Skocz do zawartości

[e36] 328i Orient Blau Cabrio by Fredi


Fredi

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Blitz napisał:

Z rolowaniem o tyle "problem", że musi to robić mega ogarnięta osoba - kwestia jeszcze wygrzania i wybrania masy spod wewnętrznego rantu, żeby szło rolować bez oporu (mi się kiedyś błotnik lekko poddał - zagiął, bo nie do końca zdrapali masę). Także teraz przy lakierze igła to chyba bym się bał :D Zresztą Fuga ma u siebie oryginalny błotnik i upchał tam RSy chyba 10J tył.

Opona tył 225/35 to chyba max, przód 205 40 albo i nawet 215/40 przy tym ET.

Nie jest idealny lakier. Na ten sezon ujdzie ale zima ja polakieruje w calosci. Wiec to nie jest zmartwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem rozkleiłem starą klapę schowka, usunąłem stary klej a beżową tapicerkę przykleiłem do klapy, ktorą udało mi sie kupić - ma całe mocowania do mechanizmu wolnego opadania. Jak doschnie to poskładam cały schowek.

W międzyczasie trwają prace nad dekorami z drewna, tu gałka po zdarciu forniru. Robie wszystkie elementy aby uzyskać taki sam odcień. 
 

C6250404-E809-466C-8254-F9BEE429A32F.jpeg

E2776F03-BE38-4A3C-A6B9-FC3E0F0B8A96.jpeg

5795E9D9-E525-4558-8939-2F6B427101C1.jpeg

49CA8CBD-AC98-49C0-826E-8D31FBE139FA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok: skóry. Odebrałem dzisiaj wnętrze, miałem farta że praktycznie w tydzień udało się dostać termin, ktoś wypadł tapicerowi z kalendarza i ja wskoczyłem. Wykonanie bardzo mi się podoba. Skóra jest jaśniejsza niż ori, trudno było znaleźć podobną, która nie wpadałaby w żółty kolor. Jednak zdjęcia nie oddają zupełnie koloru, jest jak kawa z dużą ilością mleka, a na zdjęciach wygląda jak „kanarkowy” ;) 

Przy okazji weszły nowe maty grzejące, w dodatku takie, które wchodzą też na podparcie nóg, ori tego nie posiada. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się na samochodzie, ale to za min 2 tygodnie. 

Aha - w tunelu na narty będzie subwoofer, stąd obudowa z czarną siatką (taka jest jak zamówisz tą skrzynkę). Zobaczę jak to wyjdzie w samochodzie, rozważam zmianę czarnej siatki na skórę z dziurkami lub poszukanie siatki beżowej. 

185B8C8A-EDF2-4D35-B3B2-F05A273252EF.jpeg

186237EB-9826-48CA-8B22-B3FA32943B04.jpeg

57873081-CCA0-489B-A758-16CEF88B7460.jpeg

36714400-6A9D-47A0-AB34-0BBA203F5464.jpeg

6B6784F5-279A-49D5-BF92-29685A3BBA69.jpeg

BB45F61F-114C-41CD-8FE3-2CFEAE916290.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MAREK GERMAN napisał:

Dobra robota , kurcze termin mega , ja chyba tylko czekałem 4miechy i jeszcze robota do poprawki coś tam, ehhh fachowcy 

 

Pozdro

mi podał 2 opcje:

- umawiasz się na termin --> to w lipcu.

- albo zostawiasz mi wnętrze i w wolnych chwilach/przestojach zrobię. 

No więc wytargałem wszystko, kupiłem za 100 zł jakikolwiek fotel kierowcy a wnętrze mu zawiozłem... i miałem farta że kilka dni później mu się klient z Maserati spóźnił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie mam w garażu więc przygotowuje się na montaż wnętrza kiedy już samochód wróci. Dzisiaj poskładałem schowek i mechanizm wolnego opadania klapy plus zainstalowałem cupholder (wymaga małego nacięcia tunelu). Tak, wiem że mocowania dekoru są popaprane klejem... poprzedni właściciel zostawił mi taką niespodziankę. Jak drewniany dekor wróci z renowacji pozostaje przykleić mi go na czymś delikatnym (mocowania dekoru są połamane). 

Przetestowałem też dressingi do winyli i tym razem nie będę używał Poor Boy tylko ADBL Interios QD --> zachowuje matowy wygląd i na beżowych winylach wygląda świetnie (moim zdaniem PoorBoy jest super jeśli chodzi o czarne elementy). 

Poza tym rozmontowałem maskownice głośników z tyłu, wydmuchałem resztki pianki i wsadziłem docięty kawałem włókniny z Tedi'ego ;)

 

image.png.7a50db40b1b603d3624a38ea40802e3a.png

IMG_0887.JPG.1c1f3aa30298753001f2ee539b1634d0.JPG

IMG_0891.JPG.6ecbbf3fb07c0c34a2258a10ea69ca27.JPG

IMG_0892.JPG.cabbbd90ad29c8a8a70b43101b3140df.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji: koła do e36 robiłem w CR Custom, koła do M5 w Authentic Cars w Wieliczce. Różnica w jakości lakierowania jest spora, na korzyść M systemów z Wieliczki. Lakier na s21 jest idealnie gładki, tymczasem na Mito wyszedł lekki baranek (kwestia zarówno piaskowania jak i proszku)... Generalnie koło od CR Custom jest niezłe, jednak produkt od Authentic Cars jest dużo bardziej dopieszczony i u nich będę robił RSy do e30. Takie przemyślenie po przetestowaniu 2 wykonawców. 

image.png.eca7f461e19118884ca1d696cfdc8792.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fredi napisał:

A tak przy okazji: koła do e36 robiłem w CR Custom, koła do M5 w Authentic Cars w Wieliczce. Różnica w jakości lakierowania jest spora, na korzyść M systemów z Wieliczki. Lakier na s21 jest idealnie gładki, tymczasem na Mito wyszedł lekki baranek (kwestia zarówno piaskowania jak i proszku)... Generalnie koło od CR Custom jest niezłe, jednak produkt od Authentic Cars jest dużo bardziej dopieszczony i u nich będę robił RSy do e30. Takie przemyślenie po przetestowaniu 2 wykonawców. 

image.png.eca7f461e19118884ca1d696cfdc8792.png

Szczerze to na tych Mito słabo ten lakier wygląda, osobiście oddałbym do poprawki. Wiadomo felga nie jest nowa więc nie ma co doszukiwać się ideału ale tutaj to nie wygląda fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, PaatrykŁMŻ napisał:

Szczerze to na tych Mito słabo ten lakier wygląda, osobiście oddałbym do poprawki. Wiadomo felga nie jest nowa więc nie ma co doszukiwać się ideału ale tutaj to nie wygląda fajnie.

Będę ją poprawiał... EDIT: Łukasz zobowiązał się, że zimą zrobi mi poprawkę rotorów. Tak wiec na ten sezon będą takie, szkoda mi teraz czasu na jeżdżenie do Rybnika. A zimą poprawi, mam nadzieję, że ładnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Filipss napisał:

Tak zawsze wyglada malowanie proszkowe więc nie doszukujcie się fuck up’u. Chcesz idealnie to trzeba malować systemowo i to tez kwestia sprawnej ręki malarza :)Moje też są w proszku i wyglądają podobnie, taka technologia. 

3B028E2E-3D09-4820-AAD3-BE52FDFAA4DC.jpeg

41F88B4B-EE31-4AC4-8691-7466211DE1E5.jpeg

Moje M systemy też w proszku i są idealnie gładkie :D da się

PS: te Twoje wyglądają lepiej od moich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Filipss napisał:

Totalnie nie chce się kłócić, bo mogę nie mieć racji. Bazując na własnym doświadczeniu proszek niestety wypada dużo gorzej niż malowanie systemowe i nie widziałem jeszcze felg malowanych proszkowo na efekt lustra. 

Oczywiście masz rację, Proszek zawsze wyjdzie słabiej niz na mokro, niemniej na przykładzie moich S 21 widzę że może być bardzo dobrze a na Mito jest przeciętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...