Skocz do zawartości

[e36] wojciech28 -> sedan 328i


wojciech28

Rekomendowane odpowiedzi

BMW e36 Sedan

 

Wyposażenie:

210 ANTI-BLOCKER-SYSTEM ( ABS ) - Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

-240 LEATHER STEERING WHEEL - Kierownica skórzana z pod. pow.

314 HEATED WINDSCREEN - Lusterka zewn. podgrz.

320 MODEL DESIGNATION, DELETION - Brak napisu modelu

341 BUMPERS COMPLETELY IN BODY COLOUR - Zderzaki w kolorze nadwozia

354 GREEN STRIPE WINDSCREEN - Szyba przednia ziel. z klinem ziel.

401 SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC - Dach przesuwno-uchylny elektryczny

411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC - Siłownik szyby elektryczny przedni i tylny

423 FLOOR MATS, VELOUR - Dywaniki podłogowe Velours

428 WARNING TRIANGLE - Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER - Podgrzewanie fotela kierowcy i pasażera

+497 CENTRE ARMREST IN REAR - Podłokietnik środkowy na kanapie

498 HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE - Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM - Regulator zasięgu świateł

520 FOGLIGHTS - Lampy przeciwmgłowe

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING - Licznik w kilometrach

554 ON-BOARD COMPUTER - Komputer pokładowy V z pilotem

-653 BMW BAVARIA C REVERSE II - Radio Bavaria C Reverse II

679 HECKSCHEIBENANTENNE - Antena tylnej szyby

690 CASSETTE HOLDER - Uchwyt kasety

+710 M LEATHER STEERING WHEEL - ///M kierownica sportowa

801 GERMANY VERSION - Wersja krajowa Niemcy

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT - Akumulator w bagażniku

848 ENLARGED WIRING HARNESS - Rozszerzona wiązka kabli

 

Numer podwozia *****************

Kod typu CB11

Typ 320I (EUR)

Typoszereg E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M50 M52

Pojemność skokowa 2.00 2.80

Moc 110 142

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BRILLANTROT (308)

Tapicerka SCHWARZ LEDER (0203)

Data prod. 1991-09-14

 

Kilka zdjęć z dnia zakupu, zrobione od razu po powrocie od poprzedniego właściciela (12 października 2011r.)

 

tn1dz.jpg

 

tn2k.jpg

 

tn3u.jpg

 

tn4pm.jpg

 

tn5qk.jpg

 

tn6ep.jpg

 

tn7q.jpg

 

W listopadzie 2011r. zacząłem modyfikacje. Priorytetem było usunięcie laminatowych dokładek a’la M-Pakiet oraz nieoryginalnych a’la M-Pakietowych lusterek. Usunięta została również dokładka AC Schnitzer’a z tylnego zderzaka, ponieważ wiedziałem, iż nie będę kompletował pakietu ACS’a. Zabrałem się też za front. Zakupiłem przednie lampy z Coupe świdra:

 

tnlampyidokadka.jpg

 

oraz nowe kierunkowskazy pomarańczowe firmy TYC. Do kompletu założyłem ori tylne lampy z pomarańczowym kierunkowskazem zamiast dymionych. Kupiłem również nową ori dokładkę do tylnego zderzaka na „dwururkęâ€. Następnie zająłem się wnętrzem. Prędkościomierz pozbawiony został chromowanych ramek oraz dodałem emblemat ///M z e34 M5 od High-Tech’a:

 

tnprdkociomierz.jpg

 

Chciałbym również w tym miejscu podziękować użytkownikowi w1dawca za piękne obszycie kierownicy oraz mieszki na hamulec ręczny i lewarek zmiany biegów:

 

tn12p.jpg

 

Z wnętrza zniknęły także aluminiowe nakładki na pedały, które ustąpiły miejsca ori gumom – podziękowania dla Maćka - oraz zamontowany został nowy panel nawiewów bez chromowanych ramek + nowy panel włącznika świateł. Jako, iż w środku znajdowały się już fotele w półskórze oraz M-Pakietowa podsufitka pozostało mi tylko wymienić polakierowane czarnym sprayem lampki na oryginalne M-Pakietowe z jupiterkami:

 

tnlampki.jpg

 

Przy okazji montażu kierownicy zakupiłem nową osłonę kolumny kierowniczej. Z modyfikacji wewnątrz zostało już prawie wszystko wykonane. Do 100% efektu końcowego brakuje mi tylko M-Pakietowej gałki zmiany biegów, podłokietnika oraz listwy nad schowek Motorsport International Edition, aczkolwiek listwę kupię dopiero wtedy, gdy listwy boczne, nakładki na progi oraz klamki w drzwiach zakupię również z wersji Motorsport International. Prawdopodobnie nie będzie we wnętrzu carbonowych elementów znanych z wersji M3 GT.

 

W lutym 2012r. autko prezentowało się tak:

 

tn8p.jpg

 

tn9t.jpg

 

tn10r.jpg

 

tn11h.jpg

 

Demontaż laminatowych dokładek przyniósł ze sobą konieczność lakierowania wnęk, ponieważ dokładki „doszpachlowane†zostały do wnęk drzwiowych...Po inspekcji wykryto powierzchniową rdzę na progach. Bez zbędnego namysłu rdza powierzchniowa została zeszlifowana, a wszystko pokryte zostało środkiem antykorozyjnym. Całkowicie pordzewiałe miejsca od dołu progów w miejscu przeznaczonym na ustawienie podnośnika warsztatowego zostały wycięte, a ich miejsce zastąpiła zdrowa blacha. Jak widać, tylne nadkola zostały mocno poszerzone przez poprzednika. Po spędzeniu wielu chwil na forum postanowiłem, iż chcę mieć całkiem oryginalny wygląd nadkoli. Fakt ten sprawił, iż zacząłem poszukiwania zdrowych tylnych reperaturek. Poszukiwania trwają do teraz. Niestety jeszcze nie udało mi się „upolować†zdrowych elementów. Mam czas do jesieni 2012r., kiedy to wg planu elementy miałyby zostać wspawane w karoserię, a całość ma trafić do ponownego lakierowania w oryginalny kolor 308 Brillantrot. Plany ? Jak zawsze są, a ich stopniowa realizacja wprowadzana jest w życie. W najbliższym czasie planuję zakup kompletnego zawieszenia gwintowanego firmy KW model Variant I prawdopodobnie ze stali nierdzewnej INOX. Priorytetem jest także odzyskanie oryginalnego wyglądu maski oraz tylnej klapy, ponieważ poprzednik usunął z tych elementów emblematy...Felga ? Na razie samochód poruszać się będzie na feldze Borbet BS 9Jx16â€, aczkolwiek docelowym kołem dla tego projektu jest AC Schnitzer Rennsport Typ I 8,5Jx17†oraz 10Jx17â€. Co do silnika - możliwe, iż w dalszej przyszłości odbędzie się SWAP znajdującego się teraz m52b28 na m54b30, aczkolwiek „marzeniem†jest aby w tym projekcje znalazł się motor o oznaczeniu m62b44 :)

 

Marzec 2012r.

 

tn13j.jpg

 

tn14i.jpg

 

tn15w.jpg

 

tn16f.jpg

 

tn18f.jpg

 

tn19.jpg

 

tn20f.jpg

 

Dzisiaj, tj. 28 marca 2012r. wnęki drzwiowe polakierowane zostały podkładem:

 

tnpodkad.jpg

 

W najbliższych dniach wnęki polakierowane zostaną bazą w kolorze 308 Brillantrot. Chciałbym w tym miejscu podziękować także Bartas’owi za pomoc, której udziela mi gdy tylko tego potrzebuję ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Wchodzę na galerie Wojtka spodziewając się jakiegos ulepa,gdzie trzeba rzucic troche krytyki by sprowadzic chłopaka na dobrą drogę...

a tu proszę ,miłe zaskoczenie :shock: Naprawdę plany dobre i postępy prac jak widac są. Auto ewoluuje w dobrą stronę i jeżeli starczy Ci sił i wytrwałości to będzie kolejne grube E36, czego Ci Wojtku w dniu urodzin życzę :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku.Obserwuje cie bacznie :wink: .Od razu jak zobaczyłem tą rozpierduche powiedziałem, że ostro dajesz czadu.Pieknie i dalej do przodu.Nigdy nie łam sie jak sa niepowodzenia.Od razu ci mówie bo nie raz na pewno zaczniesz sie zastanawaić czy warto.Ale mowie ci warto.Frajda z jazdy,miny ludzi bezcenne i wszystko ci zwróci przejazd z nami na jakimś zgrupowaniu w sznurze gleboszuraczy.;)Tego sie nie da opisać.To musisz sam poczuć.

Sledze i służe zawsze poradą.Pamiętaj Wojtku.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę na galerie Wojtka spodziewając się jakiegos ulepa,gdzie trzeba rzucic troche krytyki by sprowadzic chłopaka na dobrą drogę...

 

 

chlopak juz dostal troche krytyki na innym forum, po tym jak zaprezentowal samochod w stanie z pierwszych zdjec i opisal GERMAN STYLE :mrgreen:

 

troche sie mu przemowilo do rozsadku...

 

 

a teraz leci z koksem rowno... jestem wiernym kibicem :twisted:

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny szacunek z mojej strony za to, że chce Ci się robić sedana z początku lat produkcji z miernym wyposażeniem, ale to utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że kieruję Tobą pasja :wink: naprawdę kibicuję projektowi i trzymam kciuki, sindikejt nie da Ci zginąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku i do celu, jak to od Wojtka ostatnio usłyszałem po rozmowie telefonicznej,

auto buduje z kieszonkowego :-P wiec czasu trochę potrzeba, ale ma jasno określone cele i do nich będzie dążył :twisted:

 

pozdro!

tym bardziej jestem z tobą Wojtku i wspieram w dążeniu do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzie plany zacne...ale ogolnie darz do celu zobaczysz jak bedzie sie prezentowal pod koniec prac...auto bedzie nie do poznania...jak ktos wczesnej napisal stanie sie z brzydkiego kaczątka w pięknego łabedzia...będę obserwował twoje prace na temat tego projektu...Pozdrawiam i Powodzienia w modach Wojciechu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za miłe słowa, motywują mnie one jeszcze bardziej do działania :) Prawdą jest to co napisał Marcin - projekt powstaje z „kieszonkowegoâ€, dlatego też budowa zajmie mi na pewno więcej czasu niż jeden sezon. Tymczasem zamieszczam dwie fotki z dzisiejszych prac

 

tn1th.jpg

 

i po pewnym czasie

 

tn2h.jpg

 

Obudowy lusterek leżą u lakiernika czekając na lakierowanie. W następnym tygodniu zabieram się za szlifowanie podkładu, który położony został na wnęki drzwiowe, a najprawdopodobniej 12 lub 14 kwietnia samochód trafi do lakiernika.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kristo, dzięki za miłe słowo ! :)czpieniu1, wolałem zapytać Brylanta czy może chce sprzedać jednak lusterka, ponieważ kupno lusterek w zadowalającym mnie stanie wymagało kupna dwóch kompletów, i teraz w pokoju mam niepotrzebnie karton z pozostałościami:

 

tndsc04984.jpg

 

Pojutrze tj. 10 kwietnia zaczynam szlifować podkład z wnęk. Konserwacją progów od środka "zajmie" się środek do konserwacji profili zamkniętych, a nadkola dostaną dodatkową warstwę ochronną w postaci środka do konserwacji podwozia:

 

tndsc04988.jpg

 

Przygarnąłem już do domu również boczki drzwi, które mają zostać potraktowane zestawem Gliptone GT12/11:

 

tndsc04998.jpg

 

Jako, iż mamy Wielkanoc nie mogłem zapomnieć o prezencie dla BMW :mrgreen::

 

tndsc04995.jpg

 

Pozdrawiam i wszystkim Wam życzę zdrowych oraz spokojnych świąt ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...