Skocz do zawartości

[E30] 318is by Pocisk997


pocisk997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem Wam przedstawić moją maskotke w postaci:

 

BMW 318is

1989r

 

Sprężyny M-technic

Amortyzatory Bilstein B8 (zrobione za mojej kadencji)

Koła Na lato Borbet BS 4x9j 215/40/r16

Na zime BBS 15"

Wnętrze Recaro

Wyposażenie Grzane lustra i zamki, elektryczne szyby i dach, OBC II , wspomaganie

kierownicy.

 

Za mojej kadencji zrobiłem zawias, tzn. zmieniłem sworznie wahaczy z przodu, zmieniłem wszystkie amortyzatory na Bilstein B8 (używki) i gumy wahaczy od m3, zmieniłem rozrząd , bo łańcuch, ślizgi i koła zębate wołały o pomstę do nieba i strach było jeździć...

 

Graty, które czekają na założenie, to:

Poliuretan na tył,

Szpera 4,27 na dużej głowie, ale nie mam dekielka,

Zagłówki do tylnej kanapy,

Roleta tylnej szyby,

Jakieś tam gadżety o których zapomniałem a z pewnością napisze w trakcie prac nad projektem.

 

dscf9987.jpg

 

dscf0023f.jpg

 

dscf9974x.jpg

 

dscf9966.jpg

 

dscf9962.jpg

 

dscf9947z.jpg

 

dscf2932desktop.jpg

 

dsc01766d.jpg

 

dsc01679yy.jpg

 

Tu na 9j , ale na tyle jeszcze bez dystansów:

 

dscf4683w.jpg

 

Tak wyglądała na jesień:

 

dsc01920h.jpg

 

dsc01915mc.jpg

 

dsc01914x.jpg

 

dsc01907yb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robsy-M-Technic, Dzieki:)

W sumie, powiem Ci ze jeszcze duzo pracy przedemna. Zalezy mi na szczególach, bo troche detali jeszcze jest do dopieszczenia.

Wlasnie dodaje kilka zdjec od lakiernika, bo stan blacharski tez nie byl perfekt, wstawialem reparaturke, i masa spawania podlogi, tylnego pasa i progów. Niestety jeszcze leci do lakiernika bo na progach wylazla znowu ruda :evil:

Plany sa takie, ze w aucie nie ma byc ani grama rdzy, ma jechac jak po szynach, ma nic nie stukac i ma byc troszke nizej :roll:

Co do felg... hmmm... narazie pozostana te, bo mój studencki budzet jest i tak mocno nadszarpywany przez e30, chociaz mysle nad pomalowaniem srodków na zloty, albo bialy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć róż jest w modzie :mrgreen:

Kiedy ja nie żartuje:D

Widzialem ostatnio e34 na bialych borbetach z polerowanym rantem i wyglądało to przyjemnie:)

A co do złotego koloru to myślalem nad czymś takim jak któryś z forumowych kolegów ma w kebabie. Jak znajde to pokaze o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Przód 8,5" x 17 wejdzie spokojnie, gorzej z tyłem, bo tam jest 10j, ale jak coś to pewnie się ktoś zamieni 10j za 8,5j.

Niech mi ktoś lepiej podpowie jakie hample do ori wahaczy tylko z piastami od kebaba, bo nie bardzo wiem:/ Pchać się w adaptery samoróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem trochę informacji na temat zmiany rozstawu na ten z e36 no i z tego co wiem to wahacze e30 i e36 ma takie same różnią tylko te od m3 e36. Można zrobić pierścienie - dobry i tani pomysł. Z e34 lub e36 wsadzają piasty, albo całe wahacze i zwrotnice z e36 a wyrzeźbić tylko mocowanie tych tulejek na wahaczu. Na tył każdy poleca poszukać kompletu zawieszenia od compacta e36 318ti albo 323i chociaż nie wierze że nie można czegoś taniej wymodzić... co do rzeźbionych adapterów to nieraz widziałem na necie wycinane ze stali ze wspawanymi insertami przykładowo więc ludzie tak śmigają. Może dobrać adapter z e36 i np większą tarcze czy coś ? jaki problem jest z tyłu że trzeba coś rzeźbić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Postanowiłem troszke uaktualnić galerię, bo autko pomału idzie w dobrą stronę, ale puki co wrzucam opóźnione zdjęcia, a aktualne przyjdą za jakiś niedługi czas jak autko wyjedzie od lakiernika, bo trochę było do roboty, włącznie z piaskowaniem progów, bo rok temu jeden z malarzy mi spierdolił robote.

47031508047d65d924e3b.jpg

img3493forum.jpg

img3497forum.jpg

img3498forum.jpg

img3502forum.jpg

 

Wpadło S 4.10 w dużej głowie

dsc00109rf.jpg

 

Autko poszło w dół za pomocą talerzyków obniżających własnego przepisu i roboty:

 

 

Na przód wleciały b8 utwardzane w Zerkopolu, na tył Koni Sporty.

Cała ta przeprawa z talerzykami miała miejsce dlatego, że wcześniej kupiłem nowe springi 60/40 i nie chciałem znów kupować nówek, a chciałem niżej.

dsc00216cc.jpgdsc00214c.jpg

dsc00220.jpg

 

Na talerzach auto usiadło tak:

dsc00225t.jpg

A aktualnie auto wygląda tak:

image011kk.jpg

image010ti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... jest nawet dużo do roboty. Trzeba fotele obszyć, bo wyglądają jakby je pies zeżarł, a potem wyrzygał, kierownica tak samo. Do tego musze wymienić skrzynie, która leży w piwnicy i czeka na montaż (tylko brakuje mi śrubek od wlewu i spustu oleju) , założyć jednomas od m40 no i w sumie to byłoby na tyle z podstawowych rzeczy.

 

Pożniej trzeba zakupić rozpórki, wspawać dwururkę itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Ostatnio trochę się z autem działo. Lakiery, teraz wnętrze, dziś zawiozłem do obszycia moje Recaro, więc w koncu może będzie można pochwalić się wnętrzem. Puki co załączam kilka fotek z dzisiejszej mikro sesji z kumplem z Lubawki.

Zrezygnowałem z Borbetów, na koszt seryjnych BBS(niestety brakuje mi do nich dekielków) , bo one są eleganckie, a borbety ni chu mi nie pasowały do wyglądu auta.

Ogólnie ostatni rok kosztował mnie masę pracy, szczegolnie blacharka , aby doprowadzić autko do "ładności"

choć to nie mnie oceniać, dlatego mam nadzieje, że wyrazicie swoje zdanie:)

 

 

forum1v.jpg

 

forum3sg.jpg

 

forum2ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko ocenic robote blacharska na zdjeciach, do tego wypadaloby obejrzec na zywo. cieszy jednak, ze robisz to sam i to e30 posuwa sie do przodu. szkoda, ze zrezygnowales z borbetow, ori bbs jest fajny, ale to auto zasluguje na jakies ciekawsze kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ciekawsze koło, ale narazie musze ogarnąć wnętrze, obszyć fotele, kierownicę itp. Dopiero jak ogarnę ważniejsze sprawy, to wleci koło, ale nie wiadomo też jakie, chciałbym coś 3tlg ale na ten sezon napewno mnie stać nie będzie nawet na 1tlg:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym zalece za niedługo pod milenijny to sam obczaisz jak jest. Ja z lakieru do końca zadowolony nie jestem, ale całokształt jest ok.

Macie jakiś pomysł czym można poprawić wygląd starego lakieru, bo lekko wypłowiał, a słyszałem że są jakieś pasty do wcierania (naczerniania) lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...