Skocz do zawartości

[E46]* 4 doors for more whores > ELBE


ELBE

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że najwyższy czas założyć galerię mojej maszyny na Syndykacie. Na dzień dzisiejszy jest to seryjna e46 bez tuningu. Chyba nie można nazwać jej totalną serią gdyż jest włożonych w nią trochę "części-zamienników".

 

Na chwilę obecną samochód jeździ na oryginalnych felgach BMW 16". Lekka porażka Silnik to 2.0 benzyna. Wyposażenie standardowe bez większego wypasu. Rocznik 1998.

 

Najbliższe plany to:

 

a) felgi 17" 8.5J ET13 AC Schnitzer, które już czekają w garażu

B) opony Nankang 205/45/17, które kurier ma dostarczyć do mnie jutro

c) gwint TA Technix, który ma sprawić, że zagości uśmiech na mojej twarzy

 

Ogólnie zależy mi na utrzymaniu samochodu w ładnym stanie, dbanie o lakier i pozostałe elementy.

 

Oto samochód:

 

sesja-1-a.jpg

sesja-1-b.jpg

sesja-1-d.jpg

sesja-1-e.jpg

sesja-1-g.jpg

sesja-1-h.jpg

sesja-2-a.jpg

sesja-2-b.jpg

sesja-2-c.jpg

 

 

Oto felgi, które już czekają na założenie:

 

992219913-1.jpg

 

 

Wszelkie propozycje i sugestie zmian w powyższym samochodzie są przeze mnie mile widziane.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dzięki za pomoc i dobre rady ludziom takim jak /alfabetycznie/: Bumer, Kojot, KubaV8, Lookas, Molo, PATT, Paweł, Rafał_BMW, Seba, Siwydomik3, Viperstr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

fajnie ze masz zamiar o nia dbac :) Felgi ladne , fajne et i szerokosc , bedzie rowno z blotnikami , tylko martwie sie czy jak ja obnizysz to czy te opony nie beda ocierac... dlaczego taki wysoki profil gum wybrales? Zółte kierunki z przodu troszke zabardzo sie odcinaja. Ogólnie widac ze autko zadbane i ładne. gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
fajnie ze masz zamiar o nia dbac :) Felgi ladne , fajne et i szerokosc , bedzie rowno z blotnikami , tylko martwie sie czy jak ja obnizysz to czy te opony nie beda ocierac... dlaczego taki wysoki profil gum wybrales? Zółte kierunki z przodu troszke zabardzo sie odcinaja. Ogólnie widac ze autko zadbane i ładne. gratuluje!

 

Opony z pierwszego postu były tak wielkie bo felgi jeździły na E39. Tamte opony są już zdjęte. W tej chwili naciągnięte są Falken ZE 912 205/40R17 84 W XL (nówki sztuki).

 

Żółte kierunki na chwile obecną zostają. Powód pierwszy: jest dość oryginalnie bo jest już gleba i felgi Schnitzera w połączeniu z tymi żółtymi kierunkami. Powód drugi: ograniczone fundusze na mój tuning.

 

Poczekaj na zdjęcia, które już niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz wnetrze :D

 

szkoda ze takie male kolka beda :( do e46 najlepsze sa min 18"

 

 

i kierunki na biale zmien :) no i czekam na zdjecia po wmontowaniu tego co tam nazbierales

 

Spróbuję zrobić jakieś ładne fotki wnętrza. Swoją drogą muszę umyć tapicerkę :)

 

Chciałbym 18", ale nie tak łatwo znaleźć coś konkretnego w ludzkiej cenie. Te 17" wyglądają całkiem sympatycznie muszę Ci powiedzieć. Ty także poczekaj na fotki :)

 

Białych kierunków na razie nie będzie :) Ale któż to wie co nam życie przyniesie. Hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja !

Wrzucam zrobione dziś zdjęcia samochodu po zmianach jakie w ostatnim czasie zostały wykonane. Fotki mają trochę fantazyjne kadry więc musicie kręcić głowami żeby coś dojrzeć :D Chwila gimnastyki nikomu nie zaszkodzi :) Zdjęć jest dość dużo, ale szkoda mi było żeby się zmarnowały.

 

 

 

LISTA WPROWADZONYCH MODYFIKACJI:

 

1. Założone felgi AC Schnitzer 17" 8.5J ET13

 

2. Felgi zostały pomalowane proszkowo

 

3. Naciągnięte nowe opony Falken ZE 912 205/40R17 84 W XL. W międzyczasie naciągnięte były także opony o rozmiarze 205/50/17 ale była to totalna porażka. Były to straszne balony.

 

4. Założony gwint TA Technix. Razem z nim skrócone łączniki stabilizatora, odboje i osłony. Wiem, wiem, że gwint jest ustawiony wysoko, ale jest to optymalna wysokość aby dało się tym samochodem normalnie jeździć po Polsce :) Jest to mój jedyny środek lokomocji. Przez jeden dzień przód i tył samochodu były ustawione 2.5cm niżej niż teraz i jazda była katastrofalna :) Przytrzeć podwoziem można było prawie o wszystko :D

 

5. Założone cztery pierścienie centrujące gdyż felgi pochodzą z BMW E39.

 

6. Wypchane zostały tylne nadkola i zagięte zostały ich ranty. Operator maszynki: Kester :)

 

 

 

NAJBLIŻSZE PLANY:

 

1. Dystanse 15mm na wszystkie cztery koła aby samochód się pogrubił. Na chwile obecną brakuje mi szerokości w tym pojeździe. Zakładałem testowo pierścienie 15mm na jedną stronę samochodu i efekt był bardzo zadowalający. Przy okazji

liczę na to, że gdy koła będą szerzej uda się zamaskować pewien niedostatek gleby.

 

2. Zastanawiam się na całościowym shadowlinem, tzn. listwy oraz nerka. Co do czarnych listew to pomysł wydaje się być dobry bo odmłodzi to samochód, ale czarna nerka mnie wciąż nie przekonuje. Zrobiłem sobie poglądowy VT i nie widzi mi się to za bardzo. W każdym razie dwóch ludzi mnie na tę czarną nerkę namawia :D Hehe.

 

 

 

Wszelkie sugestie, idee, zażalenia, przemyślenia, prezenty, skargi, zachwyty, groźby, darmowy pokarm, dotacje finansowe na dalszy tuning mile widziane. Hehe.

 

Pozdro oraz podziękowania dla poniższych postaci za wszelkie podpowiedzi, pomysły i inne takie: Bumer, Kester, Kojot, Molo, Seba328, Viperstr.

 

Specjalne dzięki za wsparcie techniczne oraz moralne: Beata :):P

 

 

Oto zdjęcia:

001wq.jpg

002rm.jpg

006vp.jpg

004uiv.jpg

008cn.jpg

003gy.jpg

010bw.jpg

005ck.jpg

009eg.jpg

011mrc.jpg

007mf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podstawy są do dalszej modyfikacji. może nerka w czarny połysk, zaciski hamulca na pomarańczowo, do tego jakby tak chromy na czarne wymienić i byłoby ciekawe. Trudno jest kolego poruszać się germanem na co dzień, szkoda że koło nie ma tych 18' i nie leży ciut niżej. Czekam na dalsze mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej już autko wygląda z tym zawiasem i na tej feldze. Jednak te chromy tak jak Ci mówiłem muszą odejść na rzecz czarnego połysku :twisted: Moim zdaniem będzie to jako całość lepiej wyglądało. Co do przodu a konkretnie zawiechy spróbuj zejść jeszcze deko niżej ok 10-15 mm, różnicy wielkiej i tak już w jeździe nie będzie czy przycieraniu a będzie znacznie lepiej wyglądało. Bo widziałem jak jechałeś to przód trochę za wysoko był no, ale to już decyzja należy do Ciebie. No i ten dystans postaraj się zdobyć te 15-20 mm

 

Co do wnętrza to te wykończenie drewno podobne są okropne :shock: nie mój gust jak na takie auto. Każde inne tylko nie to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na chwilę obecną na wszystkie cztery koła doszły dystanse 15mm i samochód poszedł jeszcze w dół około 7mm :) Pojazd nabrał szerokości trochę więcej. Wrzucę zdjęcia za jakiś czas.

 

LoOkas: Czarne listwy tak :) Ale nie mogę się przekonać do czarnej nerki w tym samochodzie. Zamiast tego myślę nad zrobieniem BH w przednich lampach.

 

Bumer: Ech ten shadow :) Pozdro !

 

Seba: Znowu shadow :mrgreen: A jakby tak tę imitację drewna zmatowić i pomalować na czarno to by było... :)

 

Viperstr: Tylko weź później jeździj z takim obniżeniem :mrgreen: Na razie poszła w dół parę milimetrów względem ostatnich zdjęć. Z resztą sam wiesz :)

 

PATT: Jak widzisz w końcu coś się ruszyło. Dołączasz do zastępów ludzi, którzy mnie namawiają na czarną nerkę :) He he. Jedyny przeciwny to Viperstr oraz wciąż ja :) Ale myślę intensywnie.

 

Pozdrrrrrrrrrrrrrr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda jak się ją mija na drodze naprawdę super naleśniczek

 

Teraz jeszcze fajniejszy :twisted: dwa dni kręcenia gwintem i dopasowanie do nadkoli dało lepszy efekt. Niby jak ogląda się foty to nie widać tego "ÅAÅ" ale jak się widzi na drodze na żywo to wygląda rewelacyjnie. Najniższa e46 w otwocku :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda jak się ją mija na drodze naprawdę super naleśniczek

 

Teraz jeszcze fajniejszy :twisted: dwa dni kręcenia gwintem i dopasowanie do nadkoli dało lepszy efekt. Niby jak ogląda się foty to nie widać tego "ÅAÅ" ale jak się widzi na drodze na żywo to wygląda rewelacyjnie. Najniższa e46 w otwocku :twisted:

 

A właśnie , że widziałem ją po Twoich modach wczoraj, podczas prób przejazdu :twisted::-D nawet dzwoniłem do Elbego ale on nie odbiera fona podczas jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Otwocku musi być na czarno! 8):mrgreen:

 

Wczoraj cię widziałam pod blokiem jak latałeś wkoło fury :mrgreen:

 

Czarno i zło :)

 

Od tego latania dookoła samochodu staję się chyba już znany na blokach :mrgreen: Ja natomiast pamiętam jak kiedyś Cie często widywałem rano jak jechałaś w stronę Warszawy, a teraz czasem śmigniesz przez centrum Otwocka :) Ale ogólnie jakoś mało Cię widać. Czyżby mąż, dzieci, stabilizacja ? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elbe jak już Ci mówiłem przez tel , fajnie wygląda jak się ją mija na drodze naprawdę super naleśniczek ,

 

pozdro

 

Dzięki Ci za te słowa :) Takich pochwał mi właśnie trzeba po tym ile przeszedłem żeby ten samochód wyglądał tak jak wygląda :) Niby wiele nie jest zrobione, ale robię wszystko po raz pierwszy i problemów, kłód pod nogami jest bez liku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...