Skocz do zawartości

[E30] Adaasko - BMW 318iS +m50b20...


Adaasko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na wstępie - nie wiem czy był to dobry pomysł, bo moje auto odstaje od większości, i nie bedzie to raczej projekt do ktorego bedzie zaglądała Polska Definicja i budzić będzie podziw, a raczej taki low budget, za uczniowski budżet - i mam nadzieje dużo cięzkiej pracy.

 

tak jak wspomnialem auto do porobienia, swiezo kupione, wsumie to moje pierwsze auto, na ktorym ostroznie ucze sie jezdzic bo przyznam sie bez bicia - jeździć nie potrafie.

 

E30 zawsze ujmowalo mnie prostotą, lekkością, i skurwielowatością, i tak po staraniach zbieraniu i dzieki szczęściu - stalem sie zagorzałym fanem e30, tez troszke ze sprawą przyjaciela który mnie tu sprowadził - tu pozdrowie zelek.um!

i tak sobie poooowoli dłubie, w granicach moim możliwości, doprowadzam do serii itd

 

 

dokładniej moje auto to:

 

BMW 318iS z 1991 roku z silnikiem od E36 - M50B20 czyli 150KM, 6 garów, 24 ventylki - bez Vanosa.

 

 

 

do rzeczy:

 

NADWOZIE I WNĘTRZE:

Z wyposażenia itp bajerow raczej bieda ale

Wgniot na dachu, pogniecione błotniki - pooowoooli do zrobienia.

 

więc:

 

Szyby na korbke

Szyberdach na korbke

Czarna podsufitka ori iS

Wspomaganie

Halogeny w zderzaku

Black Hella

Czarna Nerka

Oryginalny Hokej iS

Fotele Sportsznycle

Kiera Raid

 

SILNIK I ZAWIAS:

 

Silnik z BMW E36 - M50B20 - 2,0 6gar 24ventylków - 150KM - bez vanosów, na żel. bloku.

Most 4,10 zwykły

Zawieszenie - narazie trupnia juz idzie MTS pełny sprezyny 60/35 + sport amort.

Koła na lato BORBETY A 4sztuki 16x9J

 

 

Planów oczywiscie jest wiele, narazie drobne poprawki (a raczej powrot do serii) zrobilem, oprocz tego w Aucie wymieniona musi być zawiecha jak narazie(w toku), i chyba wybierak do biegów, reszta zobaczymy, oprocz tego drobne pierdoły blacharskie - tutaj dodam:

 

jak to mówią DZWON PODSTAWĄ TUNINGU :mrgreen:

 

Więc nie ociągając sie zbytnio - dzisiaj przyjebalem w jakiegoś scenica - z jego winy - akurat najbardziej zmęczonym blotnikiem wiec wyjdzie dla auta na dobre - taka mam nadzieje.

 

 

 

ze zdjęc narazie bieda:

 

dsc00709w.jpg

dsc00710p.jpg

dsc00711ov.jpg

 

 

tyyyym czasem narazie autko jezdzi troche obite, i na zimowych stalakach... :)

 

o tak:

p1260343.jpg

 

 

Co do planów:

+ Wymienić zawieche - ktora juz idzie, i po ktorej nastanie wielki koniec jakich kolwiek pieniązków - wtedy pewnie ciułanie na tuleje itd (chyba ze po amortyzatorach stukanie ustanie)

 

+ Koła... cóż, nie moge sie przekonac do Boberów A - na lato albo bede robil plaskie dekle i malowal na czarno - albo bede szukal/mieszął/zamieniał na:

- Brock B1

- Szeroką stal

- może jakiś BBS...

 

+ Zrobić musze też coś z biegami... nie wiem, wybierak?... musze pojezdzić po mechanikach.

 

+ po ostatniej stluczce mam nadzieje ze sie uda zrobić troche blacharki.

 

+ wydech jest caly nowy, więc chociaz końcówki z nierdzewnej, troche bardziej "męskie"

 

+ detale, detale, i jeszze raz detale...

 

+ Cieszyć się jazdą :)

 

 

 

Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za miłe słowa :)

 

Co do kół - jeśli zostana u mnie borbety - napewno na płaskim deklu i czarne.

 

co do gleby - teraz jest cięzko, mimo ze auto nie wyglada na mega leżące hacze non stop prawie puszką środkowego tłumika, teraz zamowiony mam MTS 60/35 nie wiem jak to bedzie wyglądalo, bo nie wiem ile jest teraz, i nie wiem na jaki komplet MTSa trafie, niski, wysoki, krzywy, prosty... :mrgreen:

 

 

z MT1 na klapie juz kupilem, i wsumie to bardzo mi sie podoba, bardziej z jajem, taki dwuczesciowy, napewno zostanie.

 

 

co do dystansow to sie zobaczy, bo w 3 osoby juz zdarza sie przytrzec, w 5 była masakra - nie dalo sie jechac, zobaczymy jak bedzie na MTSie, wtedy bede myslał.

a druga sprawa, to że juz mi psiarnia chciala dowód zawinąć za przednie koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest! Najważniejsze że Adaśko kupił e30. Stan auta pozostawia wiele do życzenia ale szczur będzie z niego dobry! Silnik raczej zdrów więc to ważne...

No i właściciel ma dużo chęci, do działania a nie do drutów. Koła myślę że borbet A jaknajbardziej pasuje tylko w czarny połysk kółka no i tył ew 5-10mm dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak wiadomo DZWON PODSTAWĄ TUNINGU, lekko mi gosc wymusl, i mi podgielo blotnik (i tak byl do robienia) wiec wpadlo 2k + zapomoga i jest MTS 60/35 (lezy przod cent nizej tyl cent wyzej niz bylo - jeszcze siądzie :twisted: ) i jezdzi sie naprawde fajnie, do tego porobione pare pi***ol - nic wielkiego, bo narazie mnie nie bylo 2 tygodnie.

 

 

mam juz wiec troszke kasy na blacharke, wiec powoli do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

wizualnie narazie pojazd stoi, dalej zbieram siano na wyprostowanie mechaniki, chujowo strasznie, że nawet goście z pobliskiego Koszalina potrafią tak zrobić w ch***, pozdrawiam swaperow :/

 

dsc4749v.jpg

dsc4795x.jpg

dsc4803p.jpg

 

pozatym powoli szykuje sie do kupna jakichs plaskich dekli do boberow i i powoli malować je na czarno, dalej tuleje wachaczow, pozniej blacharka, ale to w wakacje, jak przyplyw gotowki bedzie znaczniejszy, trzymajcie kciuki : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

spełnilem jedno z planów, ori BBS 15, inne auto, zrobil bym pewine troche blacharki, ale stan mechaniczny powoli cyklicznie wbija mi nóż w plecy, względem fot doszły... lampy MEGA black HELLA, oraz zdrowe, ciemne halogeny w zderzak :)

 

kilka fot mojego autorstwa

dscf1730g.jpg

dscf1717bb.jpg

dscf1715d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te nowe koła leżą naprawdę super ! Jestem wręcz skłonny powiedzieć że lepiej jak na boberach...

Co do stanu technicznego to ogólnie chłopak nie ma lekko ciągle coś trzeba poprawiać po swaperze druciarzu co wsadzał tam ten silnik do auta za czasów poprzedniego właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie w ten weekend zrobić fote na MegaBlackHella - ot, taki smieszny, lekki, w pełni odwracalny tjunignowy mod :mrgreen:

 

w1dawca, dzięki, bardzo fajnie uslyszeć miłe slowo, naprawde z kasa musze robić czasem karkołomne czarymary zeby coś zakołowac, ile nazbieram, coś chce zrobić ze stroną wizualną, to sie zesra cos mechanicznie... wczoraj most... cięzkie zycie jak sie od partacza kupi, mam nauczke...

 

Borbety A wciąż mam - grzeją sie w garażu, ciągle bije sie z myslami, czy robić je po swojemu i wrzucać, czy sprzedac, czy zamienic... nie moge się troche do nich przekonać...

 

tazunio, ja szczerze mówiąc też, to przecież zwykłe koło, nic rewelacyjnego, ale no... no leżą naprawde kociacko jak na - bądź co bądź - zwykłą felge... :)

 

Paku, tak jak wyżej, sam jestem pozytywnie zaskoczony efektem na tych kółkach, powoli do przodu - OBIECUJE ZE NIE SPIERDOLĘ - poprostu potrzebuje czasu, zeby z uczniowskim mozołem przebrnąć przez finansowe schody.

 

 

co do lotki MT1 powiem ogólnie - nie ma osoby ktorym by sie nie podobała, uważam ze najzwyczajniej w swiecie świetnie leży w e30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...