Skocz do zawartości

[e36] Cabrio Titansilber 328i Individual by Ogo


ogo2103

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Thepiekarz napisał:

Spoko nie ma problemu, o to właśnie chodzi aby nie przepłacać i można było więcej podziałać.:)

Tylko się potwierdza to, że w PL jest chory rynek i na eBay wcale tak dobrze nie płacą, jak to większość myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jotek napisał:

A nie wolales polowac na oryginalne klamki ? wiem ze juz ciezko trafić ale ...

Chciałem, ale nie ma. Klamki są mojej produkcji :) Zrobione z szablonu ori BMW - czciąka, skalowanie itp. Pozostaje jeszcze zwiększyć głębokość, wygładzić i bedzie idealnie. To prototyp więc kolejne wyjdą lepiej. Ostateczna wersja trafi do mojego cabrio jak wezmę się za tapicerkę drzwi. 

 

4 minuty temu, Vitek_Słupsk napisał:

Tylko się potwierdza to, że w PL jest chory rynek i na eBay wcale tak dobrze nie płacą, jak to większość myśli.

Zgadza się, wiele "rarytasów" można tam dostać w normalnych pieniądzach nawet doliczając podatki i przesyłkę. Śmieszy mnie jak nasi handlarze cenę windują i trzymaja jak Święty Grall, a połowę taniej bez łaski na Ebay. I jeszcze teksty że "Niemiec to z pocałowaniem ręki kupi za dwa razy tyle" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapadły decyzje co do podwozia - będzie zawieszenie do piaskowania i malowania proszkowego, ocynk galwaniczny, nowe przewody, mastyka zrobiona na nowo w kolorze nadwozia i oczywiście wosk w profile zamknięte. 

Poza tym coś tam w tle działam i kompletuje fanty. Instalacja pod zegary gotowa i czujnik cisnienia VDO. 

Wpadły też głośniki na przód MOREL maximo ultra 502, do tego będę robił  wygłuszenie. 

 

 

 

20230128_213659.jpg

20230128_121112.jpg

20230131_210940.jpg

20230131_143712.jpg

20230131_142238.jpg

20230208_213600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ogo2103 napisał:

Masz może jakieś info jak to zrobić? Z tego co czytałem to jest problem aby ori maskownice pasowały. 

Postaram się poszukać jakiś zdjęć. Znajomy mi składał całe audio w coupe i właśnie powiększył otwór w nogach na 165mm i bez problemu zamontował większe głośniki. Musiałbym tylko sprawdzić czy szlifował od spodu maskownice czy normalnie założył. Jednakże różnica jest diametralna względem 13cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Scythe napisał:

Postaram się poszukać jakiś zdjęć. Znajomy mi składał całe audio w coupe i właśnie powiększył otwór w nogach na 165mm i bez problemu zamontował większe głośniki. Musiałbym tylko sprawdzić czy szlifował od spodu maskownice czy normalnie założył. Jednakże różnica jest diametralna względem 13cm. 

Dzięki, jak sprawdzisz to wyślij zdjęcia pw. Najwyżej Morel założę na Tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ogo2103 napisał:

Dzięki, jak sprawdzisz to wyślij zdjęcia pw. Najwyżej Morel założę na Tył. 

Nie mogłem znaleźć swoich zdjęć, ale ostatnio koledze też podsunąłem pomysł z 16cm na przodzie. Nie sugeruj się wykończeniem otworu, bo później dopiero to było poprawione, jednakże jeśli chodzi o koncepcje to powinieneś widzieć o co chodzi. Głośniki Blam RS Relax 165mm.

 

BCC32D8C-57FD-4B88-A818-44C8CE59F669.jpeg

C9146045-E382-476E-B6A9-CC287EA8B7E4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, potrzebuję porady i opini. Dobieram felgi i trochę się już gubię w tych ET, rantach i szerokościach. Postanowiłem że musi być 18 i 3tlg, ale nie chce zrobić f***up i kupić coś czego później nie upcham. 

Pierwsza myśl to ac schnitzer typ 2:

received_503748218385914.jpeg

Świetna felga, ale obawiam się że parametry mogą mnie nie puścić. Dlatego na poczatek rozważam zabawę w dobieranie rantów i tutaj pojawia się Rial Daytona. Ciekawa felga pomimo 2tlg ze względu na wymienne ranty. ET40 daje spore możliwości zrobienia szerokiego koła bez mocnego wystawania poza obrys samochodu. 

Niestety mało zdjęci w necie e36 z daytona więc ciężko ocenić jak to będzie pasowało ale wydaje mi się że efekt może być ciekawy - tyl szerszy rant.

Screenshot_20230221_065209_Facebook.jpg

Screenshot_20230221_064825_Chrome.jpg

Screenshot_20230220_223959_Google.jpg

Prośba o opinię na temat Rial Daytona i jeśli ktoś ma jakieś foto 18 cali to niech wrzuci tutaj.

Wokół jakich parametrów felg się obracać aby to schludnie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk7250 napisał:

 8.5 i 9.5 18 cali 

jakbyś miał pytania wal na pw :mrgreen:

IMG-20221101-WA0005.jpg

IMG-20221101-WA0004.jpg

O takie foty mi chodziło, dzięki :) Tył wyglada zacnie, ciekawe czy na przodzie można zastosować szerszy rant bo 9.5 idealnie pasuje do tej felgi. 

2 godziny temu, Scythe napisał:

Trochę za cygańskie te koła się wydają w E36. Priorytet w 18 calach rozumiem ze związany z komfortem względem 17?

Wzór uniwersalny i według mnie pasuje do e36. Fakt, 19" w e46 wygląda jeszcze lepiej, dlatego wpadły mi w oko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, M3DYK napisał:

Ten acs typ 2 to nie acs typ 2,   to jest custom z aluteca rotor z alutec 17stek bębny ranty rh zw3 lub innych zw w 18 calach,    ja bym proponował Ci właśnie tego customa z 1szego zdjęcia :) 

Dzięki za podpowiedź :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu:

- odebrany dyfer S3.15 szpera 25%. Po pełnym serwisie z nowymi częściami,

- kupiona podsufitka w bdb stanie bo moja miała połamane plastiki,

- nowe podszybie,

- szczebelki Mpak w zderzak przedni + drobnica.

 

Kolejny etap to podwozie - pełna konserwacja i malowanie proszkowe elementów zawieszenia.

Drugi etap blacharka - wyrównanie koloru, lub cały samochód do malowania, zobaczymy.

 

Poszukiwane felgi najlepiej RH xd 18" 3tlg. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie proszony o kontakt :)

 

 

20230309_174755.jpg

20230309_174732.jpg

20230222_093733.jpg

20230218_153237.jpg

20230218_153212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ogo2103 zmienił tytuł na [e36] Cabrio Titansilber 328i Individual by Ogo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...