Skocz do zawartości

[E30] wąskie cabrio. chyba trochę german? :D


nikits

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszytskich,

Jako że jest to mój pierwszy post napiszę conieco o sobie. Generalnie jestem fanem BMW i przez moje ręce przewinęło sie kilka Beemek mimo mojego krótkiego stażu kierowcy. Były ople, alfy romeo i bmw. Już od najmłodszych lat łapałem fascynacje i miłość do marki. Każde BMW ma cos w sobie jednak w moje serce pare lat temu wpadło E30 cabrio na wąskiej lampie. Kilka tygodni temu udało się spełnić marzenie i kupić wymarzony samochód. Kupiłem go o godzinie 2 w nocy jednak następny ranek i światło dzienne nie przyniosło rozczarowania - tak więc połowa sukcesu za nami. Przez kilka tygodni użytkowania również stan autka nie pozostawił nic do życzenia.

 

Moje cabrio pochodzi z 1987 roku a kolor to bdajże Cirrussblau mettalic. Autko przyjechało na serjnym zawieszeniu i kołach 15" BBS bmw. To musiało ulec zmianie i tak się stało już tydzień po zakupie. W ciągu tego tygodnia przez moje ręce przewinęły się trzy komplety felg: RH ZW1 8x17", borbet RST 7,5 i 9x16" oraz Brock B1 9x16". Te ostatnie zagościły na autku, gdyż zdecydowanie najlepiej wyglądały, zresztą to koło zawsze przyspażało mnie o ciarki :) Wszytskie felgi mają ET15 i szerokość 9". Na przód naciągnąłem (po kilku godzinach) opony 195/45/16 a na tył 225/40/16. Przyszedł także czas na zawieszenie. A jak wiecie dobrze jest to ciężki temat w e30. Jestem zwolennikiem bardzo dużej gleby i tak też udało się uczynić w e30. Sposób chyba niokomu nieznany ale jak widac na zdjeciach skuteczny. Mogę go opisać w innym temacie bo kosztowała mnie ta gleba dokładnie 50zł. Dodam że autko pracuje na tym zawieszeniu idealnie. Jest delikatnie twardsze ale ładnie wybiera dołki (ładnie wybiera też miską krawężniki :D). W autku pracuje stara mała szóstka m20b20. Ale to oczywiście do czasu. Planuje zakup m54 lub m52 (wciąż myślę jeszcze o m30b35). Ale to jeszcze na tyle odległy temat, że nie analizowałem wszytskiego dokładnie. Zmiany kolejne które zamierzam dokonać to BH na przód i StarTec tył i ewentualnie MtechI ale nie mam do konca przekonania co do jego wyglądu na cabrio.

 

A teraz czas na fotki:

(kilka pierwszych dni - przeróbki itp itd.)

 

88967982.jpg

 

12739583.jpg

 

62403242.jpg

 

20179866.jpg

 

78843829.jpg

 

A tu już wersja obecna :)

 

75285757.jpg

 

84899711.jpg

 

74775977.jpg

 

94267562.jpg

 

57606910.jpg

 

49767241.jpg

 

36200490.jpg

 

69903186.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wkoncu o tej glebie napisze :) Na wstępie zaznacze że wbrew pozorom nie jest to wynik diaksa ani cybantow bo to mord dla auta (raz tak zrobilem w e34 i nigdy nie powtorze) Jako że e30 ma amrtyzatory na tak zwane wklady postanowilem troszkę przerobić zawias. Wyjalem cale amory ze zwrotnica i wyjalem wklad ktory byl baaaaaaaaardzo dluuuuugi. Policzylem ile krotszy amor mozna zalozyc i zobaczylem na srednice dolu amora i gory. Po wycieczce do sklepu motoryzacyjnego okazało się że najlepiej pasowały wkłady do Vectry a (szkoda ze czesci opla w tym siedza ale nic nie poradze :) ) wiec kupilem je i przystapilem do modyfikacji. Na tokarce zostaly przytoczone elementy amora ktore musialy pasowac do oryginalnych elementów bmw (gora amora pod nakretke nad poduszke i gora tej grubszej czesci amora zeby zakrecic nakretke do lagi ze zwrotnica od bmw). Sama laga w ktora wchodzi amor zostala rowniez skrocona pod kielichem o 6cm. Sprezyny obnizajace dostalem od znajomego i zasiadly na przerobionych amorkach i z tylu. W ten sposob samochod siedzi jak na zdjeciach. Z tylu jest delikatnie za szeroka opona (225) i obciera przy obciazeniu ale juz poszukuje opon o lepszym rozmiarze :D Generanie może się wydawać że jest to druciarstwo ale wszystko jest zrobione tak jak powinno dlatego samochod zachowuje się naprawde super tzn nie skacze nie jest bardzo twardy. Miska jest bardzo nisko i progi ale da się jeździć. Wkońcu to nie pierwsze moje niskie auto :) pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia na jakims zlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...