Skocz do zawartości

[E36] Broder ///M3 Sedan Estoril Blue


Broder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A wiec tak

- kierunki przod przyciemnione

- xenony zmienione na 4300k (z ebaya zamiast takich wyslali mi chyba 8000k)

- folia z tylnych lamp zerwana

- przyciemnione szkla swiatel dlugich

- zmienione mieszki biegow i recznego na OEM w lepszym stanie

- zmieniona dioda alarmu z wystajacej na ta ladniejsza

- zmieniony uchwyt hamulca recznego z derewna na OEM skorzany

 

Ciekawe jest to z xenonem, przywiozlem zarniki z polski 4300k, uzywalem je w bialej coupe i swiecily powiedzial bym nawet zbyt zolto jak na xenon, a w lampach m3 dalej sa troche niebieskawe. Moze te soczewki sa mniej wypalone ;)

 

Fotka wnetrza z nowymi fantami (fotel kierowcy dalej nieogarniety)

 

st3u.jpg

 

i takie 2 ze stanca :P

 

stmw.jpg

 

st2sf.jpg

 

nastepne w kolejnosci bedzie radio bo te jest totalnie niewyjsciowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna franca ja bym lampy zostawił ori jasne i kierunki białe ale tak tez nie ma lipy

 

zmień ta nere bo chyba nie jest ori tylko ta czarna z allegro

 

prezentacja ogólna auta wypasna :D

 

kiedy przekładka?

 

 

Ciekawe jest to z xenonem, przywiozlem zarniki z polski 4300k, uzywalem je w bialej coupe i swiecily powiedzial bym nawet zbyt zolto jak na xenon, a w lampach m3 dalej sa troche niebieskawe. Moze te soczewki sa mniej wypalone ;)

 

duze znaczenie ma przetwornica ja swoje 6K mam na ori przetwornicy BMW i swieci na czysto biało jak 5K a po przełozeniu tych samych zarników do auta kumpla pod przetwornice made chiny swieca jak 8K na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerka puki co zostaje dlatego ze normalnie grill jest przedlift, a tu jednak bardziej pasuje poliftowa. Poluje na grill poliftowy w estorilu ale jak na zlosc wszystko prelifty.

A przekladka nie wiem kiedy, pewnie jak zjade do polski pod warunkiem ze nie sprzedam jej tutaj lub w PL, a pomysly na nowe auto sa juz od jakiegos czasu ;)

 

4816f1.jpg

 

4836i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

Skromnie co prawda ale zawsze cos ;)

 

Poniewaz trzeba zrobic serwis zakupilem

- olej silnikowy Valvoline VR1 10W60

- płukanka do silnika Wynn's

- olej do szpery Castrol 75W140

- wlasciwe gumy do podwieszenia wydechowego ukl. srodkowego

- VHT Wrinke RED

- pokrywka niczym jajko niespodzianka - recznie malowane napisy i paski :mrgreen:

- przy serwisie zalecaja wymiane tlumika :lol: , wiec zakupilem Scorpiona dedykowanego do M3 ;)

 

21454723.jpg

 

a tu jeszcze znalazlem foto znow z podjazdu pod domem. O ile wczesniej o ten krawezniczek szuralem tlumikiem, tak teraz po obnizeniu na zdjeciu widac jak spotyka sie z nim dolna rozporka i podluznice...

 

podjazd.jpg

 

Teraz tylko czekac na dzien wolny zeby skoczyc na warsztaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu takich mozliwosci zeby sprawdzic czasy do 200 ;)

0-100 ze zlym startem, delikatnie pod gore, pasazerem i kazdym biegiem pociagnietym do odcinki wyszlo ok 6s. Niestety musze nauczyc sie shiftow w tym aucie. Filmik jest gdzies na moim kanale YT

Vanos sie odzywa na rozgrzanym ale olej ma 2 lata i ponad 10tkm a do tego zalewany ksiazkowy 05W40 dlatego czas juz na cos gesciejszego. Wiem ze to nie rozwiazanie ale tak czy siak olej trzeba zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maly apdejt

 

Autko po wymianie olejow - silnik sie wyciszyl , dyfer nie halasuje, wydech pieknie mruczy, a jako bonus zalozone cambery na tyl (bonus dla hejterow :D )

 

Jakis czas temu pytalem o usczelki BGA pod pokrywe zaworow, nikt nie byl w stanie nic powiedziec wiec ja zakupilem. Pasuje, ale chyba nie na ten silnik ;) uszczelki na swiece sa w ogole w innym rozstawie :lol: wiec po prostu uwazajcie na ta firme

 

 

sam7f.jpg

 

Pokrywa zalozona na starej uszczelce i silikonie (na szczescie byla bardzo miekka)

 

sam2b.jpg

 

na tyl nowa tablica wymiary USA

 

sam4l.jpg

 

no i same auto, max gleba na gwincie z przodu i z tyl (jest za nisko, na foto zaraz po spuszczeniu z lewarka)

 

sam3f.jpg

 

sam5g.jpg

 

i na koniec pozywka :mrgreen:

 

sam6.jpg

 

ale spokojnie, nie wczuwajcie sie, bedzie to poprawione bo sam uwazam ze jest przegiecie tak jak i ta gleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo ktos tu robi porzadek na tym forum? tu sie pogubic idzie jak ktos jest pierwszy raz TO JEST TOP SERIA? CZY GERMAN?

 

 

 

Broder gleba okrutna :D na tej glebie nagraj taki filmik będzie większe wow i daj ten podkład zrób te same ujecia poprostu zamien tylko enduro na lezącą sukę

 

czerwona pokrywa ma swój urok do kompletu jeszcze kolektor by tak smutno nie było

 

negat do poprawki bo od tylca niesmacznie to wyglada

 

szacun :!::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie półka wyżej

Teraz to już niżej :-P:wink:

 

No wlasnie, nie chce byc zdegradowany :mrgreen:

tymczasem zakupilem kompresor :P

Obrazek

 

ori z m3 e46 nieuzywany, bylem zmuszony do zakupu bo WSZSYSTKIE stacje paliw maja kompresory z koncowka ktora nie pasuje na moje wentylki ktore sa za krotkie... Masakra nawet nie ma jak skontrolowac cisnienia w oponach.

 

To jest orginalne BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...