Skocz do zawartości

[e36] 328i Orient Blau Cabrio by Fredi


Fredi

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Z przodu zejdź do końca gwintu ja u siebie w h&r mam do samego końca nakrętki i latam tym na co dzień!nic się nie dzieje ! Jeśli chodzi o tył to zmieni springi od razu na trochę twardsze i załatwi sprawę, poza tym nowy gwint trochę zejdzie niżej , czekam na spasy, będzie dobrze 

 

Pozdro

Zgadza sie, zejdzie troche wiec na razie geometria, pojezdzic i dopiero bede ustawial docelowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek:

- nowe maskownice pasow z ASO - dramat, na zdjeciu widac ze komus nie chciało sie tego dobrze pomalować…

image.jpeg.f7393479f566ef83a8a8657392b2e6d5.jpeg

 

- gdyby ktos szukał izolacji skrzyni/wału , do e36 nowych nie ma, uzywki sa w agonalnym stanie, ale bardzo fajnie weszła izolacja z f33, pasuje praktycznie idealnie, jest tylko troche krotsza przy wejsciu w komore silnika 

image.png.d9fc6f664f92a1764ad514154208d166.png
 

image.jpeg.2fafddee230879a0a6679628ed3cd945.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio już na ukończeniu… brakuje tylko docelowego odtwarzacza. Co zamontowałem:

  • Wzmacniacz Helix M Four
  • Głośniki Morel Maximo Ultra x 6
  • Sub JLAudio 8w3v3
  • Okablowanie Hollywood i maty wytłumiające , niezbedne minimum, jak na dezdasznika
  • radio Blaupunkt Frankfurt, jeszcze nie przyszło więc pokaże za tydzien. Imo najbardziej pasuje do wnetrza kebaba

gra to wszystko bardzo fajnie, ja więcej nie potrzebuje a jest bardzo ładnie pochowane. Wiecej zdjec jak poskladam calosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze przymiatki dekielków: czerwone vs czarne. Raczej bedą czerwone.

ps: wczoraj była polerka, jakoś to wygląda choć na żywo woła o pomstę do nieba ;-) nowy lakier we wrześniu, na teraz musi wysyarczyć. 

 

295645B0-9D0B-44C5-BE1D-514880C52539.jpeg

C24E9F75-8E8F-4F42-BF30-EE14BEE967C4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 21:38, Fredi napisał:

Z kilku powodow:

- mam małe doświadczenie w gwintach, to moj pierwszy poskładany, wiec budowanie zawieszenia z kimś kto poswieca mi czas, odpyta czego potrzebuje i dobierze odpowiednie rozwiązanie jest dla mnie ważne

- PK dostarcza gotowy produkt, nie musze ciąć lagi i nic spawać, ori lagi zachowuje

- jakosc wykonania jest super, dobrane sa fajne komponenty, ponownie - pod moje potrzeby, czyli JA CHCE TYM JEZDZIC a nie tylko patrzec jak fajnie lezy na ziemi

poza tym w cenie jaką daje Piotrek Koc nie dostaniesz imo nic lepszego, podstawowe zestawy KW będą droższe,  a pomyśl jeszcze że np w e30 trzeba było znaleźć grubą lagę (i to jest juz w cenie u PK). Do ISC, innych tajwanów i setek innych no name nie wiem jak się odnieść, nie znam się, więc nie będę sie wymądrzał. Ci co je serwisują opowiadają cuda o źle dobranych sprężynach, jakości mocowań itd. 

- zupełnie tak samo jakbyś pogadał z ogarniętym sprzedawcą

- w e36 nic nie tniesz

- w BC np. twardość sprężyn możesz sobie dobrać do zestawu.

W tym momencie rozważamy gwint do e36, e30 jak sam napisałeś to inna historia.

A ten set podstawowy na czym jest składany ? ta technix czy inne cuda ? Bo jak chcesz bilki itp. to cena się winduje tak, że kupujesz coś markowego do jazdy.

Subiektywnie patrząc na ten temat, ja jestem sceptyczny co do takich domorosłych wynalazków, zresztą nie raz się tu wypowiadałem na ten temat czy np. customowych rotorów do felg

Tytułem końca, tej dyskusji, zrobiłeś jak uważałeś za stosowne, mam nadzieję, że decyzja, którą podjąłeś będzie tą właściwą i docelowo będziesz zadowolony z zakupu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piorun napisał:

- zupełnie tak samo jakbyś pogadał z ogarniętym sprzedawcą

- w e36 nic nie tniesz

- w BC np. twardość sprężyn możesz sobie dobrać do zestawu.

W tym momencie rozważamy gwint do e36, e30 jak sam napisałeś to inna historia.

A ten set podstawowy na czym jest składany ? ta technix czy inne cuda ? Bo jak chcesz bilki itp. to cena się winduje tak, że kupujesz coś markowego do jazdy.

Subiektywnie patrząc na ten temat, ja jestem sceptyczny co do takich domorosłych wynalazków, zresztą nie raz się tu wypowiadałem na ten temat czy np. customowych rotorów do felg

Tytułem końca, tej dyskusji, zrobiłeś jak uważałeś za stosowne, mam nadzieję, że decyzja, którą podjąłeś będzie tą właściwą i docelowo będziesz zadowolony z zakupu. :wink:

Zapewne masz racje i mozna bylo sie pokusic o jakies KW czy cos innego markowego, jak napisalem nie mam duzego doswidczenia w zawieszeniach wiec zrobilem najlepiej jak wiedzialem. Kazdy kolejny projekt to nowa wiedza, zobacze jak tutaj ten set sie sprawdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio jest mega. Szacun za taki pomyal, ja godzinami szukalem i nie znalazlem rak dobrze pasującego.

A PK... prawie każdy kto bierze mówi że jest jakiś kłopot. Myslalem ze jak u siebie napisze to będzie tk jakieś info, ale kazdy się musi na własnym doświadczeniu nauczyć jak widzę ;)

Wnętrze piękne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JACHU napisał:

Mega kontrast tego wnętrza. To drewno tutaj naprawdę pasuje! Klasa.

Pozdro 

Dokładnie, dlatego auto jest w takim troche „dziadkowym” stylu, nie ma vaderow, nie ma niebiesko czerwonej nici na kierownicy. Jest klasycznie, troche inaczej niz u innych chyba wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, qbak napisał:

To radio jest mega. Szacun za taki pomyal, ja godzinami szukalem i nie znalazlem rak dobrze pasującego.

A PK... prawie każdy kto bierze mówi że jest jakiś kłopot. Myslalem ze jak u siebie napisze to będzie tk jakieś info, ale kazdy się musi na własnym doświadczeniu nauczyć jak widzę ;)

Wnętrze piękne!

Moze tak byc, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi napisał:

Dokładnie, dlatego auto jest w takim troche „dziadkowym” stylu, nie ma vaderow, nie ma niebiesko czerwonej nici na kierownicy. Jest klasycznie, troche inaczej niz u innych chyba wyjdzie. 

Nieważne,  ważne że wszystko ze sobą pasuje !!

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze poskładane do końca, gwint ustawiony najniżej jak sie dało żeby opony nie tarły. Uwielbiam ten środek! Zawias niżej nie pójdzie, kąty z tyłu są na max ile się da w serii (2 stopnie), a sprężyny na tyle miękkie żeby można było wygodnie jeździć. 

E5C1C358-B1CA-4DC5-8173-EDB132BD15FE.jpeg

6BBA3E58-E361-4903-A696-66600E3A291A.jpeg

02B91F2D-FF94-4C0D-BC64-5D65E3309F93.jpeg

17527709-AC8F-434B-97D9-3E51FE1CAF38.jpeg

1B7DCEF6-A5D5-4FFE-8E6B-B55609DAA99B.jpeg

2E0CF35C-353F-49CE-A4A0-30E41E6E39AD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...