Skocz do zawartości

[E30] Vlad - 316, vel Germański Oprawca


Vlad

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już tu siedzę, i wcześniej czy później musiałem jakieś auto pokazać :)

 

Drogą szybkiego interesu zanabyłem wczoraj auto, które do teraz nie wiem czemu kupiłem... plan był taki - miało być śmiesznie, lansowo, miał być potencjał. Raczej szukałem czegoś do odrestaurowania sztrucla taniego pomalowania i sprzedania potem... miała być czysta seria, no a popatrzcie sami co kupiłem :) Nie śmiać się ze mnie - to nie moje dzieło ! Będe wdzięczny za rady i pomysły co zrobić zeby to auto jakoś wyglądało... mam oczywiście szereg planów i rzeczy które zrobię już na dniach żeby to auto przypominało cokolwiek germana/culta, i zobaczymy jak mi to wyjdzie :)

 

Zbudowałem już do tej pory 3 hondy, w tym ostatnią całą od zera łącznie z całym silnikiem itd, teraz czas się wykazać w BMW :)

 

Jestem laik, czaje piąte przez dziesiąte, więc zapodawać wiedzę chłopy - im szybciej ogarne tym szybciej auto będzie wyglądać jak należy :)

 

 

Jest to 1.6 z gazownią, ma centralny, ksenon z soczewką i tyle... nawet radio mi zabrali :)

Co najważniejsze - JEST GLEBA !! :D

 

 

Plan natychmiastowy to :

 

- pospawać dziurawy wydech robiący straszny hałas

- ogarnąć parę fuck-upów mechanicznych, zrobić żeby jeździło na benzynie

- upierdzielić hak

- nowy zderzak przód (dokładka) i malowanie

- felgi BBS'owate czarne z wiaderkiem

- radio jakieś

- spolerować zacieki, pomalować wnęki i zamaskować inne cuda nieumiejętnego malowania w szopie

 

 

Foty na szybko z telefona :

 

 

bunia1.jpg

 

bunia3.jpg

 

bunia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce żeby mu doradzić a nie śmiać się z tej skrzywdzonej E30

 

sądząc z opisu duzo zmieniac nie chce. niema wzmianki o lakierze itp.

 

ja sie absolutnie niemam zamiaru nabijac.hehe(no dobra od teraz) bo sam chcialbym miec mozliwosc z maszkary zrobic masakratora w giermanskim stylu.

 

ale ok. podpowiedzi:

 

-jedna barwa lakieru

-dokladki z IS'a lub Mtech II (cos jak w hondach JDM :roll: )

-likwidacja chromu

-likwidacja pasa z frontowej szyby

-BH (black Hella) przod plus zenon

-zawieszenie lub springi obnizajace

-BBSki oklepane jakies

-w srodku siedzenia jakies Sitz'y

-kiera Mtech

-gałka em

i wsio, masz i latasz niemiecka dobrze zrobiona technologia.

 

pozdrawiam

 

p.s. ładna preludzia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ok. podpowiedzi:

 

-jedna barwa lakieru

-dokladki z IS'a lub Mtech II (cos jak w hondach JDM )

-likwidacja chromu

-likwidacja pasa z frontowej szyby

-BH (black Hella) przod plus zenon

-zawieszenie lub springi obnizajace

-BBSki oklepane jakies

-w srodku siedzenia jakies Sitz'y

-kiera Mtech

-gałka em

i wsio, masz i latasz niemiecka dobrze zrobiona technologia.

dzięki chłopie i o to mi chodziło :)

celowo dałem fure w takim stanie w jakim kupiłem, zeby było widać zmianę i co w aucie zrobiłęm od kupna i ogólny progress :)

 

nie robie sobie jaj, mam zamiar na prawde doprowadzić to auto do niezłego stanu i potrzebna wasza pomoc i wiedza, bo niestety to co jest w necie pod hasłem bmw, oraz na allegro to jest fikcja... tak samo było z hondą :)

 

 

co do poruszonej kwestii lakieru - mam auto 2 dni więc na razie zostaje jak jest przynajmniej na najbliższe kilka tygodni.... jeśli auto zasłuży sobie na to żeby zostać u mnie dłużej, to pójdzie cała buda w jeden kolor i będzie się wszystko trzymać kupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle.

rób auto pod siebie a nie pod innych.

musisz sam ustalic sobie swoja droge, co Ci sie widzi a co nie bo kwestie typu cyt"wywal chrom-line itp" sa bezsensu moim zdaniem

aczkolwiek żeby nie dostac typowej zj***** jak najbardziej słuszne jest napisanie co mozna zrobic zeby było Classic Old School... German itp a xo wybierzesz to juz Twoja brocha:) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dobry dostaniesz warna za nazwe tematu ;)

 

 

reszta, tak jak wally napisal, pozbadz sie wszelkich znamion agroturyzmu w tym aucie, pomaluj chociaz przedni zderzak jeszcze raz, pozbadz sie tych chromow, haka i badziewnego przyciemnienia szyb, zaloz jakies kolo szerokie (borbet a?kiedys była oklepana, teraz sie wszyscy rzucili na RSy wiec masz szanse sie wykazać) i o ile gleba nie była robiona szlifierką, to masz całkiem przyjemne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, to się powoli zabrałem za to padło :)

 

wizyta w lakierni, dobrałem lakier i polakierowałem zderzak i grill które najbardziej wołały o pomste...... wyszło całkiem zacnie :) jak dorwę nową dokładkę i kierunki to sciągam listwy i idą do lakierowania razem z dokładką :)

 

przod_beco.jpg

 

 

co do dokładek natomiast, mam pytanie którą wziąć bo wykminiłem 2 dostępne na alledrogo :

 

coś takiego :

 

1186823011

 

takiego ( to jest chyba Mtech tak ? ) :

 

 

 

1202760250_1

 

którą wziąć żeby to miało ręce i nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę mówić ale TY to w ogóle masz miksta: pas od szerokiej (prawidłowo), halogeny od wąskiej, a ta dokładka pod pasem ty chyba od golfa :shock:

Jeśli chodzi o dokładki, które pokazałeś to pierwsza jest do wąskiej lampy, a druga do szerokiej - taką potrzebujesz, ale to zapewne wielu się nie spodoba, bo pewnie jest to włókno szklane :wink:

Jeśli nie zamierzasz skompletować całego M-techa to lepiej wymień tylko przedni pas (w ogóle przydało by się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zwisa mi to że to laminat panie to jest darmolot na gaz ktory ma działac na gimnazjalistki które nie rozróżniają ori mtecha od laminatu więc wybieram opcje za 80zł :mrgreen:

 

co do dokładki, zgadza się, jest z golfa :mrgreen: idzie na śmietnik najszybciej jak sie da :) halogeny z wąskiej listwy tez znikną jak wjedzie ta dokładka więc jak ktoś tam sie czai to chetnie opchne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co tutaj ta galeria, skoro w planach jest dokładka z laminatu?

 

Albo chcesz te e30 odwieśniaczyć i zrobić z niej coś solidnego, albo chcesz dokładać inne druty, jak dokładki z laminatu i wyrywac gimnazjalistki.

 

Przykład jak zrobić porządnie sedana masz tu >> http://www.bmw-syndykat.pl/viewtopic.php?t=449&start=0

 

I jak widać wcale nie trzeba m-techów, 3tlg itp... Wystarczy robić z gustem i z głową :wink:

 

poozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co tutaj ta galeria, skoro w planach jest dokładka z laminatu?

 

poozdro

 

a to dokładka z laminatu to jest aż takie zło tutaj ?

 

Hmm... Ciekawy jestem w jakim stanie była twoja Honda że odważyłeś się na zakup tego czegoś

 

Panie, ja Hondy wcale nie sprzedałem, kupiłem tą e30 jako alternatywe w gazie bo Hanka po odpowiednich modyfikacjach nadaje się raczej już tylko do zabawy, szczególnie że wpierdziela 20/100 ;]

 

Co do tego jak wyglądają moje auta, bądź też wyglądała poprzednia, mogę pokazać, gwoli jasności że nie macie do czynienia z jeleniem :

 

Moja była, którą mam w podpisie, rocznik 89 :

 

www.p3gproject.carbonmade.com

 

th_p3g6.jpgth_p3g2.jpg

 

Moj obecny projekt :

 

th_pralka6.jpgth_pralka5.jpg

 

http://www.jdm-option.pl/forum/viewtopic.php?t=6337&start=0

 

 

 

Ludzie dajcie na luz ! :) nie zamierzam zrobić z tego auta pełnego retro, germana czy innego tam culta, poniewaz auto samo w sobie jest już zwieśniaczone wymyślnym malowaniem przez chłopka spod Głogowa od którego to kupiłem... natomiast zrobię po swojemu parę poprawek i pokażę że może to to wyglądać, dajcie mi trochę czasu tylko :)

 

A odpowiem jeszcze na pytanie "po co galeria" - jakby mnie nikt z was nie zj**ał za to czy tamto to nigdy bym się nie nauczyl o co cho, w nowo poznawanym przeze mnie właśnie stylu oraz marce aut. To auto ma dla mnie charakter czysto testowy i zamierzam się na nim podszkolić z teorii i praktyki, natomiast za jakiś czas ono pójdzie do ludzi i kupi sie e36 zrobi swapa i od podstaw tak jak należy bez laminatów :) To tak gwoli wyjaśnienia :)

 

p.s. prowokację z gimnazjalistkami łykneliście zdrowo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...