Skocz do zawartości

[E39] sczrncki - 525i

sczrnckiE39

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko , chciałbym wszystkich powitać!

Jako że moje BMW uczestniczyło w Germanfest 2024 oraz na Syndykatowej wystawce podczas Dub IT, postanowiłem przestawić swój projekt E39.

021612f163f24.jpg

Jest to poliftowe E39 z 2002 roku w wersji Edition Exclusive z silnikiem M54B25 i manualnej skrzyni. Z ciekawszych rzeczy które wyróżniają ją na tle innych E39 w exclusive to opcjonalna burgundowa tapicerka, ma też 3 ramienna kierownice w drewnie. 

Auto posiadam od 2016, zostało kupione w Szwecji całe w 100% oryginalne z vin od pierwszego i jedynego właściciela, który dbał o ten wóz jak mógł przez cały czas użytkowania, jednak typowe bolączki modelu niestety jej nie ominęły.

Tak więc świeżo po zakupie auto trafiło na poprawki do mojego zaufanego lakiernika, przez naloty korozji musiały zostać naprawione poszycie progu, doły drzwi przednich oraz tylna klapa. Dodatkowo została na nowo polakierowana maska przez obicia szwedzkimi kamieniami.

Przed naprawą całe auto miało pierwszą warstwę lakieru i absolutnie zero szpachli.

Auto również w tamtym czasie zostało ogarnięte w pełni mechanicznie i zawieszeniowo.

Tak wyglądała po zakupie i odbiorze od lakiernika: 

361e5e2131c05.jpg

28a60e90c05e8.jpg

aabc2e5486318.jpg

Auto w takiej formie pozostało przez 3 lata , jeździło weekednowo oraz tylko w sezonie letnim.

Przychodzi 2019 i postanawiam w końcu coś zmienić, zakupiłem felgi styling 121 8.5j i 9.0j. 

610333e850e41.jpg

fd978fe6e469c.jpg

Niestety przy ori zawiasie wyglądało to źle, więc niedługo później zakupiłem gwintowane zawieszenie MTS gold na springach eibach.

1eb24c43f8264.jpg

13db6f25ae7ec.jpg

Chwilę później wpadła dokładka ala Alpina oraz dystanse 20mm na przód.

530f1374fd1bf.jpg

3993e9f92312b.jpg

650f054ab07bb.jpg

27f47e41c736e.jpg

Tak auto jeździło 3 lata

w 2021 wpadają felgi 19" 3tlg RH Phoenix skręcone na 9.5j oraz 10.5j 

14efc86d1c36e.jpg

d8317698c1048.jpg

9c15929f96559.jpg

45357bbe60366.jpg

W 2023 z tylnej klapy znikła chromowana listwa exclusive oraz dołożony został spoiler Ala AC schnitzer. 

5b02f51c1fa50.jpg

Na przód wpadła listwa zamiast tablicy US z paskiem ozdobnym chrom oraz nerki V8

4e700f3015421.jpg

Na dzień dzisiejszy auto prezentuje się tak :

c5d739ac8aa11.jpg

56a542bbbe5b0.jpg

4fdcd9955d0a5.jpg

500613b513e13.jpg

4f5bb3c1a965c.jpg

a7c88b31d37da.jpg

ee4111df3efa2.jpg

caf65397c3cb9.jpg

Moim celem modyfikacji jest raczej odejście od dobrze znanego schematu modyfikacji czyli m pakiet , a raczej sukcesywne doposażanie w części OEM oraz nadwornych tunerów bmw dostępnych w ówczesnych czasach według swojej wizji.

W przyszłości chce :

-wymienic zderzak na wersję bez zaślepki haka, dołożenie dokładki nad wydech alpina oraz wypuszczenie wydechu.

- czarny sufit 

- nawigacja AC schnitzer w popielniczkę

- inne felgi 3tlg 19"

- klapa USA

Auto na ten moment jest tylko użytkowane jeżdżąc na spoty i zloty robiąc w sezonie letnim przebiegi niespełna 2 tys rocznie, w zimę oraz złą pogodę nie wyjeżdża. 

Proszę o opinie i sugestie 🙂

2 godziny temu, KUJON napisał:

Moja sugestia, skoro auto jeździ tylko na spoty i zloty to ogarnij te ranty bo są tak zapuszczone jakbyś jeździł 50tyś km rocznie lato/zima na tych samych kołach.

Zgadza się , ranty wymagają poprawy i polerke też bardzo szybko zjadają , finalnie chcę dojeździć do końca sezonu i albo zmienić koło, albo rozbudować je na radinoxach ciut szerzej.

Jest fajny pomysł na ta e39 ale tez muszę się przyczepić felg a dokładniej o to, że są za bardzo schowane do budy, musi być szeroko, rant po za błotnik tak jak widzisz to na innych projektach :) sukcesywnie działaj dalej pozdro!

W dniu 29.06.2024 o 16:52, sczrnckiE39 napisał:

”a raczej sukcesywne doposażanie w części OEM”

Tym czasem, radio azjatyckiej produkcji android 😅 

Srebne auta mają ciężej .. żeby się wyróżnić, sporo pracy przed tobą jeszcze  😉

Godzinę temu, Jotek napisał:

Zdecydowalbym sie jednak skupic na jednym tunerze bo teraz zaczyna sie robic powoli mix. Dokladka zderzala ala alpina, klapy ala acs. Poza tym plus za modzenie srebrnego auta. Trudne zadanie jak zauwazyl tez ktos powyzej

Właśnie nie chcę skupiać się na jednym , a raczej korzystać z różnych części tunerów dostępnych w tamtych latach żeby była inna na swój sposób, niż większość E39 ubrana w m pakiet ;) 

13 godzin temu, CrAsH napisał:

Tym czasem, radio azjatyckiej produkcji android 😅 

Fabrycznie był tu buissnes cd, dla mnie trochę bez sensu było iść w montaż przestarzałej MK4, zwłaszcza że do najprostszych nie należy. I nie widzę problemu jeśli wszystko działa w miarę sprawnie, działa multi, dźwięk bez porównania i wszystko zamknięte w obudowie prawie jak ori navi.