Skocz do zawartości

[E30] Cabrio by keermit


keermit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i przedstawiam swoje pierwsze BMW ;)

Aktualnie jeszcze bez gleby, ale na dniach wleci i będą na pewno nowe zdjecia :mrgreen:

Auto ma na blacie 285000 i moze faktycznie tyle ma ;)

Ogólnie przesiadłem się z prawie nowego auta, niektórzy mowią, ze cos ze mna nie tak :lol: Plany są różne, na zime prawdopodobnie cala blacharka, chciałem tez zrobić swapa na m52, ale chyba zostane przy m20b20 i go po prostu calego wyremontuje, ewentualnie zagosci m20b25, zeby auto pozostało w klimacie youngtimera ;) Nie wiem, wyjdzie w praniu ;) No, to chyba tyle na początek ;)

 

Marka i Model

BMW E30 320i

 

Modyfikacje Silnika

Seria m20b20

 

Modyfikacje zewnętrzne

Przednie lampy black hella, kierunki MHW

 

Układ Wydechowy

ulter, na smietnik

 

Układ Napędowy

ACS 17" 3tlg, przód 8,5", tył 9" / opony 205/40

 

Modyfikacje Zawieszenia

Springi KAW i jakiś tam krótszy amor

 

Modyfikacje Wnętrza i Car Audio

kiera bbs, gałka momo

 

Fabryczna Moc i Moment:

129 km

 

VIN long WBABA11030EB55672

Type code BA11

Type 320I (EUR)

Dev. series E30 ©

Line 3

Body type CABRIO

Steering LL

Door count 2

Engine M20

Cubical capacity 2.00

Power 95

Transmision HECK

Gearbox MECH

Colour KASCHMIRBEIGE METALLIC (301)

Upholstery NATUR LEDER (0295)

Prod. date 1992-04-11

 

 

Order options

No. Description

210 ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS )

314 HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

350 WAERMESCHUTZGLAS GRUEN, RUNDUM

354 GREEN STRIPE WINDSCREEN

376 STOFFVERDECK ELEKT.MECH.DUNKEL

428 WARNING TRIANGLE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM

520 FOGLIGHTS

556 EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY

654 BMW BAVARIA C III

682 RADIOANTENNE AUTOMATISCH

690 CASSETTE HOLDER

704 M SPORT SUSPENSION

801 GERMANY VERSION

 

 

 

 

img2058k.jpg

 

img2065u.jpg

 

img2068.jpg

 

img2070q.jpg

 

img2073i.jpg

 

img2085b.jpg

 

img2088c.jpg

 

img2090l.jpg

 

Na koniec bonusowo pare fotek mojej poprzedniej fury, zeby bylo wiadomo jak mi odbiło :mrgreen:

 

DSC_0351.jpg

DSC_0307.JPG

DSC_0287.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

tak jak pisałem, narazie mam dylemat co zrobic z silnikiem. Nie chce z tego auta robic sciganta, tylko klasyka w swietnym stanie, wiec chyba zostanie silnik m20.. pytanie tylko jaki ;) m50 czy m52 nie ma juz tego dzwieku.

Felgi chętnie bym zamienił na takie jak Ty masz u siebie, ale mysle tez nad szerszym rantem do aktualnych :)

Wysłałem zapytanie, zobaczymy jaka to kasa, bo nigdy w temacie rantów nie siedzialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furka znana z alledrogo - fajna, lecz z tego co wiem nie idealna

 

z większym rantem będzie ciężko, bo koło jest zamocowane na dystans zmieniający rozstaw i już jest dość szeroko... co nie zmienia faktu, że "się da się" :twisted:

 

a cytryna jak cytryna - bez wodotryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furka znana z alledrogo - fajna, lecz z tego co wiem nie idealna

 

z większym rantem będzie ciężko, bo koło jest zamocowane na dystans zmieniający rozstaw i już jest dość szeroko... co nie zmienia faktu, że "się da się" :twisted:

 

a cytryna jak cytryna - bez wodotryskow

 

To może pomyśleć nad konwersją plus szersze ranty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoGi, konwersja tez wypycha z tego co wiem ;) dystan jest teraz 25mm, minimalnie przy zmianie rozstawu musi byc chyba 17, wiec 0,5" mozna urwac.

Mazi, co do fotek nie wiem, robił koleżka jakąs tam lustrzanką, mozliwe, że troche podkolorował

 

Odnośnie szerszychrantów, to orientuje sie ktos ile mogą kosztowac takie 3"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoGi, konwersja tez wypycha z tego co wiem ;) dystan jest teraz 25mm, minimalnie przy zmianie rozstawu musi byc chyba 17, wiec 0,5" mozna urwac.

Mazi, co do fotek nie wiem, robił koleżka jakąs tam lustrzanką, mozliwe, że troche podkolorował

 

Odnośnie szerszychrantów, to orientuje sie ktos ile mogą kosztowac takie 3"?

 

ostatnio widziałem 18mm ze zmianą rozstawu więc możesz urwać 7mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor zaje...bisty 8) , fajnie ze coraz wiecej ludzi chce miec BMW inne jak czarne . silnik hmm...... no Ja jestem inny i jestem zwolennikiem oryginału a przynajmniej czegos z epoki , "plastiki" są OK ale tak jakoś nijakie. moim zdaniem wkładaj M20B25 albo M30B35 , mozesz kupić i spokojnie wyremontować/polepszyć . konwersja zwieksza rozstaw o 20mm na strone tył , przód tez podobno sie troszke zwiększa wiec nie za bardzo poszalejesz z rantami a wyciąganie nadkoli na ostro w E30 hmm.... no mi sie to nie podoba .

 

P.S.

 

cytryna tez jest OK mysle ze jak by sie trafił jakis taki dziwny fanatyk i chciał by sie zamienić na mojego złoma na np. DS-a 21 to bym miał wielka zagwostke a jak by to było jeszcze w cabrio to bym sie chyba 5s nie zastanawiał :roll:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kolor w e30 cabrio jak dla mnie powala na kolana. i do tego ta skóra,,, miodzio,,, a już myślałem że kolorek na mojej e30 jest rzadko spotykany...................

ciekawią mnie zmiany wykonane przez ciebie. będę z ciekawością śledził temat...

powodzenia w modach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja miałem jechać po te E30, ale brązowy wypłowiały dach spowodował, że jednak sobie odpuściłem. Na żywo też tak wygląda czy nie jest tak źle?

Ogólnie auto jest przepiękne, zabrałeś ją ze wszystkimi gratami czy tylko z kołem?

Fajnie, że pojechała na zachodniopomorskie, może będzie mi ją dane kiedyś obejrzeć z bliska.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kolorku na ładnym kole i hmm..... "normalnej" glebie i jeszcze w pełnym M-techu bedzie super miodzio , juz sobie wyobrażam jak wygląda . jedno co mi sie nie podoba w KAZDEJ E30 cabrio to zgłówki z tyłu . one są tam potrzebne jak dziwce majtki :oops: i zaburzają linie samochodu

robert-bmw mysle ze zrobiłeś błąd ( oczywiscie pod warunkiem ze stan ogólny jest OK) ze zlisiłeś sie przez szmate i tak wiadomo ze cabrio lansujesz sie top down i dacha nie widać :roll: a zawsze mozna płótno wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny M-tech? NIIIIIEEE... Przymierzaliśmy czarną nerę - nie pasuje, ISlippe- nie pasuje... Tak jak jest, jest DOBRZE, stawiam przy niej swojego ulepa i zaczynam się wstydzić...

 

Wg. mnie to temu autu brakuje tylko b25, kilku drobnych poprawek, gleby i należy cieszyć się z jazdy.

 

Zawias super, nic nie stuka, nie wyje, nie wali, tak zdrowego, równo pracującego m20 jeszcze nie widziałem, skórki mięciutkie, bez przetarć, dach jest spoko kolorystycznie, blachy bardzo ładne, kolor, stan lakieru, szczeliny.. Wszystko gra. W komorze czyściutko, w aucie czyściutko...

 

Oczywiście do fabryki trzeba tu dążyć, a nie mówić, że już jest, ale wg. mnie nie jest to daleka droga.

 

 

 

 

No i żebyście widzieli naszą radochę jak dzisiaj odkopaliśmy jakąś starą przegrywaną kasetę z "Kinematografią" Paktofoniki...;D Klimat w ch... :D

 

PS: Zamienię radio z CD sony na kaseciaka :P:P

 

PS2: Ktoś pytał co to za lustrzanka:

Pentax K20D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmata na zywo nie jest zła, fajny ciemny brąz - mi sie bardzo podoba do koloru budy, tylna szybka jest tez lekko brązowa, a boczne zielonkawe.

Na dniach dach wypiore i dam jakieś zdjęcie. Niestety dach jest troche do poprawek, ale ogólnie nie ma tragedii.

 

Wziąłem ją razem z glebą, bede montował w przyszłym tygodniu, na razie po podróży ponad 1200km, za współprace podziekowała jakas uszczelka i troche cieknie ze skrzyni.

 

https://picasaweb.google.com/tadeusz.zelechowski/KerE30?authkey=Gv1sRgCMqz8K2Hza2tsAE#5615561025363390850

 

 

 

 

edit:

Emcku, fot nie robił Rafał, ino Kuba jeszcze w krakowie ;)

 

ale od rafała też cos mam ;)

 

253990_217454314944480_100000397398007_727557_56275_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mck eee tam , mówię Ci ze MT II akurat w tym kolorze na glebie i z "kołem" trzaskał by po ryju . przymierzyc nerke czy IS lipe to nie to samo :roll: byc moze masz jakąś "awersje" do MT II bo wiekszość jest na czarnych samochodach i tak bardzo nie robi "łał" bo go nie "widać" 8)

keermit mam nadzieje ze sie jakoś kiedys spotkamy i bede miał okazje zobaczyc cabrusa na żywca bo za***iscie mi sie podoba , ostatnio tak sie jarałem e30 w cabrio jak w Tarnowie rano wyszedłem z chatki i zobaczyłem białe "bustwo" kolegi z Torunia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Åadne autko - coś tam pisali koledzy chyba w dziale allegro, ze są róznice lakieru itp. ale na tych fotkach tego nie widzę...

 

Fajnie, ze wyjazd taki kawal zakończył sie zakupem - ja dwa tygodnie wczesniej poleciałem do Ciebie do Szczeicna po czarne e30 ale koleś okazał sie totalną p**zdą. :?

i z zakupu nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert-bmw mysle ze zrobiłeś błąd ( oczywiscie pod warunkiem ze stan ogólny jest OK) ze zlisiłeś sie przez szmate i tak wiadomo ze cabrio lansujesz sie top down i dacha nie widać :roll: a zawsze mozna płótno wymienic

 

wydać niemałą kasę na auto i jeszcze wymieniać w nim dach?

Miałem poprzednio e46 cabrio niebieskie z granatowym dachem i też mówiłem tak jak Ty, że co mi tam i tak większość czasu będzie bez. Ale jak tylko rozkładałem go to nie mogłem patrzeć na auto :P dla mnie dach musi być czarny.

EOT

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mck eee tam , mówię Ci ze MT II akurat w tym kolorze na glebie i z "kołem" trzaskał by po ryju .

 

 

 

 

EEE tam, mówię Ci że nie;)

 

byc moze masz jakąś "awersje" do MT II bo wiekszość jest na czarnych samochodach i tak bardzo nie robi "łał" bo go nie "widać" 8)

 

I wiem co mówię, nie od wczoraj rozkminiam e30;) Nie, nie mam awersji do MT2;) Wręcz przeciwnie

 

keermit mam nadzieje ze sie jakoś kiedys spotkamy i bede miał okazje zobaczyc cabrusa na żywca bo za***iscie mi sie podoba

 

Trzeba było się na WPP w WWA wybrać;p

 

 

Fajnie, ze wyjazd taki kawal zakończył sie zakupem - ja dwa tygodnie wczesniej poleciałem do Ciebie do Szczeicna po czarne e30 ale koleś okazał sie totalną p**zdą. :?

i z zakupu nici.

 

Możesz pokazać/opisać po jaką? Bo jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...