Skocz do zawartości

[e36] mroczeq -> 330i Cabrio ESTORILBLAU


mroczeq

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy dobrze znają auto, więc nie będę się rozpisywał.

 

E36 330i cabrio by Binio zmieniło właściciela, więc teraz moja kolej na dopieszczanie autka.

 

Jakąś lepszą sesję strzelę w przyszłym tygodniu o ile pogoda pozwoli, na razie tylko kilka fotek:

 

img0616r.jpg

 

img0614nq.jpg

 

img0615a.jpg

 

 

Z zewnątrz autko wygląda pięknie, tak jak sobie wyobrażałem moje cabrio, więc za dużo nie ma co grzebać, może na przyszły sezon wlecą szersze ranty, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

 

Na razie w planach jest doprowadzenie autka do idealnego stanu technicznego, nie ma tego dużo ale nowy właściciel zawsze znajdzie coś dla siebie... :-P

 

 

 

pierwsze prace przy cabrio, wymiana oliwy... :mrgreen:

 

img0620gr.jpg

 

img0619z.jpg

 

 

później, do odstrzału poleciały przednie głosniki, w ich miejsce wstawiłem nowe:

 

img0623yu.jpg

 

img0621ju.jpg

 

img0622jr.jpg

 

 

dziś przyszła kolej na pierwsze banglanie cabrio:

 

najpierw ogarnąłem trochę środek, wszystkie plastiki porządnie wymyte wodą z mydłem, a poźniej SONAX

 

przed:

 

img2901o.jpg

 

img2904j.jpg

 

po:

 

img2900l.jpg

 

img2905k.jpg

 

 

i kilka całościowych:

 

img2909pi.jpg

 

img2910i.jpg

 

img2914z.jpg

 

img2918fx.jpg

 

img2920gp.jpg

 

img2922p.jpg

 

img2908xe.jpg

 

img2926a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

najbliższe plany:

 

- zakonserwować nadkola przód i tył

- wymienić tylną szybę dachu i poprawić kilka podsufitkę

- poprawić lub wymienić dolot (choć ten mi bardzo odpowiada pod względem dźwięku)

- Sub w miejsce tunelu na narty

- wydech, najchętniej Eisenmann

- parę pierdół do środka, jak dywaniki, spinki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 658
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

tak zapytam z ciekawosci bo w przypadku e39 auto sluzylo Ci no powiedzmy wprost w formie zarobkowej ( jezdziles nim do pracy itd ) czyli generalnie bylo autem na codzien , jak widzisz to cabrio w Twoich rekach ? auto na codzien, do pracy itd ? jak z zima do garazu czy na zimowkach bedziesz łatać boki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo duży krok w tył. Z e39 na e36. A zapowiadało się kolejne germańskie e46 których deficyt na forum.

 

Dobrze zakonserwuj błotniki od wewnątrz bo od obcierek (których podobno nie było) żebyś nie musiał malować po zimie.

 

Szersze ranty chcesz wsadzić jak teraz obciera to co będziesz robił błotniki na ostro??

 

Opuść trochę ją w porównaniu z e39 które ryło banie spasowaniem kół z błotnikami to tu jest straszna koza jak na e36 a jak na ciebie to już w ogóle terenówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo fajne 8) idealne do lansu 8)

Chyba za wiele nie pomodzisz przy nim bo binio porobił większość rzeczy, ale tak jak napisał Arek

Nowy właściciel zawsze znajdzie coś do czego przywykł stary

 

Dobrze zakonserwuj błotniki od wewnątrz bo od obcierek (których podobno nie było) żebyś nie musiał malować po zimie.

rozwaliłeś mnie z rana :mrgreen::mrgreen:

 

 

ps

 

mroczeq,

nie stawiaj oleju na klapie ! :lol:

porysujesz jeszcze lakier :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotniki będą zabezpieczane w pierwszej kolejnośći wraz z całymi nadkolami

 

jeśli chodzi o opuszczenie niżej, to najpierw trzeba zrobić porządek z tyłem, jakieś twardsze amory, może Koni, ale to się jeszcze zobaczy

 

Zauważcie że z przodu jest xbrace i już i tak wszędzie przycieram, jedyne co można zejść z przodu to max 1cm

 

img2882k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że z przodu jest xbrace i już i tak wszędzie przycieram, jedyne co można zejść z przodu to max 1cm

No właśnie Mroczek, teraz już pewnie wiesz czemu na sesji w Tarnowie ja wszedzie ryłem a ty sprawnie sie poruszałeś, mimo że wszystkim sie zdawalo jak to E39 leży :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Mroczek, teraz już pewnie wiesz czemu na sesji w Tarnowie ja wszedzie ryłem a ty sprawnie sie poruszałeś, mimo że wszystkim sie zdawalo jak to E39 leży :-P

 

 

dokładnie KUJON... :-P

 

chyba wymontuję tego bracea, bo to się jeździć nie da... :-P

 

mroczeq, masz za***iście nie trafiony avatar :mrgreen:

 

hehe, coś się wykombinuje... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba328 napisał/a:

KUJON, ale ja bym tą sama miarą nie mierzył e36 i e39

gleba tam była konkretna a na 17'' była by jeszcze większa

 

ale ja nikomu nic nie mierzę, ani nie konkuruje , po prostu wiem tylko jak to wygląda "od kuchni"

_________________

 

Fakt faktem że e39 wcale nie było takie niskie jak się zdawało. Koła były super spasowane z błotnikami.

 

E36 jest niższe i proszę mi tu się nie tłumaczyć x-brace'em, ja szuram belką z x-bracem nie mógłbym nigdzie wjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroczeq fajna fota... specjalnie do zdjecia wjechałes w te koleiny czy poprostu tak jeździsz :-P ??

 

ja raz popłynąłem solidnie i za wiecej dziekuje serdecznie serce w gardle ale opracowałem technike i jest dobrze ty tez sie jazdy na dobrej glebie nauczysz to jest jakas choroba wciaz za mało by najmniej ja tak mam :D i juz kombinuje by zejsc choc ten 1cm jeszcze nizej :twisted:

 

tak na szybko

zdjcie02g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem coupe i mam cabrio i wiem ze w coupe moglem zejsc duzo nizej niz teraz i tak bardzo nie obcieralo. Po to sa gwinty zeby sobie regulowac w zaleznosci od warunkow w okolicy gdzie sie jezdzi. Dlatego raz mam koze a raz glebe.

 

Mroczeq daj jakies foty z pod maski.

I co sie dzieje z twoja tylna szyba?

i jeszcze interesuje mnie ta opcja z subem w tunelu, bo sam z tym kombinuje. Wiem ze sub 25cm nie wejdzie za chiny ludowe pod schowek na dach. Braknie doslownie niecale 2cm. No i duzo dzwieku ucieka przez nasz szmaciany dach juz nie mowiac jak dach jest otwarty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroczeq fajna fota... specjalnie do zdjecia wjechałes w te koleiny czy poprostu tak jeździsz :-P ??

 

to nie ja jechałem, dałem szwagrowi się karnąć, ja jeżdżę po koleinach a nie W:)

 

dzięki za podpis:)

 

E36 jest niższe i proszę mi tu się nie tłumaczyć x-brace'em, ja szuram belką z x-bracem nie mógłbym nigdzie wjechać.

 

ale to Twoja sprawa czym szurasz, w e39 miałem ostre spasowanie z błotnikami dlatego że były 19stki i za cholerę auto nie chciało wyglądać na niskie ale jazda była udręką, gdybym miął 18" na pewno nie byłoby takiego spasowania bo mógłbym podnieść ten 1-2cm a auto byłoby na takiej samej wysokości jak u goryla

 

Mroczeq daj jakies foty z pod maski.

 

dam jak trochę poodkurzam... :-P

 

szyba jest juz ostro zmatowiała, pozatymw jednym miejscu jest klejona a w drugim ma delikatne pęknięcie no i mi to przeszkadza... :-P

 

Krzyś, jak ogarnę suba w tunelu to na pewno wkleję zdjęcia i zdam relację jak to gra.

Na razie jest skrzynia w bagażniku ale zajmuje za dużo miejsca więc chcę zrobić coś takiego:

 

webedit.jpg

 

i planuje tam wsadzić suba 25cm, w tunelu skrzynka z MDF i od tyłu Bassreflex wychodzący na kufer albo w ogóle bez tylnej ścianki, tak żeby bagażnik robił za skrzynię

 

subwoofere36cabrio.jpg

 

25042008858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proboaem dzis zrobic inspekcje ale szczelnie chroni narazie auta nasz kolega Mroczeq.

 

Fajna fotka w ruchu choc po lysinie od razu widac ze to nie Mroczeq choc z boku chyba Pani Mroczkowa :wink:

 

Mroczuś,Za wasko z tyłu oj wasko.Tyle to miałem w duzym fiacie na początku jak zrobiłem prawo jazdy. :-D

Oczywiscie zart . :wink:

 

Mały.Jesli z tym kurzem jest jak psizesz to niestety cabrio nie dla mnie a jeszcze wez sobie jasna skore do cabrio to wogole mogila.Widzialem u xeonow i porazka totalna.Trzeba poprostu czyscic i jezdzic. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...