Skocz do zawartości

[E36] Broder ///M3 Sedan Estoril Blue


Broder

Rekomendowane odpowiedzi

Znow wyladowalem na wyspie Man (Isle of Man), historia lubi sie powtarzac, okazje rowniez :mrgreen: wiec nie moglem i tej przepuscic ;)

 

Bedac tu 2 lata temu zakupilem M3 RHD 3.0,

http://mekpwww.bmw-syndykat.pl/viewtopic.php?t=6528&start=0&sid=cc38ee95c9e750bd6e6a56162e70a193

 

trafilo sie cos podobnego ;)

 

Dane pojazdu

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBSCD92030EX93017

Kod typu CD92

Typ M3 (EUR)

Typoszereg E E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy RL

Drzwi 4

Silnik S50

Pojemność skokowa 3.20

Moc 236

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ESTORILBLAU METALLIC (335)

Tapicerka TEILLEDER W.N./GRAU (N5TT)

Data prod. 1996-02-10

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S243A AIRBAG FOR FRONT PASSENGER Poduszka powietrzna pasażera

S255A SPORTS LEATHER STEERING WHEEL Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S411A WINDOW LIFTS, ELECTRIC Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A HEADRESTS IN REAR, MECHANIC. ADJUSTABLE Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S554A ON-BOARD COMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem

S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

S687A RADIO PREPARATION Instalacja radiowa

S773A WOOD TRIM Wersja z drewna szlachetnego

S806A 3RD STOP LIGHT Trzecie światło stop

L812A ENGLAND VERSION Wersja krajowa Wielka Brytania

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Dodatkowe napełnienie zbiorn. na eksport

 

Rodzinne auto :lol: Jezdzila tym pewna mama z fotelikiem i wozkiem dzieciecym w bagazniku :lol: Niestety jak to bywa z autami na wyspie, zapoczatkowal juz styl tuningowy zwany ROSTem, oraz posiada troche wgniotkow tzw marketowek. Po powrocie do PL auto zosaje ze mna, przekladka i lakier ;) Puki co zostaje tak jak jest, chyba ze znajde tu na miejscu jakas dobra felge, wtedy zmiany beda na lepsze na pewno...

 

Pare fotek na dzien po zakupie, auto brudne, wnetrze zaniedbane.

 

 

tnimg29201.jpg

 

tnimg2913.jpg

 

tnimg2922.jpg

 

tnimg2929.jpg

 

tnimg29431.jpg

 

tnimg29511.jpg

 

tnimg29551.jpg

 

tnimg29501.jpg

 

tnimg29611.jpg

 

tnimg29791.jpg

 

tnimg29831.jpg

 

tnimg29861.jpg

 

tnimg29941.jpg

 

tnimg29981.jpg

 

ps5py1.jpg

 

servicek1.jpg

 

 

Plan na teraz - doprowadzic auto wizualnie do przyzwoitego stanu, maja pomoc w tym kosmetyki

- Meguiars Ultimate Compound

- Collinite 476s

- Meguiars Water Magnet Towel

- Meguiars Lambs Wooll Wash Mitt

- Valet PRO Dionysus Car Trim Glitz

- Glinka Bilt Hamber Soft

- Flexipads Car Paintwork Compound & Polish

- Gliptone Kit GT11 & GT12

 

zestu1.jpg

 

dionys1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zastal niechacy usuniety przez moderatora , dlatego zalozylem drugi raz ;) To juz 2 forum na ktorym M3 znika, chyba sie nie nadaje na fora :mrgreen:

 

Z czyszczenia skory to na razie wykonalem tylne siedzisko kanapy i przednie zaglowki, wczoraj wyciagnelem oparcie kanapy i tylne zaglowki, dzis sie za nie zabieram.

 

Zaglowki przednie po czyszczeniu

 

50:50

 

tnimg3071.jpg

 

tnimg3075fwkei.jpg

 

tnimg3076.jpg

 

a tu przymiarka do brudnego fotela, wyglada jak z inengo kompletu ;) Fotel kierowcy pojdzie na odstrzal jako ostatni

 

image00006xs.jpg

 

W nocy po pracy pojechalem umyc auto i przy okazji chcialem wyprobowac glinke, UC i flexipady do polerki recznej. Glinka zrobila sie ciemna po pierwszych 2 ruchach na blotniku, a jak zszedem na ten krotki odcinek blotnika ponizej listwy to byla totalna masakra.

 

image00012b.jpg

 

UC moze sie nadaje do recznego usuwania zmatowien (co u mnie bylo w jednym miejscu na masce ale fot nie robilem), ale do usuwania rys to tylko maszyna.

Male porownanie - blotnik zrobiony kosmetykami, maska nieruszona. Na zywo i tak widac ryski na blotniku, nie jest tak idealnie jak na zdjeciach

 

image00017gy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dionysus rewelacja, wczesniej zrobilem maly test na zaslepce haka

 

diov.jpg

 

Przed chwila zrobilem wszystkie listwy i klamki + dyfuzor i nerki, porownanie zaslepki z reszta listew ;)

 

ds2bj.jpg

 

i reszta zrobiona Dionysusem, polecam zdecydowanie, listwy z tylnego zderzaka byly prawie w kolorze mojej tapicerki, dla tego kosmetyku to pikuś ;)

 

44587907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dionysus jest rewelacyjny

 

o qwa, a co to jest?

jakis cleaner czy dressing?

 

bo jak to pomaga n listwy wypłowiałe to może pomoże na mój shadow (blednie przy narożnikach tylnych szybkófff)

 

sorki za OT Broder

 

jak pisałem we wcześniejszym temacie, furka, kozak, efekty prac jeszcze lepsze...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze roznica jest taka ze dionysus zostawia oryginalna struktre plastikow, a po malowaniu jej nie ma, chy a ze spray strukturalny ale to tez nie to samo co ori struktura.

Wczoraj zakonczylem kompletnie czyszczenie tylnej kanapy i zaglowkow, niestety stwierdzam ze gliptone gt11 mimo ze czysci dobrze, trzeba sie sporo nameczyc zeby efekt byl widoczny i nie jest jakos super wydajny. No chyba ze ja zle go uzywam.

 

Szybki podglad, mialem zle ustawiony balans bieli na fotach, stad dziwny odcien skory

83939192.jpg

 

50:50

17218724.jpg

41499511.jpg

87779875.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakonczylem kompletnie czyszczenie tylnej kanapy i zaglowkow, niestety stwierdzam ze gliptone gt11 mimo ze czysci dobrze, trzeba sie sporo nameczyc zeby efekt byl widoczny i nie jest jakos super wydajny. No chyba ze ja zle go uzywam.

 

Racja! W naszym przypadku- jasny kolor skory i fakt ze jest prawdopodobnie czyszczona pierwszy raz od xx lat -dlatego tez potrzeba duzo tego srodka - ja na swojej wogole nie oszczedzalem i z tego cleaner-a duzo nie zostalo. Nie mam zdjec z before ale moje szwy (szara skora+szare nici-przeszycia) byly doslownie bardzo ciemne-nie czarne ale im duzo nie brakowalo :roll: Wydaje mi sie ze jak juz raz spedziles duzo czasu na doglebnym czyszczeniu skory to teraz juz bedzie latwiej-jesli oczywiscie bedziemy to robic systematycznie. PS Nie wiem ile kosztuje GT zestaw w Polsce ale w UK jest wrecz smiesznie tani :shock:

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chcial zeby auto zostalo w oryginale... ale juz mam dziwne pomysly ;)

 

Logo na tylnej klapie musze wymienic i zastanawiam sie czy kupic seryjne niebieskie, czy zmienic oba na bialo-czarne? a do tego Znaczek M w czerni?

 

Poza tym strasznie po glowie chodza mi pomarancze... wiem ze zaraz bedzie pojazd, ale co mam zrobic ze mi sie podobaja ;)

 

no i co z nerka? Czarne, srebrne?

 

 

 

IMG_1567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...