Skocz do zawartości

[E34] M5 shadowline by kristo


kristo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

kristo, eeeeh, wiesz co ? Tak patrze na ten Twoj przod i az wytrzymac nie moge bo jest KOZAK !!! Sam zderzak od M5 a tyle potrafi polepszyc w e34... a ja szukam i szukam i jak sa to za chora cene...

 

Menello, ja przez ponad pół roku polowałem na emkowy i nie znalazłem. Zdecydowałem się na M-technik i ten właśnie mam założony. One się między sobą nieco róźnią. Pisałem o tym wcześniej w tym temacie. M-technik ma większy ten spoiler :-D. Odnośnie nerek - mi także bardziej podobają się wąskie :). Hmm, teraz coś z tymi znaczkami będzie trzeba zrobić... dzięki za podpowiedzi. Jak wymyślę - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzieki!

 

nareszcze zebrałem komplet części na potrzeby kompletnego remontu przedniego zawieszenia, oraz układu napędowego. Do tego zestaw czerwonych poliuretanów o twardości ok 75 jednostek. Po remoncie będę chciał popracować nieco nad estetyką.

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

uff, nareszcie betka odebrana od mechanika. Zrobiliśmy:

 

- pełny remont przedniego zawieszenia (wachacze, tuleje),

- drążki układu kierowniczego (geometrię oczywiście też),

- tłumik drgań skrętnych, podpora wału i tylny przegub przy dyfrze,

- poduszki pod skrzynią,

- uszczelnienie skrzyni i dyfra.

 

z kosmetyki:

 

- poprawiony montaż listew shadowline,

- kryzy pod zderzakami (tak podobno sie nazywaja te uszczelki).

 

Mam jeszcze ambitny plan by zrobić co nieco przed Tarnowem. Oby czasu starczyło.

 

Dziękuję Menelowi za dzisiejsze spotkanie : ). Piękna ta jego Beta. Zdjęcia tego wogóle nie oddają...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję Menelowi za dzisiejsze spotkanie : ). Piękna ta jego Beta. Zdjęcia tego wogóle nie oddają...

 

Pozdro

Hehe, fajnie sie z Toba jezdzilo po centrum, kazdy zakret bokiem. Ale to za***iscie wyglada :twisted:

Ale na nastepny raz pamietaj ze ja mam o polowe mniej kucykow niz Ty ! :evil: i czasami nie dawalem rady Cie dogonic :lol:

 

A kola tez widzialem..i oponki..Masakra ! Po odnowie biologicznej u Fabiana wygladaja jak nowki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az wydawaloby sie ze na tym nie da sie jezdzic

 

da się, tylko spalanie jest wyższe o ok 2-3 litry w mieście niż na 8"+9".

 

Menel - sorry za to driftowanie, ale jak popada to uwielbiam polatać nie narażając napędu/opon/silnika na katusze gdy jest sucho. Obiecuje, że w trasie do Tarnowa będzie kulturka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne male uwagi ode mnie , to wypoleruj koncowki wydechu..normalnie autosolem i srodek ladnie wyplakuj - wszystko co ze skory w srodku to koniecznie dobrym mleczkiem nablyszczajacym. Srodek felg chyba bym nie polerowal, zostawilbym w srebrnym kolorze a rant tylko w polerce :wink:

 

A silnik to wkreca sie jak w jakims motorze "scigaczu" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre slowa,

 

HT - nie chce zapeszać. Jeśli zdążę - to wszystko się wyjaśni w Tarnowie. Jeśli nie - będzie taka, jak na foto. Przygnoitły mnie czasowo te tematy eksploatacyjne. Kanapa dobrze się trzyma, dzięki : ).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mam nadzieję, że nie wymiękłeś i nie wymieniłeś rantów na tyle :twisted:

 

Myślałem, że masz zwykłą kanapę, a nie tą limitowaną z s38b36

 

Aha - mam jeszcze jedno pytanko - czy robisz statystykę, ile świeżych aut skillowałeś na ulicy niepozorną czarną lochą? :mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie widziałem jeszcze b36 bez tego "barku" po środku...

 

a z killowaniem to jest tak, że śmigam często na krótkich odcinkach i silnik nie łapie odpowiedniej temperatury, więc zdroworozsądkowo odpuszczam wyścigi. Jeśli jednak już jest ciepły, to czasem lubię się poganiać. Na g-techu wypluwa 5,47 sekund do paczki, po trzech tysiącach od zmiany oleju właściwie nic nie ubyło (coś musiało, ale po bagnecie tego nie widać) po wlaniu było 3/4 między min a max i tak się utrzymuje. Wnioskuję po tym, że motor jest raczej zdrowy. Były jakieś WRX-y, Forestery, Volvo T4, 540, hondziawki różniste i co ciekawe turbodiesle. Te nowe są naprawdę mocne. Miałem wyścig z tym e60 535 z 3.0 biturbo i, wstyd się przyznać, ale ledwo mu dałem radę. Jak do tej pory dostałem łomot od nissana sunny 1.8 turbo. Niepotrzebnie dałem mu fory na początku, bo wyglądał niepozornie i poprostu utrzymał odległość. Nie dochodziłem go. Ale żeby nie było emka jest w miarę szybka to fakt, ale nie jest to niewiadomo jaki pocisk. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...