Skocz do zawartości

[E36] Broder ///M3 Sedan Estoril Blue


Broder

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety sam dzis dzialalem i dalem rade zrobic tylko tyl, Roman pozyczyl narzedzia, i uwazam wkretarke udarowa za wynalazek 21 wieku! Ile to czasu zaoszczedza!

 

Plac boju

 

m3l2.jpg

 

Ori amory Boge wcale nie sa takie dlugie w stosunku do AP

 

m3ll.jpg

 

no i tylek na ziemi, przd jeszcze wieksza koza sie zrobila :lol: Mam jeszcze jakis 1cm na gwincie z tylu do skrecenia, ale z tym kolem i balonem nie ma co przesadzac, bedzie nowe kolo to sie wyreguluje :twisted:

 

m3l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod szybciej? nie ma takiej opcji, zreszta bez roznicy, i tak bedzie calosc obnizona i dopiero wtedy efekt bedzie widoczny w calosci ;)

tyl to jest 40minut max, przy czym walczylem troche z wyjeciem 1 sprezyny seryjnej, a do tego gonil mnie czas bo niestety trzeba isc do roboty teraz ;)

 

stay tuned :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salanie... na razie ciezki temat, bo od kiedy ja mam to jeszcze nawet nie tankowalem :lol: na razie nie ma kiedy modzic, juz nie wspomne o jezdzie. Ostatnio nawet akku padlo :P

 

Po poprzedniej M3 3.0 moge powiedziec ze palila mniej w trasie (~9l) niz biała 2,8 (~10l) a w miescie podobnie (15-17l). Tu czuje ze tez bedzie podobnie, a w trasie pewnie zejde jeszcze lepiej niz 3.0 bo jest 6 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pozyczylem warsztat :lol: i wreszcie caly gwint na aucie

 

downlo2.jpg

 

Niestety w dalszym ciagu problemy. AP z nowym gwintem daje krotsze laczniki stabilizatora, niestety kupujac uzywane zawieszenie ja ich nie dostalem... a oryginalne sa zdecydowanie za dlugie, wiec stabilizator na ta chwile nie podpiety.

poza tym trzeba dystanse, dlatego auto stoi dalej podniesione na maxa.

 

m3koza.jpg

 

I jeszcze podglad na pomarancze z tylu ;)

 

m3amb.jpg

 

Przod auta sie zmienil troszke ale o tym w krotce

kolejne fotki juz na 100% na glebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coupe/Europe/M3_3.2-S50/LHD/M/1996/july/browse/front_axle/stabilizer_front/

 

A to w emce w tym roku dalej łącznik stabilizatora był do kolumny?

Nie da rady założyć uchwytów pod krótkie na wahacz i założyć łącznik wahacz-stabilizator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesio, m3 wszystkie maja dlugi lacznik, jest on chyba deczko krotszy albo dluzszy od 325 pierwszych produkcji

prawdopodobnie zastosuje laczniki tylne z alfy 156 wygladaja masywnie i maja dlugosc jak laczniki dostarczane przez AP.

Mozna zastosowac krotki lacznik do wahacza ale musial bym znalezc e36 na szrocie na wyspie co graniczy z cudem, a z ebaya nie wiem czy komus za pare groszy bedzie chcialo sie brudzic... chyba ze mathew mnie poratuje bo rozbiera teraz sztuke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec niekonczacej sie opowiesci z gwintem ciag dalszy...

 

1. Dzisiaj rano listonosz przyniosl krotkie laczniki. Jako ze TA Techno sprzedaje laczniki 16cm do zawieszen sportowych BMW, a nie ma takich na jebaju wiec postanowilem podszukac w innym aucie i znalazlem odpowiedniki za grosze. Tak wiec oznajmiam ze M3 ma juz podpiety stabilizator :mrgreen:

 

Ori M3 VS XXX

 

laczs.jpg

 

2. Dzwoni DHL, maja dla mnie "mala" przesylke... :P

 

sp1b.jpg

 

a w srodku

 

sp2t.jpg

 

sp3c.jpg

 

3. Ide do garazu krecic gwinta i zakladac manele. Po tym jak zakupilem pseudo dystanse 3mm na wyspie i je oddalem, zamowilem z ebaya 5mm. Po zalozeniu kola zonk - dalej mikro ociera o sprezyny gwintu ... Podlozylem wiec pod sruby po 1 podkladce na probe - kreca sie kola, nic nie ociera, za***iscie, piekna pogoda to sobie wyjade chociaz kolo domu jakies foty zrobic.

 

4. Opuszczam auto, siedzi ladnie, troche za nisko, ale ze meczylem sie z podkladkami pod sruby kol nie chcialo mi sie juz dzis regulowac. Odpalam, wsteczny, chcialem wyjechac zeby sie zawiecha ulozyla. Cos ociera, mysle sobie ze to pewnie sprezyna sie scisnela i oponka delikatnie trze, ale probuje dalej, slysze metal :? Zagladam pod auto.....

 

katq.jpg

 

m3gw.jpg

 

 

... no...... to pojezdzone :lol:

 

poglad jeszcze na mordke z czarna pseudo-poliftowa nerka i spoilerkiem pod zderzak

 

m3gw2.jpg

 

m33az.jpg

 

i znow zamawiac dystanse, czekac, probowac, ponosic ehhh i tak do zajebania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...