473.html

 

Działaj, powodzenia

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie że biała, można coś ciekawego na jej bazie stworzyć.

Bynajmniej jak M pakiet zakładasz to tylko cały

Szkoda, ze nie poczekałeś na wszystkie elementy karoserii i polakierowałeś całości. Tak moim zdaniem trochę widać różnice w odcieniu klapy i maski od reszty.

Resztę już wyżej chłopaki napisali

Była tu jeszcze niedawno temat White-Sensation odnośnie jego e36 i z tego projektu mógłbyś czerpać inspiracje ale niewiem czy ten wątek jeszcze istnieje bo nie mogę go znaleźć.

Edit :mrgreen:

Jest za to na allegro, ale ma już chyba nowego właścizciela

http://moto.allegro.pl/ale-ona-jest-zrobiona-biale-bmw-e36-od-hamanna-i2283253473.html

 

Działaj, powodzenia

Pozdr

Widziałem ją, też mi się podoba, a jeśli chodzi o klapy - delikatnie różnica jest w odcieniu, nie ma co ukrywać, ja to widzę i wprawne oko też to zobaczy, ale tak jak wyżej pisałem czym była spowodowana moja decyzja, na pewno wszystko zrobię tak jak należy, tylko muszę się troszkę odkuć :wink:

Będę działał, dzięki

 

 

dawaj go na dól i nowe foty - bo na tych zdjeciach wyglada jak jeep , bede w lato w Zamosciu to moze zywcem zobacze .

Tak też uczynię tylko czekam na felgi. Zapraszam do Zamościa z miłą chęcią się pochwale, tylko napisz kiedy dokładnie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie zrobić - wyrzucić ringi i zostawić reflektory razem z zenonem czy całość wymontować i zrobić tak jak pisałem - wymienić na ZKW i też zmodyfikować na BH ale już bez udziwnień typu ringi i zenon, tylko szkła nowe do nich kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się już pokazałeś :mrgreen:

Z grubej rury:

-wywal te ringi i zostaw lampy i zastanawia mnie to czy ty masz spiaskowane klosze że chcesz całe lampy wymieniać?

-no i dobre plany na środek tylko ja bym tam jeszcze dorzucił vadery i skórę

-i dawaj normalny zderzak a nie jakieś modzenie zakładaj zderzak od m3

-no i najważniejsze na GLEBĘ z nią :twisted:

 

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą kolegów ringi wywalę i już to postanowiłem, tylko teraz zastanawiam się nad kupieniem jakiś ZKW, żeby później łatwo i tanio kupić do nich nowe klosze, chyba wszystkie gniazda i wtyczki, są takie same zarówno w reflektorach typu BOSCH jak i ZKW. Pytam się o opinie czy warto, czy na razie niech siedzą te co mam razem z zenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...