Skocz do zawartości

[e36] Cabrio Titansilber 328i Individual by Ogo


ogo2103

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Marioos napisał:

To jeszcze regulacja kąta zagłówka przód-tył :D 

Hahaha, już działam w tym temacie :) A tak serio to mi wystarczy, bo za dużo z tym zabawy było. 

Kolejny etap to konserwacja podwozia. Na wiosnę chcę mieć już zrobione razem z hamulcami e46 i nowym dyfrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rybkama święta racje odnosnie felg.

Mnie bardzo ciekawi kolor dekorow tych wokól biegów.Czy na zywo tez jest taki fiolet róz czy jak to nazwac.??

Wiem że indwidual itd ale moim skromnym zdaniem troszke xa bardzo pstrokato w tym środku dokładając jeszcze kolor foteli robi się miszmasz.Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomajx6m napisał:

@Rybkama święta racje odnosnie felg.

Mnie bardzo ciekawi kolor dekorow tych wokól biegów.Czy na zywo tez jest taki fiolet róz czy jak to nazwac.??

Wiem że indwidual itd ale moim skromnym zdaniem troszke xa bardzo pstrokato w tym środku dokładając jeszcze kolor foteli robi się miszmasz.Ale to tylko moja subiektywna 

Wszystko jest ori z VINu i nie ruszam tego - chromy, drewno, kolory wnetrza (skóra z kolekcji "Pablo") i dachu. Po zakupie też mialem wrażenie że za dużo niebieskiego i mało brakło, a wywalił bym to wszystko zmieniając wnętrze na black. 

Dekory są w najrzadziej wersji Birken Blau (opinia osób, które do mnie dzwoniły w sprawie ich odsprzedaży i wierzcie mi, płacili złotem :) W zależności od światła mienią się na niebiesko/fioletowo. Dlatego zmiana jednego elementu wnętrza  zaburzyłaby cały koncept indywidual. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić wszystko i iść w znane, sprawdzone zawsze można. A znaleźć takie jak masz ich nie mając już takie proste nie jest. 

Zdjęcia często nie oddają efektu i trzeba coś na żywo zobaczyć, by to poczuć. 

Myślę że warto byś zrobił auto w tym indywidualu a efekt oceniał na koniec na spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna drobnica i powoli do przodu. Pogoda nie zachęca do siedzenia w zimnym garażu więc grubsze prace zostawiam na wiosnę. 

 

Doszły:

- CD box, instrukcja PL oraz skórzane etui bmw,

-tempomat,

- osłony kielichow motorsport (camberów nadal szukam. Zastanawiam się nad tymi 3d od Swagier Custom),

- regulowane wahacze tylne HARDRACE aluminiowe (będą malowane przy piaskowaniu zawieszenia, ostateczny kolor jeszcze nie wybrany). Szukam inspiracji jak wykończyć detale po konserwacji. Chodzi mi po głowie ocynk galwaniczny jak u @Rybka Tak czy inaczej, podwozie dostanie ori jasną mastykę i w sumie czarne elementy w połysku też będą dobrze wyglądały. Nie chcę robić tęczy, no bo amortyzatory tylne H&R są żółte, sprężyny czerwone, teraz wahacze niebieskie, a zaciski zlote. Jakiś kierunek trzeba ustalić.

Macie jakieś sugestie co do koloru wykończenia elementów podwozia, żeby to schludnie wyglądało? 

- zaciski od e46 odnowione (ocynk galwaniczny oraz lakier bezbarwny dla dłuższego utrzymania efektu),

- aktywny subwoofer Bose w koło zapasowe (wiązka gotową, czekam na lepszą pogodę i wlatuje razem z elektrycznymi fotelami),

- głośniki przednie dwukanałowe (pod telefon).

 

 

 

 

Screenshot_20221203_080731_Allegro.jpg

 

20221203_080006.jpg

20221203_075539.jpg

20221203_075450.jpg

20221203_075433.jpg

20221203_075158.jpg

20221203_075013.jpg

20221203_082033.jpg

20221203_082158.jpg

20221125_122705.jpg

20221125_122554.jpg

20221125_122550.jpg

20221203_080240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili zrobiłem subwoofer aktywny. Dołożony filtr dolnoprzepustowy z regulacją mocy i częstotliwości. Dzięki temu będzie podpięty pod ori cd43 i schowany w kole zapasowym. 

Chcę zrobić go na włącznik przyciskiem HiFi, więc jak ktoś ma na pozbyciu ten rarytas to chętnie kupię. 

 

 

20221210_103507.jpg

20221210_125235.jpg

20221210_125454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Głodek napisał:

Jestem ciekaw jak zagra te subwoofer 

Myślę że bedzie OK, w poprzednim samochodzie grał pięknie, no ale to cabrio więc zobaczymy czy przegroda go zbytnio nie wytłumi. Przerobiony jest pod indywidualne nastawy więc go zaadaptuje pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ogo2103 napisał:

Myślę że bedzie OK, w poprzednim samochodzie grał pięknie, no ale to cabrio więc zobaczymy czy przegroda go zbytnio nie wytłumi. Przerobiony jest pod indywidualne nastawy więc go zaadaptuje pod siebie. 

Cabrio jest bardzo trudne do ogarnięcia żeby dobrze grało. Możesz być zawiedziony efektem właśnie ze względu na ścianę za kanapą. Nie myślałeś żeby wrzucić w worek na narty suba ? Chyba nie ma lepszego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JACHU napisał:

Cabrio jest bardzo trudne do ogarnięcia żeby dobrze grało. Możesz być zawiedziony efektem właśnie ze względu na ścianę za kanapą. Nie myślałeś żeby wrzucić w worek na narty suba ? Chyba nie ma lepszego rozwiązania. 

Pierwsza myśl była właśnie taka ale w tamtym miejscu mam moduł gsm do telefonu i okablowanie. Chcę wytestować jak to zagra w kole zapasowym, a jeśli  będzie kiepsko to wtedy worek na narty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabawa z fotelami zakończona. Trochę czasu zajęła regeneracja i poskładanie tego jak w oryginale - sporo kabli pod fotelem jest ze względu na wiązkę od lędzwi. Zanim wleca na samochód stelaże zostaną jeszcze odmalowane w miejscach widocznych. 

Wiązki w samochodzie wraz kosztami również ori po pinach. 

Teraz czas na kolejny etap, części już kompletuje. 

 

 

20221223_125517.jpg

20221223_124707.jpg

20221223_124154.jpg

20221223_120302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Środek poskładany. Sub zrobiony na osobnej wiązce, uruchamiany po stacyjce. Dodatkowo wyprowadzony włącznik aby mieć pogląd na dźwięk z i bez subwoofera - docelowo przycisk HiFi. 

Szczerze mówiąc dźwięk jest mega, bas wypełnił "scenę muzyczną", a reszta detali do wyregulowania. Teraz tylko lepsze głośniki średniotonowe i będzie idealnie. Uważam, że cabrio dobrze przenosi dźwięk z bagażnika i efekt jest taki jakiego się spodziewałem. Może to zasługa tego suba no bo już nie pierwszy raz go dokładam do audio w samochodzie. 

 

Teraz czas na zegary VDO. Na ten moment działa tylko woltomierz. Biorę się za czujnik temperatury oleju i ciśnienia. Aby nie robić druciarstwa wymieniam podstawę filtra oleju na m54, która ma ori dodatkowy czujnik - wymiana będzie razem z kolektorem dolotowym. 

20230102_161241.jpg

20230102_160837.jpg

20230102_164439.jpg

 

20230102_160647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JACHU napisał:

Zadowolony jesteś z efektu dźwięku ? Wygląda to bardzo estetycznie ! 

Starałem się właśnie tak zrobić aby nic nie rzucało się w oczy - ten czerwony kabel będzie bardziej schowany. Koło można w razie awarii wyjąć bez problemu bo sub jest na jednej kostce(pierwotnie byly dwie) i ma zapas kabla. 

Dźwięk jest bardzo dobry, w moim odczuciu. Oczywiście w zależności od rodzaju muzyki warto skorygować częstotliwość w bagażniku ale ogólne nastawy wystarczają. Bas naprawdę wypełnia wnętrze, a na zewnątrz też się niesie i nie rezonuje jakość chamsko. Najlepiej byłoby, gdyby regulator był wewnątrz pojazdu ale nie chciałem niczego niszczyć aby go zamocować (popielniczka jest dobrym miejscem na pokrętła). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gromadzenie fantów trwa, na wiosnę zabieram się za podwozie i zawieszenie - nadal mam problem z decyzją jaki kolor mastyki. Elementy zawieszenia będą czarne, więc podwozie prawdopodobnie (baza) będzie w kolorze nadwozia. 

Na teraz: klamki, telefon lub box na kasety (jeszcze nie wiem co ostatecznie w tunel środkowy), cambery przednie 3D, podstawa filtra m54, trójkąty nadkoli przednich oraz przycisk HiFi - połączenie z audio na dniach. 

 

20230120_123104.jpg

20230120_125432.jpg

20230120_130247.jpg

Screenshot_20230120_130623_Allegro.jpg

Screenshot_20230120_130912_eBay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thepiekarz napisał:

Skąd dorwany przycisk HIFI? Cena zapłacona normalna czy przepłacone?

Ebay - za prawie połowę tego co chcą w PL, choć tam też ceny z kosmosu już są. Teraz to nawet kostkę traktują jako rarytas :))

 

Zrezygnowałem z alarmy bo brakuje miejsca na przyciski więc zestaw leci na półkę. 

20230121_092748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ogo2103 zmienił tytuł na [e36] Cabrio Titansilber 328i Individual by Ogo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...