Skocz do zawartości

[E30] Sławek325 --> 320i --> 344i


Sławek325

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od jakiegoś już czasu mam e30 którego szukałem prawie rok :)). Auto prosto z niemiec. Stan jak na 20sto letnie auto można powiedzieć idealny :mrgreen:. Na całym oryginalny lakier, nie miała najmniejszej stłuczki, nic nie stuka nic nie puka. Blacha zdrowiutka, nigdzie nie pognita. Silnik chodził jak zegarek, 210 tys. do przebiegu 209 jeździł na syntetyku. Później wylądował w innym e30...

Tak wyglądała jak ją nabyłem jakieś 10 miesięcy temu :

 

7099652793.jpg

 

7099652791.jpg

 

7099652795.jpg

 

 

7099652796.jpg

 

Odrazu po kupnie przyszły springi FK, nacinane tarcze ATE, dystanse na tył, kubełki D&W, czarna kanapa z podłokietnikiem, lusterko MT2, inna kierownica.

 

0084r.jpg

 

0082.jpg

 

0088c.jpg

 

Środek po małych zmianach:

 

dsc03060w.jpg

 

dsc03063.jpg

 

Po Polsce zrobiłem nią 2500km i silnik został sprzedany

dsc00011a.jpg

 

całkiem przypadkiem e30 dostało nowe felgi :) 16/9 x4

 

dsc00164x.jpg

 

Na dzień dzisiejszy prace blacharskie dobiegły końca. Każde miejsce w którym pojawiała się rdza zostało wypiaskowane i zabezpieczone :)

 

dsc00658l.jpg

 

Po tym jak okazało się że skrzynia, a w szczególności dwumas z m60 bez mocnej przeróbki nie podejdzie mi do m62 musiałem skombinować drugi zestaw z m62b44 :roll: :

 

dsc00735d.jpg

 

dsc00774xq.jpg

 

Zmieniłem tylne hample z bębnowych na tarczowe. Wahacze wypiaskowałem i pomalowałem, wymieniłem przewody hamulcowe, szczeki hamulca ręcznego, założyłem nowe łożyska, wymieniłem linki.

dsc00714h.jpg

 

dsc00761w.jpg

 

Belka podobnie, założona oczywiście na nowych gumach:

dsc00759o.jpg

 

dsc00775w.jpg

 

Tu tez wypiaskowałem :mrgreen: :

 

dsc00769qa.jpg

dsc00772v.jpg

 

dsc00666gi.jpg

 

dsc00489bh.jpg

 

Belka została wypiaskowana, wzmocniona i pomalowana

dsc00673k.jpg

 

Dawca : :tun: :

kopiac112688069.jpg

 

Silnik wyjęty...

dsc00834iv.jpg

 

Żeby spać spokojnie musiałem go rozebrać i posprawdzać stan ślizgów, panewek i innych części :P

dsc00882g.jpg

 

Profilaktycznie przyszły nowe panewki korbowodowe

dsc00880i.jpg

dsc00871y.jpg

 

Do wymiany idą tez wszystkie simeringi, rolki, łożyska.

 

Powoli będę się zabierał za składanie silnika. Odebrałem już część uszczelek.

dsc00894gb.jpg

 

Więcej zdjęć auta na www.e30v8.jpg.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

O Kur...wa! :shock:

Grrrrubo :twisted: Bede sledzil projekt bo dobra franca sie szykuje :mrgreen:

 

Auto ma byc do jazdy na codzien czy w jakis innych celach je budujesz??

 

Od początku nie przeszło mi nawet przez myśl aby robić to auto do driftu... za dużo km zrobiłem aby ją znaleźć i za dużo pracy oraz pieniędzy wkładam aby tyrać ją na torze.

Będzie to auto do jazdy na co dzień... no i od święta do killowania na trasie tych, którzy myślą, że są szybsi :wink::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę żę baza pochodzi z Tarnowa :)

Nie do końca ;) Właściciel był tylko tam zameldowany. Po auto jechałem w okolice Ząbkowic Śl.

Kupiłem ją od gościa który sprowadził auto dla żony... lecz się nie spodobało chyba ;) Po dokładnych oględzinach auta na stacji kontroli pojazdów, wywaleniu tapicerki z bagażnika itd :mrgreen: wpłaciłem zaliczkę i czekałem 2 dni aż przyjdą polskie blachy bo jeszcze nie była zarejestrowana w pl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz może kolesia z Namysłowa, ktory ma 2 e30 cabrio ? Jedna pomaranczowa w kompletnym MT2 i druga w niebiesko-fioletowym kameleonie o ile dobrze pamietam z tzw. tajfun grillem od riegera. O takim http://www.allegro.pl/item1042034082_tajfun_grill_z_pakietu_riegera_bmw_e30_rarytas.html . Pomimo, ze nie podobaly mi sie te auta jestem ciekaw czy sa gdzieś w sieci. pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz może kolesia z Namysłowa, ktory ma 2 e30 cabrio ? Jedna pomaranczowa w kompletnym MT2 i druga w niebiesko-fioletowym kameleonie o ile dobrze pamietam z tzw. tajfun grillem od riegera. O takim http://www.allegro.pl/item1042034082_tajfun_grill_z_pakietu_riegera_bmw_e30_rarytas.html . Pomimo, ze nie podobaly mi sie te auta jestem ciekaw czy sa gdzieś w sieci. pozdr,

 

ja znam, raczej w sieci ich nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz może kolesia z Namysłowa, ktory ma 2 e30 cabrio ? Jedna pomaranczowa w kompletnym MT2 i druga w niebiesko-fioletowym kameleonie o ile dobrze pamietam z tzw. tajfun grillem od riegera. O takim http://www.allegro.pl/item1042034082_tajfun_grill_z_pakietu_riegera_bmw_e30_rarytas.html . Pomimo, ze nie podobaly mi sie te auta jestem ciekaw czy sa gdzieś w sieci. pozdr,

 

Znam. W sieci to ciężko będzie je znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz może kolesia z Namysłowa, ktory ma 2 e30 cabrio ? Jedna pomaranczowa w kompletnym MT2 i druga w niebiesko-fioletowym kameleonie o ile dobrze pamietam z tzw. tajfun grillem od riegera. O takim http://www.allegro.pl/ite...30_rarytas.html . Pomimo, ze nie podobaly mi sie te auta jestem ciekaw czy sa gdzieś w sieci. pozdr,

 

foty mejd baj Dahrek :)

 

otwarciesezonuskarbimie.th.jpg

otwarciesezonuskarbimie.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób foto relację, takie galerie najciekawiej się ogląda :!::-D

Ps. przy okazji mam pytanie, jako że masz temat na tapecie. Coś mi cyka tak jakby łańcuch z lewej strony, co to może być - jakaś prowadnica ślizg, czy istnieje możliwość naciągu łańcucha i czy dużo zabawy z tym jest :?:

Pompa olejowa dokręcona i łańcuch naciągnięty.

Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób foto relację, takie galerie najciekawiej się ogląda :!::-D

Ps. przy okazji mam pytanie, jako że masz temat na tapecie. Coś mi cyka tak jakby łańcuch z lewej strony, co to może być - jakaś prowadnica ślizg, czy istnieje możliwość naciągu łańcucha i czy dużo zabawy z tym jest :?:

Pompa olejowa dokręcona i łańcuch naciągnięty.

Przepraszam za OT.

 

Jak tylko będzie jakiś postęp to na pewno wrzucę foty :-)

Prowadnica na pewno Ci nie cyka. Åańcuch też raczej nie.

Jeśli chodzi o naciąg, to jest napinacz więc nie ma potrzeby grzebać przy tym.

Myślę, że może Ci cykać popychacz. Jaki masz przebieg i na jakim oleju jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma to związek z olejem, bo jak zimny to jest cicho, ale jak się trochę rozgrzeje to dopiero słychać i mnie to wku.wia. Przebieg to 304tyś. (realny) a olej to mobil 1 0w40, wcześniej był castrol edge 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma to związek z olejem, bo jak zimny to jest cicho, ale jak się trochę rozgrzeje to dopiero słychać i mnie to wku.wia. Przebieg to 304tyś. (realny) a olej to mobil 1 0w40, wcześniej był castrol edge 0w40.

 

Więc będą to popychacze. Wymień, albo zalej gęstszy olej - często pomaga.

W aucie znajomego była podobna sytuacja. Został zalany bodajże Castrol High Millage i ucichło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Winfinity
×
×
  • Dodaj nową pozycję...