Skocz do zawartości

[E36] 328i GT Motorsport Edition od Bartasa


Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym namyśle i konsultacji z Adamem Kuncem z Auto Classic Service w Raszynie, podjąłem decyzję o szukaniu przyczyn usterki w tym silniku i usunięciu jej. Adama diagnoza była prosta i w sumie talka sama jak Zygzaka na GFie - pogięte zawory. Oszacował, że naprawa nie powinna przekroczyć +/- 2,5 k PLN. Tak jak mówiłem rozrząd nie przeskoczył, skrzynia biegów jest pancerna więc tam nic się stać nie mogło, teraz chłopaki z Wiltronica zrzucają głowicę i pomału zaczynają remont. Wciąż jestem zdania, że na 3er fest zdążę wyjechać.

Stay tuned, jak coś będę wiedział, dam znać!

Pzdr!

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie chciałem i dalej nie chcę w Motorsporcie M54, a jeśli bym chciał S50 albo S54 to bym sobie kupił ///M3 E36 lub E46, co pewnie uczynię w najbliższej przyszłości, chyba że padnie mi na mózg i zabiorę się za ukończenie projektu mojego brata E30 z V8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jednak diagnoza trafna :wink: taki ze mnie ZygZag

-no widzisz Bartes mechanik choć motocyklowy ale po bimbrze Mikala też prawde nieraz trafną Ci powie :wink:

-w motocyklach to norma lamusy czesto mylą sobie góre z dołem i dopiero sie gną wentyle  :roll:

 

-koszty myśle byku że nawet będą mniejsze -wiec głowa do góry serce w motosporcie znów zacznie bić gangiem 6 garów 

a 3er już za 2,5 tygodnia wiec bedzie co opijać  piwo  piwo  piwo  piwo  piwo  piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas wrzuc twardsze sprężynki pod wałki to będziesz mógł nawet z 5 na 2 przepinać :D

 

A wtedy się bez tej Hajtekowej tapety na przednią szybę obejdzie :D

 

Bo na logikę , zakręciłeś ją pod 8500-9000obr i nie nadążyła góra za dołem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylili się wszyscy, niestety...

świeca:

53gn52Tl.jpg

 

zawory:

37Hbvw8l.jpg

te dwa akurat łatwo było wyjąć, bo nawet sprężyny puściły... oprócz tego z 6 jeszcze stało w miejscu.

 

tłoki:

Ti9NC01l.jpg

MMtzMq5l.jpg

bez komentarza to pozostawię.

Uszczerbki na 5 cylindrze są nawet poniżej linii pracy tłoka...

Co wy na to? Ja myślę, że chyba jednak lepiej szukać słupka b28...

W przeciągu kilku godzin mam dostać wycenę za robotę. Sam słupek z 97/98 w bdb kondycji mogę mieć za jakieś 2200 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zdjęć komory silnika po wymianie motoru na razie nie mam, bo rozpórka pojechała na piaskowanie i ponowne malowanie proszkowe w czarny mat, ale zamiast tego uraczę was kilkoma zdjęciami z zeszłego tygodnia ;)

 

cNpV6WLl.jpg

0Ygb9cZl.jpg

1gRyQw8l.jpg

4zkAIlul.jpg

nbotRr2l.jpg

 

I jeszcze jedna porcja po retuszu przez naszego kolegę Zkumeku ;)

 

LyHm7BXl.jpg

SBozqxJl.jpg

KQBvuuvl.jpg

EkOpCeQl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...