Skocz do zawartości

BMW e92 M3 by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł także czas na zestaw Must Have każdego fana BMW M, zastaw panewek.

Wybór padł na OEM BMW wraz z nowymi śrubami, także do miski olejowej, więc mamy komplet + kilka innych dupereli od BMW.

Jako ciekawostka napiszę, że panewki LCI są całkiem inne niże przed lift w M3 e9X. Są zbudowane z innych materiałów i szukanie opiłków w filtrze jako prognoza stanu panewek nie ma zastosowania w modelach LCI lub po wymianę panewek na te nowsze ;-) 

Ciekawostka II, olej Liqy Molly, których często używam w BMW ma w ofercie olej Synthoil Race Tech GT1 10W-60 dedykowany do M3, ale TYLKO do wersji przed lift, o czym sam producent informuje na swojej stronie WWW. Wynika z tego, że zmiany w panewkach są bardziej istotne, jeśli samo Liqy Molly informuje, że ich olej nie jest wskazany do modeli LCI, ciekawe czemu..?

52869562790_cc50f69ffa_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panewki zostały wymieniona, auto zalane olejem Millers. Stare panewki nie wyglądały źle, co było dosyć prawdopodobne przy wersji LCI z przebiegiem 100K km. Problem jednak już nas na razie nie dotyczy, M3 jeździ już na nowych, oryginalnych BMW.

Oprócz rzeczy istotnych i bardzo istotnych, jest też czas na cukiereczki-ciasteczka. Udało się kupić oryginalne dekielki z logo BBS w kolorze niebieskim z złotym logo, tak zwane "3D". Będą pasowały do LM oraz kolorystyki auta. Cieszy, że to mało popularny smaczek...

52919058051_73231ed637_k.jpg

Dodatkowo bardzo cieszy wybór przedniej szyby z klimatem komfortowym (atermiczna), która posiada charakterystyczny błękitno/fioletowy pobłysk. Świetnie komponuje się to z kolorystyką samego auta, to był dobry ruch, warto było dopłacić... 

52919223069_164e5f426d_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W weekend udało się wymieniać olej w manualnej skrzyni biegów oraz w tylnym dyferencjale.

Olej do skrzyni to Millers MTF 75w, do dyferencjału wlałem fabryczny olej BMW SAF-XJ +FM 75W-140.

52966500953_c7ca3b91fb_h.jpg

Po wymianie warto sprawdzić czy wszystko porządku i nic nie cieknie. Pogoda sprzyja więc wybrałem się pojeździć bez celu...

52965441757_f13ea3482e_h.jpg

52966039126_4938961af7_h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Emocje już zdążyły opaść i pozostały tylko wspomnienia, a, że to było grube Melo, i wspomnień jak na lekarstwo...

Dobrze więc, że chociaż kilka zdjęć z tegorocznego Melo na Molo pozwala szukać w głowie retrospekcji.

53220267846_85ccf22096_k.jpg

53220267836_9da643efef_k.jpg

53220577208_b26a41f35f_k.jpg

Auto zostało docenione przez Syndykat i dzięki temu udało się wrócić z nagrodą...

...wróć, wróciłem bez nagrody, a napewno bez statuetki jej symbolizującej, ale za to wydarzyło się coś pięknego!

Postanowiłem przekazać zdobytą statuetkę na licytacje, na, w mojej opinii szczytny cel, pomoc Golonce Jr. w powrocie do zdrowia.

I tu szok, świetna ekipa ZSZ Team walczyła mocno nie tylko przy barze, ale także podczas charytatywnej licytacji i finalnie za kwotę 10 000zł pozyskali kolejną statuetkę Syndykatu do swojej kolekcji. 

Żal trochę, bo miejsce na półce bym znalazł na tą statuetkę, ale czym jest łechtanie swojej próżności względem możliwości pomocy...

Dziękuję ZSZ Team za tak piękny gest!

Szybkiego powrotu, a następnie 100 lat w zdrowiu Golonka Jr. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto tj mega kot, kolor stan i koło robi robotę , warto w takie auta inwestować 

Gratki za nagrodę!w/g mnie należało się 

Piękny gest z przekazaniem na licytację statuetki, tutaj widać było gruba ekipę i mocna ZSZ przebiło wszystko ale mimo to cały Syndykat na Molo pokazał czym tak naprawdę są ludzie na zlotach 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czując pewien nie dosyt, a dążąc do efektu końcowego zbliżonego do M3 Pawła a.k.a Koneser zdecydowałem się przymierzyć felgi 20"

Oczywiście musiało to być coś od BBS. Mimo poszukiwań LM-r finalnie trafiłem na innego kutego BBS'a.

Dzięki pomocy Piotra, udało się nabyć BBS LM 20" z szerokościami 9" oraz 10"

Pierwsze przymiarki i dla mnie idzie to w dobrym kierunku, teraz tylko dobrać właściwe szerokości i profil opon, i będzie myślę dobrze.

53228388099_048f0324b1_k.jpg

Ktoś pomoże z doborem rozmiarów opon? Wiem, ze jest tu kilka M3 na felgach 20"

Jakie rozmiary polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, to auto pochodzi z USA. W związku z tym licznik był w milach i oczy mnie od tego bolały. Wymieniłem więc tarcze na zamiennik polskiej produkcji. To jednak nie to. Czcionka cyfr jednak nie ma tej samej ostrości, a tempomat wciąż cyfrowo pokazywał wartości w milach. Dodatkowo sama litera M na obrotomierzu się świeciła, a nie powinna. Rozwiązanie jest jedno, kupić oryginalny licznik M3 Europa. To jednak ni takie proste, większość do DKG. Udało się jednak i jest...

53231967535_1e5b382202_k.jpg

Suma małych ale ważnych detali robi finalnie właściwy efekt.

Pozostało zakodować pod VIN i przełożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w dobrym kierunku,zegary jak najbardziej na plus,tez nie umie patrzec na zegary w milach...

Co do felg mimo ze idealem dla mnie jest 19 w E9x to te LMy w 19 wyjatkowo zle lezaly,opona wygladala na bardzo baloniasta,te 20ki faktycznie lepiej leza

Opony z przodu wygladaja dobrze,z tylu zmienilbym profil na nizszy o 1 rozmiar ,ciezko ze zdjec tak sie wypowiedziec,przydalobysie wiecej fot bo z roznej perspektywy moze to roznie wygladac

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robak97 napisał:

Auto ładne,kolor jeden z moich ulubionych ale osobiście mocno mnie gryzł brak osłon pod zderzakiem co było widac przez zderzak :) niby pierdoła ale kuje w oko 

Za akcję z nagrodą wielkie brawa

Absolutnie racja

Osłony już są, ich chwilowy brak to efekt wymiany panewek. Chciałem zrobić kilka kilometrów i zrobić rewizję uszczelki miski olejowej, po wymianę.  Chciałem mieć pewność, że siadło i jest sucho. Inspekcja bez osłon jest po prostu łatwiejsza. Zapewniam, że wszystko jest już na miejscu :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend, kolejny progres.

Zdecydowaną zaletą tego auta jest silnik V8, mimo, że takie konstrukcję słyną z pięknego brzmienia, fabryczny układ wydechowy M jednak nie emanował porywającą symfonią dźwięków. Drobna zmiana aby wprowadzić tu akustyczną korektę była wymagana. Jak we wszystkich moich autach BMW wybrałem i tu rozwiązanie od sprawdzonego Eisenmann. Tym razem końcówka wydechu z serii Race, więc ta głośniejsza. W połączeniu z resztą fabrycznego wydechu wraz z katalizatorami, to rozwiązanie wydaje się optymalne i wizualnie, i akustycznie.

53242968110_7bffbbadc7_k.jpg

53242772508_4f99ea8ad4_k.jpg

53241602267_258eafe208_k.jpg

Fajne w wersji Race jest to, że rury końcowe wydechu są zrobione z jako rurki cienkościenne, które nie zwężają się wewnątrz i średnica wewnętrzna końcówek jest stała, jak średnica zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chilli WonderBoy napisał:

Kolejny weekend, kolejny progres.

Zdecydowaną zaletą tego auta jest silnik V8, mimo, że takie konstrukcję słyną z pięknego brzmienia, fabryczny układ wydechowy M jednak nie emanował porywającą symfonią dźwięków. Drobna zmiana aby wprowadzić tu akustyczną korektę była wymagana. Jak we wszystkich moich autach BMW wybrałem i tu rozwiązanie od sprawdzonego Eisenmann. Tym razem końcówka wydechu z serii Race, więc ta głośniejsza. W połączeniu z resztą fabrycznego wydechu wraz z katalizatorami, to rozwiązanie wydaje się optymalne i wizualnie, i akustycznie.

53242968110_7bffbbadc7_k.jpg

53242772508_4f99ea8ad4_k.jpg

53241602267_258eafe208_k.jpg

Fajne w wersji Race jest to, że rury końcowe wydechu są zrobione z jako rurki cienkościenne, które nie zwężają się wewnątrz i średnica wewnętrzna końcówek jest stała, jak średnica zewnętrzna.

Mega śliczności  powiedz mi jaki jest rozmiar końcówek ? 2x76 ? czy są większe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mała rzecz, a cieszy...

Dekielki BBS 3D niebiesko-srebrne do felg LM 20". Musiałem nabyć nowe, bo felgi 19" mają inną średnicę mocowania dekielka (3 łapki), a 20"  inną (4 łapki). Teraz będzie jak należy 

53508215290_6141489cdf_b.jpg

Tym oto sposobem mamy LM w 19" oraz w 20", oba zestaw z dekielkiem w kolorze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

w weekend udało się zrobić pierwsze wietrzenie 2024. Samochodem zrobiłem w weekend 700km, to było bardzo przyjemne 700km. Autko sprawia dużo radości i jazda powoduje uśmiech od ucha do ucha, a uszy śmieją się słysząc widlaste 8 reagujące na każdy impuls na pedale gazu. Piękna sprawa!

53581137133_8c303e83af_k.jpg

53580052112_90562b0460_k.jpg

Niebieskie dekielki z srebrnym logo BBS już zainstalowane, niby nic a cieszy...

...jedyne czego żałuję, to, że to nie jest e90 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wykorzystałem trochę ładniejsze dni aby ogarnąć wnętrze, głównie skóry. Zostały solidnie umyte Zymol Leather Cleaner, następnie odżywione Zymol Leather Conditioner, Dodatkowo zostały zabezpieczone środkiem Chemical Guys Leather Serum Conditioner Coating, który fenomenalnie zabezpiecza skórę odżywiając ją dodatkowo. Serio szczególnie polecam ten ostatni produkt. 

Pracy było troszkę, bo mam szczęście posiadać M3 z pakietem skóry rozszerzonej :-) 

53646839470_bbb712c200_k.jpg

53646721319_0956b6cdc3_k.jpg

Kolejnym etapem będzie pranie i czyszczenie dywanów, później tapicerka i vinile, i wnętrze będzie ciszyć oko i pachnieć świeżością.

Przy tej okazji zapytam, czy macie jakieś wyjątkowo dobre produkty do pielęgnacji skór, które można polecić z czystem sercem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...