Skocz do zawartości

[e24] 635csi cs2 88' by Tony.


Tony.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po latach mojej nieobecności na forum.

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem pięknego poliftowego e24 z USA. Baza absolutnie bez rdzy jaki i bezwypadkowa, niespalona słońcem.

Jeśli wierzyć portalom aukcyjnym to przez ostatnich użytkowników była ona użytkowana weekendowo, stąd pewnie jej stan.

635 CSI cs2 prod. 14.11.1988

Alpinweiss 2 (218)

Automatic

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

1989-bmw-635csi-coupe-white-rwd-automati

 

Plan na auto jest prosty. Dopieścić mechanicznie i wizualnie, położyć na ziemie, założyć 18' 3tlg, założyć manual. Część tych rzeczy jest w trakcie realizacji :)

 

Niebawem kontynuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak autko prezentowało się gdy dojechało do mojego garażu, stałem się tym samym drugim właścicielem z Polski.

W tle widać inne moje pojazdy spod znaku BMW. 

6er będzie miało bliźniaczkę, ale nie jest ona już w moich rękach, a szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić :)

aaa1.md.jpeg

aa2.md.jpeg

aaa3.md.jpeg

W tle piękne 2xe36 dakargelb oraz avusblau :D

IMG_6633.md.jpeg

Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później klasycznie rozbiórka i mały check nadwozia. 

2.md.jpeg

3.md.jpeg

4.md.jpeg

5.md.jpeg

Tutaj ukłony należą się Kamilowi z HighTechTuning, który pomógł mi ze znalezieniem tak zdrowej budy. Nie ma kompletnie grama rdzy co widać na powyższych obrazkach. Jestem mega zadowolony z tej budy, nie widziałem osobiście takich pięknych e24 nigdy, chyba że po renowacji ;)

Skoro auto było już na podnośniku to na pierwszy ogień poszło:

-Filtry Oleje Płyny

-Uszczelnienie silnika

-Kompletny układ paliwowy (nowy)

-Kompletny układ hamulcowy (nowy, zaciski regeneracja)

-Kompletny układ zapłonowy (nowy)

-Zawieszenie kompletne Lemforder (nowe)

-Przekładnia kierownicza (regeneracja)

-Centralny zamek wraz z wkładkami (regeneracja)

-Klimatyzacja (uszczelnienie i nabicie)

-Poprawki elektryczne (wymiana połamanych wtyczek oraz kabli na nowe)

Niestety ze składania nie mam za dużo fotek.

6.md.jpeg

Później na salony wrócił wujek Kamil i przywiozł gwint do tego cacka oraz wyrolował nadkola w bolidzie :D

7.md.jpeg

8.md.jpeg

IMG_7967.md.jpeg

 

 

Mechanicznie dopieszczone autko, chodzi pięknie i równo i prowadzi się super. Jestem mega zadowolony, że na pierwszy rzut poszła właśnie mechanika. Teraz zostanie tylko dopieszczanie i modzenie. Docelowo chciałbym wrzucić jeszcze ori sportsitze, kierownicę nardi i pare innych pierdół. Czas pokaże. 

 

Teraz czas na wizual! Koło już zakupione, czas ustawić odpowiednio gwint, zrobić spasy i się pochwalić :) Przez weekend powinienem znaleźć na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint custom od HTT :)

 

Wpadło kółko. BBS RS 18" 9J przód i 10J tył (nie wiem czy z tyłu nie zmienię bębna na szerszy i finalnie będzie 11J), na przód wsadzę jeszcze camberplate.

Pierwszy spas zrobiony, wyjechała suka przed warsztat zaczerpnąć świeżego powietrza :)

Zaczyna to powoli wyglądać :wytrysk:

1.jpeg

2.jpeg

 

Na długo natomiast nie wyjechała z warsztatu, bo miałem problem z zamknięciem drzwi kierowcy.

3.jpeg

klamka-11111.jpeg

 

Rozebraliśmy mechanizm i klasycznie podczas rozbiórki rozpadła się klamka, kupiłem już nową/używaną w stanie idealnym za 450pln (niezłe ceny swoją drogą). 

klamka-3.md.jpeg

klamka-2.md.jpeg

 

Przyczyną słabo zamykających się drzwi był uszkodzony zamek.

klamka-1.md.jpeg

IMG_8403.md.jpeg

 

Kupiłem zestaw naprawczy i będę rzeźbił. Swoją drogą polecam sobie takowy kupić bo dorwałem jedną z ostatnich sztuk, w aso już nic nie ma.

Generalnie w ASO mało już jest, z listy 24 produktów nie był dostępny ani jeden jak wczoraj byłem w salonie.

Jeśli, ktoś ma lub wie gdzie dorwać uszczelki drzwi (te w bude) chętnie kupię, bo moje mimo, że całe to dość twarde.

 

Front robót idzie szybko, bo chce wyrobić się na sezon. Tak naprawdę zostaje korekta lakieru, detailing i dopieszczanie zewnętrzne typu nowe znaczki etc.

Chciałbym zaliczyć może jakiś zlot w tym roku ;)

 

Stay Tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...