Skocz do zawartości

[E36] Low Wide Franio


Idzik_e36

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mateq34 napisał:

Ciekawi mnie, ile osób ma takie podejście. Ja osobiście morkę traktuję jako bliska oryginału i pomalowanie elementów chemią w morkę, jak z fabryki, jako sztukę lakiernika ;) miałem parę rozmów o tym na syndykacie i wychodzi na razie pół na pół xD 

Super projekt się szykuje. Kibicuję.

 

No ile ludzi tyle opinii, mi się bardziej podoba efekt lustra, wiec tez w tym kierunku idę, zawsze można auto lakierować od nowa i przywrócić morke wiec kto wie, może mi się odwidzi w przyszłości haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiozłem środek do obszywania do Skanledera, po drodze zajechałem do Huberta po zegary.

Z kolorem wnętrza idę na brązowo, może mało oryginalnie ale schludnie i klasycznie. 

Do wyboru mam te kilka kolorów poniżej. 

Za 2 tygodnie przy odbiorze pochwale się, który wybralem :D  

image.jpeg.1e96969b45be88e05a909f9ead1d26e9.jpeg

 

 

 

 

 

image.jpeg.393e45c8ec7912466fe67b7f13ec8c80.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Troszkę termin odbioru się zmienił, aczkolwiek wszystko już na miejscu czeka na samochód.

image.jpeg.cee8d6cca102e42d2e66a467ab8bd05c.jpegimage.jpeg.3ef75a267a63d060e23498b0add0ff93.jpegimage.jpeg.1d90cf2e3f96e4a6cc914e38a8fba55a.jpeg

 

Jak już pare osób miało okazje zobaczyć na ig cały środek gotowy

Dodatkowo w międzyczasie mistrz Masher złożył lampy.

 

 

image.jpeg.3779efcb61dc841e1b64a650417a4627.jpeg

 

 

Nowe klosze żółte boshe + modyfikacja BH oraz nowe uszczelki 

 

 

image.jpeg.855387f1f64333127a35cd576b10c2d9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy na żywo wyglądają mega dobrze, Czarne nerki i ciemnożółte lampy plus boston i kolor skór oraz żółte halogeny mega dobrze będzie wyglądał według mnie.

 

dowiedzialem się od znajomego policemana, ze jak jest komplet żółty tj lampy plus halogeny i maja homologację to jest legalne 

4 godziny temu, MAREK GERMAN napisał:

Wnętrze kozak , co do lamp, zawszenie zastanawia czy takie żółtki są legalne u nas w pl ?jak tj z tym u nas?

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Idzik_e36 napisał:

Lampy na żywo wyglądają mega dobrze, Czarne nerki i ciemnożółte lampy plus boston i kolor skór oraz żółte halogeny mega dobrze będzie wyglądał według mnie.

 

dowiedzialem się od znajomego policemana, ze jak jest komplet żółty tj lampy plus halogeny i maja homologację to jest legalne 

 

Na opis przypomina mi spec Ryyyyana :)

Oczywiście kolor inny ale tak jakoś mi się wyobraziło to auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
W dniu 13.08.2023 o 08:23, Thepiekarz napisał:

Jak tam przebiegają prace nad autem?:)

Praca wre, temat przez dłuższa chwile zawisł na swapie silnika. Po zajrzeniu do smoka okazało się, że nasi już tam byli.

Trochę silikonu, prowadnice rozrządu w misce, generalnie nie było wesoło.

 

20636485-db25-41a8-a876-3b4eef218677.jpg.ab3d1ed48d6b0827b143fa94d9ff6271.jpg

 

silnik uszczelniliśmy, zrobiliśmy panewki, rozrząd - taki troszkę większy zestaw startowy przed wsadzeniem silnika 

Pojawiły się problemy z odpaleniem i szukanie przyczyny. Winowajcą okazał się źle zmodyfikowany sterownik.

Auto już odpala i ma się dobrze. 

Powoli składamy puzzle do kupy, sukcesywnie zamawiam również brakujące elementy 

Generalnie dość sporo się działo, w tej chwili jesteśmy na etapie składania całego przodu auta.

za nami już: zawieszenie, napęd, wydech wstępnie zrobiony, ale chwilowo jest to robione aby było (zostawiam to na późniejszy etap)

 

Kolejne dylematy - jaki kolor kierunkowskazów ? 

 

image.jpeg.7792707f73e18becd25a53880c64119b.jpegimage.jpeg.ced1e80abb686f5b873b45cf316c3de8.jpeg

 

Odebralem dzisiaj dyfuzor pod 2rurkę, wczoraj zawiozłem jeszcze nowe podszybie.

image.jpeg.58cd4e985a298b0fd35517c7caa0c650.jpeg

 

Czekam na pomalowanie szczebelków od zderzaka przedniego oraz na poprawę lakierowania zderzaka tylnego. W jednym miejscu wdarła się wilgoć podczas malowania i przy odkopywaniu tych wszystkich gratów zauważyłem bomble z powietrzem na lakierze. 

Motyw ze zderzakiem blokuje nas przed spawaniem wydechu tak, żeby go już zostawić na aucie, bo aktualnie jest w kawałkach (lepimy z wydechu od 2.8) 

Zderzak jest kluczowy również przy podłączeniu pdc, a przy okazji obc18, które blokuje przed złożeniem wnętrza.

 

 

Kolejną przeszkodą jest niedziałający dach... 

Update odnosnie dachu zapewne na dniach, bo Vmasher działa pełnym piecem przy aucie więc coraz bliżej niż dalej :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem, masher idzie jak burza

Winowajca zepsutego dachu jest prawdopodobnie przeszłość auta, a podejrzewam ze dostała strzał w lewy tyl. Poprzednia klapa dachu okazała się skrzywiona, mechanizm tez wymaga kilku poprawek, mimo to udało się go uruchomić i jakimś magicznym sposobem dach działa. Jak to masher powiedział „masz farta”. Zmieniliśmy silniczek i zamówione zostały jakieś blokady linki spinki wiec czekamy na paczkę.

 

Dodatkowo zdecydowałem się na filtr powietrza od simota, do którego montażu również brakuje mi jeszcze redukcji średnicy ale powinna być na dniach.

 

Temat zderzaka również poszedł w ruch. Zawiozłem dzisiaj do lakiernika na poprawki, w środę ma być odbiór, wiec do końca tygodnia jest prognoza, ze będziemy mogli powiedzieć ze zakończyliśmy składanie.

jaram się jak dzieciak i mysle ze będzie trzeba jakieś dobre czapki zakupić, bo nie odpuszczę przejeżdżania maksymalnej ilości kilometrów przed pojawieniem się śniegu nawet w te jesienna pogodę 

 

(Dodaje z telefonu wiec zdjecia mogą być w losowej kolejności)

 

 

 

375C993A-1BB2-4268-8FCE-03D7BABECF0F.jpeg

726341C0-269C-45B3-BEFA-54999C76DFE3.jpeg

1448DFC3-17A5-40EA-99D4-8FF4C8A9CF63.jpeg

8B89077C-38BE-4CED-92AF-640F89645061.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przechodzimy do finału na ten "sezon".

Dotarły brakujące elementy do mechanizmu dachu i jakieś pierdołki jak zaślepki itp

 

image.jpeg.e13e784a4934250d3316b331a82b2014.jpeg

 

Dodatkowo mamy prawie całe wnętrze złożone oraz podpięte wszystkie kable. 

Brakuje mi jeszcze czujnika temperatury i muszę ogarnąć temat z radiem, bo nie mogę zaakceptować kodu do radia.

 

image.jpeg.71d763c05bd3fd514682cde361731423.jpegimage.jpeg.7cc91c0766b1adbf15931654b2ac85ad.jpegimage.jpeg.ee210f6f7819360d50753c88207005a9.jpegimage.jpeg.7be297cf7d7447c34679335b3713211c.jpeg

 

 

Kwestie kierunków zostawiam na później.

Zderzak z poprawek już na miejscu czeka. 

Aktualny etap - wyspawanie wydechu, założenie lusterek plus jakieś pierdołki które będę powoli wkładać ale głównym celem po wydechu jest porządną polerka auta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Thepiekarz napisał:

Dobra robota. Wnętrze kozak, ale mnie osobiście ryje głowę ten żółty przód jeśli chodzi o lampy i halogeny jest kozak ciężki:shock:

Dziękuje bardzo za miłe słowa, ja się nie mogę doczekać jak to auto będzie umyte i wypolerowane, bo jeszcze od zakupu nie widziało mycia i to psuje efekt wszystkich prac, 

a oglądając auta na zlotach przez te lata, które jeździłem jako pasażer to i tak dużo jej brakuje żeby być kropla w morzu, ale jaram się tym autem jak dzieciak,

w każdym razie niedługo kolejny update :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...